Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: BMW 750 iXl ( L7 ) - japa sama się uśmiecha :)

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    http://autokult.pl/2012/05/22/nowa-z...one-bmw-760xli
    trochę nowsza, wyjasnione jest znaczenie symbolu X, być może to ta sama firma, nie otwierają mi sie wszystkie zdjecia w linku z tematu dlatego nie jestem pewny czy to ten sam producent.

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik 7er User Awatar Jozymek23
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    291
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Józefów
    na mobile.de jest w czym wybierac w l7 lub xl7

  3. #53
    Tak, tylko że egzemplarze z mobile z ceną 60-80tyś zł, pomimo że są to wersje L7, nie powalają niczym szczególnym na kolana. L7 jest moim marzeniem od lat, ale jak kupować to taką, żeby wszystkim szczęki opadły. Z jakąś ciekawą kolorystką wnętrza (skóra/drewno) i dodatkowymi bajerami. Bo te kilka sztuk na mobile, to w większości te tańsze wersje L7, czyli bez ściany za fotelami, z 2 strefową klimą na tył, lodówką, stolikami i multimedialnym podłokietnikiem. Z grubsza na tym różnice się kończą. No i do tego ta zwykła szara skóra i standardowe drewno. Zupełnie bez polotu. W zasadzie z tych co teraz są na sprzedaż, to ta jest całkiem niezła http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-...l&pageNumber=1

    Aczkolwiek moim marzeniem jest wersja ze ścianą i tunelem przez środek
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik 7er User Awatar Jozymek23
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    291
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Józefów
    z tego co wiem to L7 ma tunel przez srodek i klime 4 strefowa . a XL7 ma sciane grodziowa i klime 3 strefowa. nie widzialem takiej wersji zeby byla sciana przez srodek i tunel z 4 strefowa klima, moze sie myle.

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik 7er User Awatar Jozymek23
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    291
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Józefów

  6. #56
    Cytat Zamieszczone przez Jozymek23 Zobacz posta
    z tego co wiem to L7 ma tunel przez srodek i klime 4 strefowa . a XL7 ma sciane grodziowa i klime 3 strefowa. nie widzialem takiej wersji zeby byla sciana przez srodek i tunel z 4 strefowa klima, moze sie myle.
    Co do oznaczeń i różnic między L7 a XL7, to czy jesteś na 100% pewien, że BMW używało oznaczenia XL7? Bo ja się spotkałem tylko z L7, a trochę się już w życiu naszukałem informacji o L7. Nie jest przypadkiem tak, że to niektórzy "znawcy tematu" dodają sobie tą literkę "X" w ogłoszeniach? Bo na przykład powyższy link otwiera opis 750 iXL7, a na zdjęciach, wg. Twojej teorii jest L7, więc już zupełne pomieszanie oznaczeń :) Czekam na odpowiedź kogoś, kto ma w tym temacie informacje sprawdzone i 100% pewne, bo gdybanie i "wydaje mi się" to każdy może sobie pisać i rozwijać wątek na 100 stron. A mi chodzi o konkrety :)

    L7 ze ścianą i tunelem też nigdy nie widziałem, po prostu napisałem, że chciałbym taką ;)

    A wracając do powyższej L7/XL7(?), to jest to właśnie to, o czym pisałem w poprzednim poście. Z zewnątrz wszystko w miarę ładnie (ja bym wymienił kierunki przód na pomarańczowe, zdjął chrom z klamek, wywalił owiewki, no i ewentualnie zmienił felgi na Styling 32 albo Styling 91), do tego mały przebieg i normalna cena, ale środek trochę mnie odstrasza. Szaro, buro i ponuro. Już wolałbym czarne wnętrze. Drewno, pomimo że z paskiem, to kolorystycznie z tych standardowych. Dobrze że skóra, (niestety szara), jest w wersji buffalo. Przynajmniej się szybko nie zniszczy. Ale jak by tak wnętrze było w brązie, albo beżowe + jakiś inny kolor (np tak jak ta fioletowa co wisi na mobile od 2 lat), albo chociaż beż + czarny, a do tego jakieś fajne drewno typu natural poplar albo birch yellow. Od razu by było przyjemniej i nawet bym przebolał brak ściany :) No i z przodu razi trochę brak sprachsteuerunga w kierownicy, która skoro już jest w nietaniej opcji z elementami drewnianymi, to mogła by też być grzana. No i na koniec wypomnę jeszcze brak masażu w przednich fikołkach, ale to akurat (niestety) jest często spotykane w L7. Prezes przyoszczędził na komforcie szofera. Na przykład L7 Karl Lagerfeld, pomimo że kolorystycznie w środku jest przepiękna, nie ma nawet grzania przednich stołków, o masażu nie wspominając. Aczkolwiek gdybym miał możliwość kupienia takiej, to bym się nawet minuty nie zastanawiał. W końcu takie drobnostki da się przerobić/domontować :)

    Niektórzy powiedzą że się czepiam, ale tak już mam. Dla mnie E38 MUSI być doprana dodatkami na maxa :P
    Ostatnio edytowane przez Jey ; 11-08-2012 o 11:08
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik 7er User Awatar Jozymek23
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    291
    BMW
    730d e38
    Skąd
    Józefów
    na 100% nie wiem czy bmw wypuszczalo l7 o oznaczeniu XL czy to tylko wymysl ludzi????
    niech ktos inny sie wypowie

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    W ETK jest używane oznaczenie 750iXL. A normalnie tylko L7. Nie ma czegoś takiego jak XL7

  9. #59
    Czyli to by znaczyło, że niezależnie od tego czy jest to wersja ze ścianą, czy z tunelem, fabrycznie jest oznaczana jako 750iXL, a popularnie znana jako L7

    Mamy jakieś konkrety :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •