Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Montaż mniejszego wentylatora!!

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    Montaż mniejszego wentylatora!!

    Witamkoledzy musiałem wymienić wentylator,gdyż była uszkodzona jedna łopatka.Zakupiłem poprzez aukcję internetową używany wentylator,niby wszystko się zgadzało rok produkcji samochodu,model,poj.silnika itd.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HPIM3035.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	4058Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HPIM3036.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	98.0 KB
ID:	4059jak widać na zdj.jest różnica w wielkości łopatek są mniejsze o jakieś 3,5cm.Zamontowałem go i pasuje na wisko idealnie,tak jak być powinno!!Tylko teraz pyt.czy mogę jeździć na takim mniejszym wentylatorze,czy coś się będzie działo,a może nie będzie chłodził tak jak powinien??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ja bym sie nie przejmowal, gdyby dzialo sie cos nie pokajacego i tak z pomoca w razie czego przyjdzie wentylator elektryczny, wiec tym bym sie tak nie przejmowal. Ja dluzszy czas jezdzilem bez wiskozy i nigdy mi temp. nie wyszla poza pion, a w razie grzania sie to zalaczal mi sie went. elektryczny.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    ja bym sie nie przejmowal, gdyby dzialo sie cos nie pokajacego i tak z pomoca w razie czego przyjdzie wentylator elektryczny, wiec tym bym sie tak nie przejmowal. Ja dluzszy czas jezdzilem bez wiskozy i nigdy mi temp. nie wyszla poza pion, a w razie grzania sie to zalaczal mi sie went. elektryczny.
    tak też myślałem,tylko inaczej gdybym ja przez cały czas użytkował auto,a inaczej gdy na co dzień jeździ nim dziewczyna:Dale dzięki za info,tylko powiem jej że w razie czegoś niech obserwuje temp.Jeszcze raz dzięki!!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Zrobisz jak uważasz ale ja kupilbym taki jaki wg VINu powinien być...sprawdź na reaolem czy nr z wentylatora,który zakupiłeś ma taki nr jaki powinien być bo być może ten który ma złamaną łopatkę jest nieorginalny.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Ten mniejszy jest od malej benzyny wiec ktos ci kity zenil ze niby ten sam motor i rocznik...

    Z takim wiatraczkiem sprawnosc ukladu chlodzenia spada na o prawie 20% bo tunel nie pasuje do niego wiec podcisnienie powodowane przez wiatrak w tunelu dosc mocno spada- mowac kolokwialnie wiatrak nie zasysa powietrza poprzez chlodnice
    W zimowych warunkach nie ma to znaczenia- problem pojawi sie w korku, upale i wlaczonej klimie
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 30-01-2012 o 20:45
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Ten mniejszy jest od malej benzyny wiec ktos ci kity zenil ze niby ten sam motor i rocznik...

    Z takim wiatraczkiem sprawnosc ukladu chlodzenia spada na o prawie 20% bo tunel nie pasuje do niego wiec podcisnienie powodowane przez wiatrak w tunelu dosc mocno spada- mowac kolokwialnie wiatrak nie zasysa powietrza poprzez chlodnice
    W zimowych warunkach nie ma to znaczenia- problem pojawi sie w korku, upale i wlaczonej klimie
    czyli kolejny zakup z sieci http://moto.allegro.pl/bmw-e38-4-4-m...tml#tabsAnchor dochodzę do wniosku,że lepiej zapłacić więcej za nową ory.niż taniej,niby też za ory.część!!Kurde zobaczę jak sie będzie zachowywała temperatura na tym wiatraku.Jeżeli coś będzie nie tak,to zakupię nową!!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Zrobisz jak uważasz ale ja kupilbym taki jaki wg VINu powinien być...sprawdź na reaolem czy nr z wentylatora,który zakupiłeś ma taki nr jaki powinien być bo być może ten który ma złamaną łopatkę jest nieorginalny.
    właśnie wydaje mi się,że ten uszkodzony na 99%jest taki jaki powinien być!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Jeżdże drugi rok z wymontowaną wiskozą w moim Bmw a wentylator elektryczny chodzi na pierwszym biegu jak się włącza klima , drugi bieg załączył mi się chyba ze dwa razy w upalne dni jak w korku stałem ale wskazówka stała w pionie . Tak więc jeśli jeździsz autem normalnie a nie gaz w deche i ile fabryka dała to się nie przejmuj , przecież większość samochodów nie ma visco i żyje bez problemów . Tak na prawdę visco czy to w bmw czy mercedesie czy innych volkswagenach audi i takich autach to zbędny ciężar , obciążenie pompy wodnej ( bo na ogół na niej jest to zamontowane i działa dość duża siła wzdłużna) to na dodatek obrzydliwy szum zagłuszający piękną muzykę pracy silnika i przy wyższych obrotach zabiera moment obrotowy który to marnowany jest na niepotrzebne kręcenie tym "śmigłem"

    PS. w mercedesie którego również użytkuję z silnikiem diesla również zdemontowałem i żadnych negatywnych skutków nie ma .

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Kołtun Zobacz posta
    w mercedesie którego również użytkuję z silnikiem diesla również zdemontowałem
    Tak...to sa super rozwiazania...zdemontować visco,poprawic inżynierów z BMW i MB to dopiero frajda...wymontuj wspomaganie to moment będzie jeszcze wiekszy:D.
    Cytat Zamieszczone przez Aduś 81 Zobacz posta
    właśnie wydaje mi się,że ten uszkodzony na 99%jest taki jaki powinien być!
    Zatem nie montuj tego mniejszego tylko odżałuj te parę złociszy i kup taki sam...a historie o wlączajacym się w razie czego wentylatorze od klimy odpuść...ciekawe co kolega powie jak mu w korku went od klimy odmówi posłuszeństwa bo od przeciążenia bezpiecznik strzeli.Niech wszystko będzie tak jak powinno być.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  10. #10
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    a historie o wlączajacym się w razie czego wentylatorze od klimy odpuść...ciekawe co kolega powie jak mu w korku went od klimy odmówi posłuszeństwa bo od przeciążenia bezpiecznik strzeli.Niech wszystko będzie tak jak powinno być.Pozdrawiam.
    Myślałem też o tym samym:D mam zamontowany ten mniejszy,ale zamówiłem taki jaki powinien być fakt jest taki że przepłaciłem,bo zagranicą są troszke droższe części niż w kraju,ale wole na obecną chwilę wydać 30E więcej,niż za jakiś czas wydać na remont silnika!!Tym bardziej że praktycznie moją 7er na co dzień użytkuje moja dziewczyna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •