Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [tuning] Obniżone E38 - nie polecam.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    20

    [tuning] Obniżone E38 - nie polecam.

    Witam wszystkich
    Wszystkim , którzy myślą o temacie obniżania zawieszenia, podam kilka minusów tej operacji. Ja moje już kupiłem obniżone i to chyba mocno. W każdym razie teraz od asfaltu do progu za przednim kołem mam 9cm.

    Przyczyną problemów będą przejazdy kolejowe, bramki do parkingów i garby z kostki poprzek drogi.

    Oto co odpada z samochodu:
    1. Osłona silnika od dołu ( w miare regularnie)
    2. Osłona skrzyni biegów ( zawsze nowo założona spadnie bo jest w najgorszym miejscu)
    3. Dolny koniec drązka stabilizacyjnego przodu, ociera sie potem lekko zgina.
    4. Blaszana końcówka ramy - taka wygięta do góry przy kolektorach, mocno powyginana.
    5. Czarne plastiki przed kołem - końcówki nadkola - czasami o krawęznik czy szynę na przejeżdzie

    6. Cały czas bacznie obserwuję miski olejowe - ale na szczęście są ukryte pomiedzy ramami i raczej padną na końcu.

    Wszystkie bramki parkingowe ( np. wjazd Stary Browar Poznań) czy garby poprzeczne (śp. policjant) nie przejeżdzam - tylko podjeżdżam , czekam przednie wjadą na garb i pozycji zatrzymanej pozwalam sie powli stoczyk kołom z garbu.

    O tym że większe alusy raczej nie wchodzą nie pisze, moje ocierały za często.

    Jedyny plus to wygląd - ale trzeba mieć podnośnik kolegi - żeby regularnie kontrolować spód
    Pozdrowienia

  2. #2
    7ka
    Gość
    ..daj zdjecia..ciekawy jestem jak to wyglada...no i jakie masz sprezyny

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    tez mnie to bardzo ciekawi bo albo masz za.... glebe albo w poznaniu wszystkie przejazdy zrobili dla trakotra :D ja niedawno obnizylem i same plusy!!!No moze troche twardo,ale czego si enie robi dla pieknego wygladu!! :]

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja również jestem zdania, że jedyny plus obniżonego zawieszenia szczególnie przy naszych drogach to tylko i wyłącznie wygląd i jest dobre dla kogoś kto używa auta raczej na niedzielne przejażdżki, a nie na co dzień... ;)
    Założyłem Bilsteiny B4 i już jest dla mnie za sztywna, a co by było jak bym jeszcze założył krótsze sprężyny...?

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Super temat do dzialu Tuning !

    Moze powinienes go lepiej nazwac "Zle doswiadczenia z moim obnizonym e38". ;D

    Zero informacji na temat obnizenia, sprezyn, amortyzatorow.

    Odstraszasz uzytkownikow od obnizenia samochodu - a moze problem tkwil po prostu tylko w twoim samochodzie. Moim zdaniem - temat beznadziejny - zero szczegolow i faktow.

    Istnieje tyle roznych wariantow przerobki (obnizenia) zawieszenia - ze uogolnianie tego tematu nie ma sensu.

    W efekcie koncowym wybor nalezy do kazdego z osobna - a po paru miesiacach mozna zastanowic sie nad efektami i ocenic czy wybor byl dobry czy nie.

    Problemem w tej calej sytuacji sa polskie drogi - ktore sa ewenementem na skale europejska jak nie swiatowa. Co roku coraz gorsze - mozna sie poczuc jak na poligonie - lub jeszcze lepiej - jak na ksiezycu ;D


    @Slowik

    Moze trzeba bylo kupic seryjne amortyzatory i do tego sprezyny -40 mm ( przeznaczone do seryjnych amortyzatorow). Mysle ze mialbys lepszy komfort niz teraz.


    Sebek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Również uważam, że kto chce być ładny- musi cierpieć :P
    Jeździłem już e38 obniżonym, na 16 calowych felgach, oraz e38 na seryjnym zawiasie, ale na 18 calach. W międzyczasie napadło mnie na tuning w e30 Touring (215/40R16) 8/ - Przejechałem na tych kołach ok 5km i od razu zdjąłem ze względu na plomby w zębach. Teraz latam na seryjnych kołach 235/60R16, seryjnym zawieszeniu i musze powiedzieć, że komfort jest idealny- troche buja w zakrętach, ale taki już urok opon typu "balon". Chętnie rezygnuje ze "sportu" na rzecz komfortu. Plusem obniżonej zawiechy i niskiego profilu opony jest niewątpliwie lepsze trzymanie w zakrętach i super wygląd. Dla jazdy "cywilnej" to bujanie jest jednak niezauważalne- trzeba już sie wytężyć i latać z dużymi prędkościami żeby cokolwiek odczuć. Minusy obniżonego zawieszenia to: mniejszy komfort, cena przeróbek, szybsze zużycie zawieszenia. W połączeniu z dużą felgą (od 18 cali) dochodzi jeszcze "chodzenie po koleinach", cena opon i samych felg.

    Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki wariant jest lepszy: dla sportowców czy dla "normalos"- zawsze to będzie kompromis- zależy kto co lubi.

    Pozdro

  7. #7
    ja sie tam z toba nie zgodze :)

    ja mam obnizone zreszta chyba wiekszosc ma obnizone :)

    i nigdzie ale to nigdzie nie obcieram 19tki fele wchodza mi jak maslo nawet 21 by mi weszly !

    Wiec teraz pytam Ciebie jakie masz sprezyny lub jakie miales ?

    I wierz mi na slowo ze jak chcesz je sprzedac BIORE JE OD REKI ! :) ;D

    Szukam od miesiecy takiej gleby o ktorej mowisz ;D ;D ;D :D

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    trol ma racje, ja mam obnizone tylko -30 i na seryjnych amorkach ale nie zauwazylem mega roznicy.. felgi 18" auto jedzie pieknie, jak dla mnie to obnizac obnizac obnizac ;D
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    @Slowik

    Moze trzeba bylo kupic seryjne amortyzatory i do tego sprezyny -40 mm ( przeznaczone do seryjnych amortyzatorow). Mysle ze mialbys lepszy komfort niz teraz.

    Sebek
    Myślę, że komfort nie był by lepszy niż teraz, ale jak bym drugi raz zmieniał amorki to zdecydowałbym się chyba na Kayabę lub Sachsa.... ;)
    Niby Bilstein reklamuje B4 jako tzw.serię, ale w rzeczywistości te amorki są sporo sztywniejsze od seryjnych... :/
    Biorąc pod uwagę wygląd, chętnie obniżył bym przód, wyglądałby zdecydowanie lepiej, ale cóż, komfort, komfort....

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    wodzu jak ktoś sie już decyduję na "glebę " to raczej jest świadom co może za tym iść i raczej sie domyśla ,że "brzuch" i wszystkie plastiki mają bliżej do ziemi :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •