Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przestało grzać. Nagrzewnica??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46

    Przestało grzać. Nagrzewnica??

    Od kilku dni miałem odczucie, że coś jest za zimno w aucie. Dziś zauważyłem, że mimo ustawiania różnych temperatur i tak jest zimno w kabinie. Temperatura na dworze 8 stopni, silnik nagrzany prawidłowo a z nawiewu leci zimne powietrze. I jeszcze jedno. Wcześniej zauważyłem, iż jak włączałem chłodzenie i było na dworze ponad 20 stopni - to nawiew chłodził ale jeden z nadmuchów na przednią szybę po stronie pasażera dmuchał gorącym powietrzem. Czy ktoś wie o co tu chodzi???
    :hihi:

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Witaj ,sprawdz elektrozawory ,prawdopodobnie nie działaja prawidlowo,oczywiście najpierw bezpieczniki ,pozdrawiam :)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    elektrozawory do wymiany... niestety oryginał w ASO kosztuje coś ok. 1000 zł. :razz:

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    elektrozawory do wymiany... niestety oryginał w ASO kosztuje coś ok. 1000 zł. :razz:
    a są może zamienniki i czy warto takie kupić??

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    zamiennikow chyba nie ma ,ja kupiłem uzywki z anglika za 250zl ,chodza juz 80.000km i jest ok

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    zamiennikow chyba nie ma ,ja kupiłem uzywki z anglika za 250zl ,chodza juz 80.000km i jest ok
    A czy możliwe, że nie są to elektrozawory, a np bezpieczniki? jeśli tak to które?

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    mozliwe ze nie sa to elektrozawory.

    Jezeli one siedza to najczesciej bucha cieple powietrze - czyli moze bezpieczniki.

    Problem polega na nie dzialajacych elektromagnesach lub nie szczelnych uszczelkach - mozesz to sprawdzic ..... elektryke - podlaczajac pod napiecie a uszczelki przez roozkreceniu .....

    To jest znana bolaczka e38. Kazdy musi to przerobic ...

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    jesli sa walniete bezpieczniki ,albo z innej przyczyny nie dochodzi do elektrozaworów napiećie to sa one w pozycji otwartej i musza grzać na maxa ,jak sie nie mysle to przewody sterujace do nch ida po nadkolu i moga byc czasem przegnite. Z rozbieraniem trzeba uwazac bo mozna pourywac cienkie druciki z cewek ,a jesli sie okaze ze bolce które sie przesuwaja wewnatrz maja wżery to sa całe do wywalenia bo bedą sie zawieszac . pozdro :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Witam,

    mozliwe ze nie sa to elektrozawory.

    Jezeli one siedza to najczesciej bucha cieple powietrze - czyli moze bezpieczniki.

    Problem polega na nie dzialajacych elektromagnesach lub nie szczelnych uszczelkach - mozesz to sprawdzic ..... elektryke - podlaczajac pod napiecie a uszczelki przez roozkreceniu .....

    To jest znana bolaczka e38. Kazdy musi to przerobic ...
    Nie mam rozpiski bezpieczników. Które są do czego? Masz, może taki wykaz?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    elektrozawory do wymiany... niestety oryginał w ASO kosztuje coś ok. 1000 zł. :razz:
    Ile 1000zł??

    Ja przy remoncie silniczka wymieniałem bo niezły dostęp był, elektrozaworki z tego co pamiętam kosztowały mnie coś koło 300zł i kupiłem odrazu gumowe przewody też jakieś dziwnie tanie. Wszystko w ASO Tadeusz Fus. Oczywiście po rabatach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •