Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [E32] Wymiana odmy w M60B30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie

    [E32] Wymiana odmy w M60B30

    Witam zakupiłem sobie taki oto zestaw Odma , uszczelka i zaślepka













    I moje pytanie który otwór mam zaślepić tą małą owalną zaślepką? Czy ten który zaznaczyłem czerwoną strzałką?
    I drugie pytanie czy ta zaślepka jest potrzebna ? Pytam bo w takim razie po co w odmie jest otwór który odrazu trzeba zaślepić? Czy może jest to od czegoś zależne?
    Ostatnio edytowane przez Marek_JWe ; 26-01-2012 o 19:39

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Będziesz robił sam wymianę tego zaworu? Jeżeli tak to po wyjęciu starego PCV będziesz widział, który otwór jest zaślepiony, ale powinien to być właśnie ten, który zaznaczyłeś na zdjęciu czerwoną strzałką. Zaślepka jest potrzebna w silnikach 3.0, w 4.0 nie. Ma to związek z rodzajem wspomagania hamulców.
    TUTAJ opis wymiany odmy, a TU filmy. Niestety, obydwa tutoriale pokazują wymianę na 4.0, ale u siebie na starej odmie powinieneś potwierdzić swoją teorię z zaślepieniem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    W sumie racja jak się zdejmie starą to popatrzę jak tam jest i zrobię analogicznie z nową a wymianę chyba komuś zlecę nie chcę niczego skopać heh dzięki za info

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    wymiana odmy prosta sprawa jak masz dobry klucz nie marketowy. zrób to sam najlepiej jakby co to słuzę pomocą na pw. a jak chcesz oddać do mechanika to tylko do takiego który to wcześniej robił.pzdr

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    nie koniecznie winą jest klucz,odkrec sobie przepustnice i sprawdz czy od srodka kolektora plastików nie masz spadnietych (tak jak jest to gdzieś opisane koleg(szpoper) czy szoper opisał(sorki za błąd w NICKU)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    czy aby na pewno kupiłeś dobrą odmę ??

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Kołtun Zobacz posta
    czy aby na pewno kupiłeś dobrą odmę ??
    A dlaczego pytasz? Po NUMERZE jaki widać na zdjęciu, kolega dokonał prawidłowego zakupu.

    p.s. @Marek_JWe, spojrzałem u siebie i zaślepiony kruciec to ten, który zaznaczyłeś na zdjęciu.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 27-01-2012 o 13:18

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Pytam bo w e38 którą serwisuję i w mojej e34 jest inna tzn. nie ma wyjścia na serwo i inaczej przez to wygląda i ta zaślepka u mnie na przykład jest , zaś w tej e38 idzie do akumulatorka ciśnienia a dalej do zaworu który otwiera dopływ powietrza do kolektorów wydechowych z tzw.suszarki.
    Na zdjęciu zamieszczonym jest jeszcze duża zaślepka , zaślepiająca otwór do serwa ale na pierwszy rzut oka widać że mocno różnią się wymiarem .


    Obrazek zapożyczony z "BKP"

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    p.s. @Marek_JWe, spojrzałem u siebie i zaślepiony kruciec to ten, który zaznaczyłeś na zdjęciu.
    Dzięki za sprawdzenie.

    A mam jeszcze jedno pytanie jak lepiej wymienić odmę bez zdejmowania kolektora tak trochę na wyczucie? Ale wtedy chyba zbiorniczek wyrównawczy trochę przeszkadza to trzeba go zdjąć?

    Czy lepiej zdjąć kolektor ale wtedy chyba trochę więcej roboty. Z góry dzięki za podpowiedzi !

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Możesz nie zdejmować kolektora, ale wtedy dobrze ściągnąć zbiorniczek wyrównawczy. W moim pierwszym poście zamieściłem link do fotorelacji z wymiany odmy w e32. Tam widać, że zbiorniczek wyrównawczy został zdjęty.

    @Kołtun, a ta e38 jaką ma pojemność silnika?
    U mnie wygląda to tak


    Zdjęcie robione od strony kierowcy. Zaślepione dwa wyjścia.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 28-01-2012 o 09:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •