Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Dokładka xenonu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski

    Dokładka xenonu

    Witam panowie, posiadam w swojej siódemce zwykłe lampy przednie. Przeglądając allegro znalazłem taki o to zestaw

    http://moto.allegro.pl/ShowItem2.php...&ars_rule_id=8

    Czy da się to bezproblemowo zamontować do mojej beemki? ( wersja przed liftem )

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    dac sie da na pewno, gorzej z policja - xenony wymagaja samopoziomowania, oraz czasem tez oczyszczania lamp.
    Druga sprawa - kupilem takie cos wlasnie z allegro, wsadzilem i powiem jedno - jedna wielka kupa. Migaja, niezawsze zapalaja sie obydwa zarniki, jakies dziwne akcje, wiec po 2 dniach kupilem jakies lepsze zarowki(firmowe, a nie niebieskie:P) i jestem zadowolony + nie mam problemu z policja.
    Z drugiej strony - kiedys w E38 mialem taki zestaw i tam rzadko bo rzadko, ale tez jeden zarnik potrafil nie odpalic, ale generalnie przez niecaly rok nie bylo wiekszych problemow.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Da się, jednak to zwykłe chińskie badziewie, wg mnie lepiej przeczyścić dokładnie lampy i kupić dobre żarówki (mniej więcej będą w tej cenie to cen cały zestaw "xenonów"). Wszystko będzie zgodnie ze sztuką i efekt też będzie widoczny. Jeżeli dobre żarówki (zwykłe nie do xenonu) kosztują tyle co ten cały zestaw to masz odpowiedź jakiej to jest jakości :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    poprzedni właściciel wstawił w mojej E38 też ala xenony i potwierdzam to co pisał BRABUS - zdarzał się że jeden żarnik nie odpalał. Raz się palił , raz nie. Poza tym oświetlenie drogi ( szczególnie na "krótkich") było mniej niż marne. Nie polecam.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja w swojej e32, miałem oryginalny ksenon, który mi się popsuł i musiałem zmienić na zwykłe lampy. Po zmianie jeździłem na zwykłych żarówkach H1, ale jednak bez rewelacji to było, więc kupiłem chiński ksenon z allegro. Najpierw miałem 8000k, jednak za niebieskie później 6000k, to też było nie to, i ostatnio jak spaliła mi się jeden żarnik 6000k, zmieniłem oba na 4300k i powiem Ci rewelacja! Miałem te ksenony u siebie 3 lata, i żadnych problemów.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Xenony będą pasowały na 100% lecz jak dla mnie to tatalna lipa, miałem tak we wcześniejszej e38, żarnik czasami świecił światłem pulsacyjnym a czasami gasł, lepiej zainwestowaś w oryginalne hella tzn, kompletne lampy.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dokładnie, lampy do przedliftu da się kupić w przyzwoitych pieniądzach. Do tego polecam palniki marki General Electric. W porównaniu z osramem lub philipsem jest spora różnica, świecą mocniej, wprawdzie na początku świecą lekko żółtawo, ale po dopaleniu świecą na biało bez niebieskiej poświaty itp.

    Szajboos od ponad roku ma takie u siebie i sprawdzają się świetnie, a cena 120zł/szt jest akceptowalna



    Pamiętaj, że niezależnie jak ksenon dołożysz musisz mieć spryskiwacze lamp przednich. Wielu gliniarzy nie sprawdza poziomowania, tym bardziej, że w e38 nawet zwykłe lampy robią ruch góra-dół zanim się ustawią
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Pamiętaj, że niezależnie jak ksenon dołożysz musisz mieć spryskiwacze lamp przednich. Wielu gliniarzy nie sprawdza poziomowania, tym bardziej, że w e38 nawet zwykłe lampy robią ruch góra-dół zanim się ustawią
    To co napisales, to mozna odczytac jako - "wrzuć xenony z allegro, zamontuj jakies spryski, tak zeby byly i jezdzij" ;)
    Otoz wg mnie, intensywne oczyszczanie reflektorów oraz samopoziomowanie słuzy temu, aby były one bardziej przyjazne dla innych użytkowników, bo co z tego że Ty bedziesz miał dobrze, jak bedziesz ciagle oslepial innych. Wiadomo ze dla policjanta, to wystarczy cos wystajace ze zderzaka i wygladajace jak sprysk, ale tu mysle ze akurat jest ziarno prawdy - skoro jest to stosowane po obecne czasy.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ja pare lat temu do swojej 728i montowałem w tej firmie xenon

    http://www.well-done.pl/component/pa...id,4/vmcchk,1/

    i działały mega - nikt mnie nigdy nie zaczepił ani nie kontrolował w sensie z Policji - ale dziś czepiaja sie pewnie bardziej
    Jednak za jakość firmy i ich produktów z linka ręcze !!!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    Adasio kiedys to były tylko ori zestawy xenon a nie zadne hidy. pamietam ze kilka lat temu kupowałem taki z mercedesa było hella . koszt chyba 650 zł i to używka oczywiście.
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •