Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: przy minusowych temperaturach drzwi się nie zamykają

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja

    przy minusowych temperaturach drzwi się nie zamykają

    Witam
    Mam taki problem który jest bardzo denerwujący, gdy tylko temperatura spadnie poniżej zera drzwi przednie od kierowcy jak i od pasażera nie zamykają się.
    Muszę trzymać reką w czasie jazdy lub czekać aż w aucie zrobi się cieplej i wtedy się zamkną. Może ktos mi cos poradzi na ten problem.
    dodam tylko ze gdy jest powyzej zera to wszystko jest ok
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 31-01-2012 o 09:10
    kosaaro

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wyciągnij zamek z drzwi, wyczyść i przesmaruj na nowo. Powinno pomóc.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Zamarzają Ci zamki, czyli znaczy, że masz w nich wodę. Użyj środka penetrującego wypierającego wilgoć a jednocześnie smarującego ( np WD 40 ). Ja miałem identyczny problem w Omedze ( musiałem drzwi trzymać, aż temperatura wzrosła ). Wysuszyłem z zewnątrz zamki suszarką ( śrubokrętem z zewnątrz odchyliłem blaszkę tam gdzie się kluczyk w zamek wkłada i też podgrzałem ) a później wtrysnąłem WD 40 do zamka, wsadziłem kluczyk i pokręciłem trochę. Pomogło.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    mam ten sam problem:D tylko, że mi ostatnio wszystkie drzwi zamarazły:/ najlepsze,że jakoś udało mi się otworzyć i wszedłem do środka, ale później już nie mogłem wysiąść:D lecz gdy psiknąłem wd40 do tej dziurki od klucza pomogło momentalnie, ale drzwi od pasażera tej dziurki nie mają i mam z nimi cały czas problem:/ Wczoraj miałem krępującą sytuację:D odwożę do domu nowo poznaną dziewczynę idę jej otworzyć drzwi i zonk:D ciągnę za klamkę i nic:/ hahha Myślałem, że walnę ze śmiechu, gdy jej mówiłem, że drzwi zamarzły i musi wysiąść moimi:D hahahhah Dzisiaj biorę się za rozebranie i smarowanie, bo to nie ma żartów:)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    mam ten sam problem:D tylko, że mi ostatnio wszystkie drzwi zamarazły:/ najlepsze,że jakoś udało mi się otworzyć i wszedłem do środka, ale później już nie mogłem wysiąść:D lecz gdy psiknąłem wd40 do tej dziurki od klucza pomogło momentalnie, ale drzwi od pasażera tej dziurki nie mają i mam z nimi cały czas problem:/ Wczoraj miałem krępującą sytuację:D odwożę do domu nowo poznaną dziewczynę idę jej otworzyć drzwi i zonk:D ciągnę za klamkę i nic:/ hahha Myślałem, że walnę ze śmiechu, gdy jej mówiłem, że drzwi zamarzły i musi wysiąść moimi:D hahahhah Dzisiaj biorę się za rozebranie i smarowanie, bo to nie ma żartów:)
    Przynajmniej Ci dziewczyna od razu nie nawieje z auta jak jej co zaproponujesz...:D Zawsze trzeba szukać plusów :)

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Temat powraca co rok ja bumerang, gdy tylko temperatura w nocy spadnie do -10 ;D
    Gra muzyka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Rada na szybko zamiast trzymać drzwi podczas jazdy zaryglujcie je "pśtykiem" u mnie działało ;) są niedomknięte ale się ie otworzą.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    A jaki z tego morał? Jeszcze przed zimą porządnie przygotować samochód do minusowych temperatur, przesmarować zamki, uszczelki i co jakiś czas ponawiać operację. I nie będzie później takich problemów. Ja tak robię od dwóch lat i mam spokój z otwartymi drzwiami.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    A jaki z tego morał? Jeszcze przed zimą porządnie przygotować samochód do minusowych temperatur, przesmarować zamki, uszczelki i co jakiś czas ponawiać operację. I nie będzie później takich problemów. Ja tak robię od dwóch lat i mam spokój z otwartymi drzwiami.

    Masz rację ,ale żeby to zrobić dobrze ,to trzeba wyciagnąć cały zamek , bo dostęp do dzwigienek jest tylko wtedy :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Masz rację ,ale żeby to zrobić dobrze ,to trzeba wyciagnąć cały zamek , bo dostęp do dzwigienek jest tylko wtedy :)
    Tak by było najlepiej. Ale czy nie warto poświęcić jednego popołudnia jesienią czy nawet całego weekendu na auto i mieć święty spokój przez całą zimę?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •