Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: Szpera do 750 e38 ??

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A właśnie chyba po to je przyhamowuje żeby dyfer dał napęd na drugie nie tak? Więc teraz ma ułatwioną robotę. I tak oba koła kręcą się zawsze więc układ nie powinien zgłupieć. Poza tym jak moment rozkłada się na 2 koła to chyba rzadziej będzie palił gumę w miejscu więc dodatkowy plus. Dajmy na to ruszamy jednym kołem na trawie drugim na asfalcie... to na trawie i tak będzie ryło bo dostaje większość momentu a bardziej przyczepne tylko trochę więc wyobrażam sobie że wtedy DSC wyczai uslizg bo różnica prędkości kół będzie duża - przyhamuje to na trawie i drugie kolo dostaje więcej. Zasada się chyba nie zmieni.

    Nie wiem wypowiedzcie się albo mnie poprawcie, wydaje mi się że DSC nie będzie miało tu żadnego problemu w działaniu, w końcu to tylko 25% a nie zaspawany most...

  2. #22
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A ja ze swej strony dodam, że DSC hamuje koło tylne wewnętrzne jeśli pojawi się podsterowność. Sprawdzałem wczoraj na śnieżku.
    Pooglądajcie na YouTube filmy o DSC -- koło hamowane wytwarza moment skrętu pomagający skorygować nad- i podsterowność.

    Co do szpery -- to zależy. Płytkowe, które stosuje BMW - występują w konfiguracjach 1-way 1,5 way czy 2-way. Wstępnie mocno napiętej bym nie dawał, a jeśli już to napiętą w 10% i spinającą do 25% 1-way.
    Przy podsterowności i szperze, koło wewnętrzne będzie napędzane od zewnętrznego, które jest dociążone i szybciej się obraca -- DSC ma trudniej, bo nagle koło ma napęd którego tam nie powinno być.

    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Jak chcesz przyhamować koła jak oba się razem kręcą a wymagane jest tylko jedno.
    Problemu nie ma gdy szpera jest 1-way -- bo wtedy nie przenosi momentu obrotowego miedzy kołami osi gdy DSC przymyka przepustnicę i silnik przestaje napędzać koła.

    W takiej na przykład M5 -- pewnie jest odpowiednia wersja programu w DSC uwzględniająca szperę. I dodatkowo M5 ma relatywnie potężne tylne heble - co ułatwia wyhamowanie koła napędzanego przez szperę z drugiego koła, jeśli tam jest 1,5 way lub 2-way.

    O szperach jest w AutoKult.pl
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 26-01-2012 o 20:01
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #23
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    DSC jest zdecydowanie bardziej wyczulone na wszelkie uślizgi którego kolwiek koła. To tylko moje przypuszczenia dziwnego zachowania się dsc. Dziwne jest to że przestano montować szpery jak te systemy się pojawiły.

    Wiem że w Świdniku ktoś dokłada szepry za kilka stówek ale nie mam namiaru.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    FW Motorsport sporo osób z forum ich zna, tel. poszło na PW ;)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    jak wygląda ta szpera w bmw ,jest to sprzęgiełko płytkowe czy poprostu blaszki sprężyste powodujące ciężkie obracanie się satelit, pytam z ciekawości

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    DSC jest zdecydowanie bardziej wyczulone na wszelkie uślizgi którego kolwiek koła. To tylko moje przypuszczenia dziwnego zachowania się dsc. Dziwne jest to że przestano montować szpery jak te systemy się pojawiły.
    ASC/DSC bardzo skroci zycie takiego mostu- stad i pewno tak malo E38 z seryjna szpera.

    Dotychczas spotkalem raptem kilka E38 z fabryczna szpera (25%)- byly to glownie egzemplarze z poczatku produkcji 94/95r ze szwajcarii i bez zadnego systemu kontroli trakcji
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    bardzo skróci? jak bardzo? :D nie przejezdze raczej tym autem wiecej niż 50-100tys.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 750 INDIVIDUAL
    Skąd
    Mazowieckie
    Skróci żywotność wszystkich elementów związanych z przeniesieniem napędu,ele.tylnego zawieszenia będą działać pod większym naprężeniem,łącznie z wyrywającym się wózkiem dyfra,skrzynia też pewnie coś odczuje, a DSC będzie troszkę wariowało,także i klocki i tarczę w większym stopniu.A jeszcze jak skrócisz przełożenie mostu też swoje zrobi.

    Ogólnie auto będzie mniej komfortowe szczególnie w poruszanie się po mieście.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez Radek Zobacz posta
    Skróci żywotność wszystkich elementów związanych z przeniesieniem napędu,ele.tylnego zawieszenia będą działać pod większym naprężeniem,łącznie z wyrywającym się wózkiem dyfra,skrzynia też pewnie coś odczuje, a DSC będzie troszkę wariowało,także i klocki i tarczę w większym stopniu.A jeszcze jak skrócisz przełożenie mostu też swoje zrobi.

    Ogólnie auto będzie mniej komfortowe szczególnie w poruszanie się po mieście.
    Te wywody są czymś poparte czy to poprostu bicie piany?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 750 INDIVIDUAL
    Skąd
    Mazowieckie
    Kolego nie jestem teoretą gawędziarzem,miałem do czynienia z podobnymi usterkami,zachowaniami po zmianie przełożenia i dołożeniu szpery tyle że w E36.Auto straciło na komforcie,było bardzie narowiste,o ile w E36 można powiedzieć że jest to zaleta to w E38 niekoniecznie,co kto woli.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •