Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Hydrauliczna Klapa E38!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    49
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Hydrauliczna Klapa E38!

    Witam Kolegów.
    Otóż zamontowałem hydraulikę klapy do E38 i działa ale tylko z przycisku na klapie i po otwarciu zamyka z przycisku u góry.
    Wiem że układ trzeba zakodować aby zadziałał z pilota tzn otwieranie i zamykanie. Ale mam pytanko do osób które montowały taki układ lub mogą pomóc ponieważ
    klapa nie otwiera się też z przycisku na słupku w kabinie. Po jego naciśnięciu klapa lekko odskakuję. Czy można jakoś podłączyć układ by klapa się otworzyła. Słyszałem też że można
    podłączyć moduł hydrauliki z silnikiem dociągania klapy tak aby klapa się otworzyła z pilota ale tylko otworzyła.
    Proszę o pomoc?

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A ten wątek już przeglądałeś ?? http://7er.pl/showthread.php/7759-hy...%C5%BCnika-e38
    Gra muzyka

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ale po co przeglądać wątki o hydraulicznej klapie jeśli ma się pytanie co do hydraulicznej klapy ;D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    MariuszE38 wiez mi przeczytalem wszystkie watki o klapie na tym forum jak i na innych . Niestety nigdzie nie ma opisanej procedury jak wkodowac klape . Jesli jestem w bledzie to pokaz mi watek ...

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dostałeś konkretne informację co trzeba zmienić. Skoro nie potrafisz obsłużyć NCS'a to najpierw dokształć się w tym kierunku.
    Skoro potrafisz edytując pliki FSW_PSW.trc i man, włączyć światła dzienne, to tak samo powinieneś umieć włączyć opcję którą Ci podałem.

    lissek5, podłączyłeś moduł HKL do modułu GM wg schematu. Jeśli nie to zapewne tutaj jest twój problem(z modułu GM nie ma informacji żeby się otworzył)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Cursor edycja pliku FSW_PSW to jedno a zmiana klucza SA to co innegi . To co mi powiedziales wczesniej to juz dawno mam zrobione a jednak klapa nie dziala.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    To znaczy, że elektrycznie jest źle podłączona

    Podeślij mi Vin na PW, to Ci podam klucz ZCS zedytowany
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    49
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Zatem jeszcze nie podłączyłem modułu HKL do GM.
    Mam moduł GMIII na podmianę ale czy ma to znaczenie że klapa nie otwiera się z przycisku na słupku.
    Jeszcze dokładnie nie wiem jak podłączyć HKL do GM zostaje jeden kabelek chyba w kolorze siwym z zielonym, jest on najprawdopodobniej podciągnięty do dodatkowego siłownika w klapie
    i leci do przekaźnika który jest obok modułu GM.
    Na sam początek muszę znaleźć kabelek (jaki kolor) który leci od przełącznika na słupku do modułu HKL by klapa się otwierała po jego naciśnięciu.

    Mam jeszcze zjawisko które zaobserwowałem: jeśli moduł HKL nie jest podpięty pod zasilanie to wtedy dzieją się dziwne rzeczy np po otwarciu drzwi z pilota otwiera sie tez z drzwiami klapa.
    Gdy wszystko jest podpięte pod plus 12V jest ok tak jak fabryka.

    Co jeśli mam moduł GM starszy np z 1994 roku.
    Ostatnio edytowane przez lissek5 ; 30-01-2012 o 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •