Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: ogromne spalanie LPG

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    ogromne spalanie LPG

    Witam. 2 miesiące temu założyłem instalację gazową stag 300 ISA 2, reduktor KME GOLD, wtryski Regfasta i od samego początku pali trochę tego gazu :/ ponieważ jak zatankuje za 40zł:) to jest ok 14l to robiłem ok 80km przy spokojnej jeździe, głównie trasa, a jak zaleje do pełna 60l to zrobię niecałe 300km,gdzie jazda również spokojna, ale to pikuś, bo od kilku dni tankując za 40zł robię 40-60km:/ to jakaś śmieszna sprawa, bo komputer mi pokazuję średnie spalanie 17l, a jadąc na trasie pokazuje mi średnie 11l, gaz jest podłączony pod sondy i komputer prawidłowo je odczytuje, więc są sprawne, termostat raczej jest ok, ponieważ silnik bardzo szybko się nagrzewa i trzyma idealnie 90-92 stopnie. Wymieniałem filtry, świece nowe, olej,, więc nie wiem jaka jest przyczyna takiego spalania:/ miesiąc temu byłem na regulacji i niby wszystko jest ok, mapa silnika również ok chociaż do końca niby nie jest ułożona, ponieważ przy niektórych obrotach nie ma pełnej mocy(nie wiem o co dokładnie chodzi) ale jeżdżąc na gazie czuję, że auto nie idzie tak jak na benzynie, ale jak załączy się kickdown przyspiesza jak wściekły, tylko jakiś mułowaty jest, gdy delikatnie przyspieszam i nie ma takiej jakby płynności czy momentu obrotowego, jaka może być przyczyna?:(
    Ostatnio edytowane przez e4r5t ; 30-01-2012 o 06:56

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    witam to wychodzi że masz spalanie teraz jakieś 30 litrów prawie..... jeśli na benzynce masz spalanie normalne to wina leży tylko i wyłącznie po stronie gazu także sprawdz to i śmigaj na reklamacje do gaziarzy. ja mam taki sam silnik i skrzynie jak ty w dodatku mam zwykła instalacje gazową(nie sekwencyjną) i więcej niż 19 przy spokojnej jezdzie nie wezmie no chyba że sie czasem troche podzikuje to wiadomo

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    a co jeśli na benzynie też jest duże spalanie? gdzie szukać przyczyny wtedy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    a co jeśli na benzynie też jest duże spalanie? gdzie szukać przyczyny wtedy?
    To na kompa śmigaj i sprawdź odczyty z sond lambda, bo pewnie tam będzie coś nie halo. Poza tym jeśli sondy miałeś na wykończeniu to gaz je dobił.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    tylko jest problem z podłączeniem pod kompa:( ostatnio kolega z forum próbował INPa i DIS i nie dało rady:( a komp od gazu nie pokaże odczytu sond? bo gazownik jak podłączał to sondy pracowały w zakresie od 0,1-0,8 jeśli dobrze pamiętam

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    musi być odczyt z sond pokazany u gaziarzy

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    czyli to nie oznacza, że sondy są sprawne?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    napisze ci na podstawie mojego przykładu. na kompie u gaziarzy od razu wyszło że sondy nie pracują za to normalnie jak pojechałem do znajowego który ma bardzo dobrego kompa to nie wyszedł błąd sond. dopiero jak mu powiedziałem że gaziarze powiedzieli że obie sondy są klęknięte to pogrzebał głębiej i rzeczywiście wyszło że nie ma na nich już prawie napięcia

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    no właśnie, a ja jak byłem u gaziarza to sondy pracowały napięcie było od 0,1 do 0,8 albo 0,9 V i on powiedział, że są sprawne, a nie jest to tylko gazownik, bo także mechanik i koleś ma ogromne pojęcie o samochodach, głównie specjalizuje się w dużych silnikach, więc padnięte sondy raczej odpadają:/ czy cewki wpływają jakoś na spalanie, albo kable WN??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    w v8 nie ma kabli WN moja rada sprawdz spalanie na pb jeśli bedzie ok to dawaj gaz do reklamacji i niech oni się martwią

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •