Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] e32 V8 pali olej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz

    [mechanika] e32 V8 pali olej

    Moje e32 pali ok 1 litra oleju na 1000km. Olej to mineralny Liqui Moli z siarczkiem molibdenu(taki byl jak kupilem wiem ze powinien byc przynajmniej polsyntetyk zamiezam zmienic gdy zrobie silnik).
    Moje pytanie jest nastepujace co moze byc przyczyna (domyslam sie ze uszczelniacze popychaczy).
    dodam ze nie odczuwam spadku mocy.
    Z góry dziekuje za rady.

  2. #2
    Czesc! No to tak. Zmierz sobie kompresje i zrob probe olejowa. Jesli bedzie OK to oznacza ze dol silnika jest w porzadku. Nastepna sprawa to wymiana separawora oleju, odolejacza, membrany. To jest jedno i to samo urzadzenie (nr BMW 7 501 562 - koszt z uszczelka okolo 160 PLN). To wymienisz bez sciagania kolektora. Jesli nadal nie pomoze, to pozostaje naprawa glowic. U mnie M60B40 po zdjeciu kolektora bylo widac jak olej cieknie po trzonkach zaworowych. Daj znac jak postepy w pracach i jak obserwacje. P.s. Na olej mileralny tu uwazaj, bo po dluzszym czasie przestaja pracowac samoregulatory. Pozdrawiam

  3. #3
    Co do wymiany odolejacza to w dziale E38 ac_kotlet pieknie opisal procedure wymiany. Powodzenia!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    moze sie myle ale jak porownalem nr czesci na realOEM.com to te nr czesci ktore sa podane sa do silnika m60 b40(e38) a ja mam slinik m60 b30(e32)

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...91&hg=11&fg=15

    tutaj ten separator olejowy jest inaczej zaznaczony sam dekiel nawet nie jest oznaczony jako czesc. co kupic zeby wymienic. chcialem wpierw zobaczyc jak wyglada sprawa czesci w bydgoszczy i ewentualnie jaki jest okres oczekiwania na nie. w tym tygodniu(duzo pracy) moze sie uda podjechac do warsztatu i zrobie probe olejowa i pomierze cisnienia w cylindrach.
    pozdrawiam

  5. #5
    podaj mi prosze 7 ostatnich cyfr VIN a na jutro podam Ci numer czesci i cene w ASO. Vin moze byc na priv.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Części zakupione. Dekiel+uszczelka w aso 180zł. Planuje na dzisiaj wymiane jak ostygnie silniczek. :D

    Mam nadzieje, że nie bedzie wielkich problemów z wymiana.

  7. #7
    To daj znac jak efekt. Jesli zle, to bedziemy walczyc dalej. Powodzenia!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Napisze napewno.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Na początek zaczne od tego ,że dojście jest bardzo dobre wystarczy zdjąć zbiorniczek wyrównawczy od płynu chłodzącego. :D Po tym zabiegu mamy juz pełne dojście do odpowietrznika skrzyni korbowej. Odkręcamy 7 śrób torx T30 i możemy zdejmować odpowietrznik.


    Jednak w moim przypadku nie pomogło po przegazowaniu z tłumika chmura dymu . Podejrzewam, że jednak będą głowice do zrobienia :/ . Ale i z tym sobie poradze. ;)

    Moje e32 musi być ok nie ma lipy. Tylko czas i money :) .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Na początek zaczne od tego ,że dojście jest bardzo dobre wystarczy zdjąć zbiorniczek wyrównawczy od płynu chłodzącego. :D Po tym zabiegu mamy juz pełne dojście do odpowietrznika skrzyni korbowej. Odkręcamy 7 śrób torx T30 i możemy zdejmować odpowietrznik.


    Jednak w moim przypadku nie pomogło po przegazowaniu z tłumika chmura dymu . Podejrzewam, że jednak będą głowice do zrobienia :/ . Ale i z tym sobie poradze. ;)

    Moje e32 musi być ok nie ma lipy. Tylko czas i money :) .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •