Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Dokładka xenonu

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Może i faktycznie macie panowie racje, nawet mi to wygląda na tanią robotę jakiegoś chinola. Kipie na razie porządne żaróweczki bo moje są miernej jakości, a z czasem jak uzbieram to zamontuje coś konkretniejszego.

  2. #12
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Szczurek ale ja miałem xenon a nie hidy

    i montowali mi to w Mysłowicach i dzaiałało przez 3 lata az auto poszło do sprzedania bez szwanku awarii czy czegokolwiek
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Pamiętaj, że niezależnie jak ksenon dołożysz musisz mieć spryskiwacze lamp przednich. Wielu gliniarzy nie sprawdza poziomowania, tym bardziej, że w e38 nawet zwykłe lampy robią ruch góra-dół zanim się ustawią
    To co napisales, to mozna odczytac jako - "wrzuć xenony z allegro, zamontuj jakies spryski, tak zeby byly i jezdzij"
    Otoz wg mnie, intensywne oczyszczanie reflektorów oraz samopoziomowanie słuzy temu, aby były one bardziej przyjazne dla innych użytkowników, bo co z tego że Ty bedziesz miał dobrze, jak bedziesz ciagle oslepial innych. Wiadomo ze dla policjanta, to wystarczy cos wystajace ze zderzaka i wygladajace jak sprysk, ale tu mysle ze akurat jest ziarno prawdy - skoro jest to stosowane po obecne czasy.
    Jako że zostałem poniekąd wywołany do tablicy to się wypowiem.

    U mnie fabrycznie ksenonu nie było. Kupiłem lampy pod ksenon (orginalnie polift bez ksenonu nie ma soczewki), założyliśmy biksenon z e60, orginalne przetwornice z e38 + markowe żarniki (rzeczone GE). Spryskiwacze zostały dołożone fabryczne. Nie wiem co dla Ciebie oznacza "intensywne oczyszczanie reflektorów", ale takiego czegoś nie ma w e38. Było intensywne mycie szyby czołowej, ale to osobny zbiorniczek. Występowało to razem ze spryskami reflektorów. Ale orginalna instalacja mycia reflektorów to poprostu większy zbiorniczek spryskiwaczy, druga pompka w nim, węże i same dysze w zderzaku. No i przekaźnik za schowkiem.

    Co do poziomowania, to mam tylko pokrętłem z wnętrza kabiny i przez 55 tysięcy przejechanych z tymi ksenonami nikt mi nie mrugał, dbam o ustawienie świateł i zawsze jak jadę obciążony przekręcam pokrętełko żeby niżej świeciły. A różnica jest kolosalna względem braku ksenonu

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Można dołożyć parę złotych i kupić używane ORI. Trochę własnej pracy i nie trzeba wynalazków.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Samopoziomowanie na polskich drogach i tak się nie sprawdza, szczególnie na śląsku, gdzie bardzo dużo jest uskoków na drodze. System ma na tyle dużą zwłokę, że zawsze jestem oślepiony szczególnie przez auta typu suv. Tak więc jeśli ktoś wstawi przedliftowe lampy, które fabrycznie wychodziły z xenonem ( nawet w e32 750 był już dostępny xenon) to nie widzę sensu dokładać samopoziomowania tylko dokładnie ustawić i co te 15kkm jechać na stację dać te 14zł (ustawowo tyle wynosi opłata za regulację świateł) i sprawdzić ustawienie i cieszyć się lepszą widocznością , a na dziurach i uskokach i tak i tak będziemy oślepiać czy to dobrą żarówką czy xenonem .
    W e34 miałem opisany zestaw HID i gdyby nie to iż lustro i soczewka są inne niż w fabrycznym ksenonie to było by ok przy żarnikach 4300. Zdemontowałem to jednak, gdyż wiem że oślepia to strasznie w momencie gdy auta znajdują się w odległości około 5-10 metrów przed sobą mimo iż miałem wsadzoną przesłonkę która robiła ze standardowego światłocienia __/ światłocień ____ (płaski) i obniżoną granicę światło cień z 1,0% na 3,5%.

  6. #16
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Jeśli Diagnosta na przeglądzie jest "Kumaty" to bez samopoziomowania i spryskiwaczy żadne Xenony nawet oryginalne lampy od E38 czy też zamontowane Hidy w zwykłych - nie przejdą - to samo z Policją - Dyrektywa UE z przed 2 lat. Jeśli auto z takimi lampami brałoby udział w wypadku i doczepili by się właśnie oślepienia - to Problemy murowane - to tak dla świadomości. Przerabiałem temat moim E38 z Asso, diagnostą, Policją, prawnikiem.
    Ostatnio edytowane przez ArekLand ; 25-01-2012 o 20:09

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    A co powiecie o tym:
    http://moto.allegro.pl/led-canbus-h7...061018070.html
    widział ktoś na żywca?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez phdream Zobacz posta
    A co powiecie o tym:
    http://moto.allegro.pl/led-canbus-h7...061018070.html
    widział ktoś na żywca?
    Myślę że taniej wyjdzie zamiast reflektorów zamontować lampy naftowe. Efekt zapewne podobny

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1
    ja śmigam na hid'ah za 90pln ^^' Jak dotąd nie było problemów ładnie swiecą obydwa się zapalają ;)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    ja sie wypowiem bo hidy montuje od 2006r. Zasady to: nie montować hida do lamp bez soczewki i szkieł ryflowanych bo oślepiają jak cholera, poziomowanie to pic na wodę, mam w e39 i naprawiałem w e90 i nie działa to na zasadzie że przestawia lampy jak sie jedzie po dziurach tylko w chwili kiedy obciążymy samochód sterownik posługujący sie 2 czujnikami z przodu na wahaczu i z tyłu również na wahaczu zmienia ustawienie lamp w czasie jazdy sie już nie reguluje, najbliższe linie światło cienia są w przypadku żarówek h7 na soczewce są prawie identyczne jak w ori d2s, układ zmywania to pic na wodę dosłownie kiedy jedziemy za dajmy na to ciężarówką i cały czas leci brud z pod kół to przy intensywności działania tego w przypadku e39 co piąte mycie szyby lub ok 5 min brud schnie na kloszu gdyż rozgrzewa sie on przez skupiającą światło soczewkę idealnie w punkcie padania snopa światła. Zmywanie samych płynem bez ingerencji mechanicznej w brud nic nie daje. Owszem jak np. w volvach są wycieraczki to wtedy tak. Dobre zestawy HID działają bez zarzutu ok 2 lata lub 50 000 km tzn potem działają dalej ale spada skuteczność światła bo żarniki zaczynają sie wypalać, z moich obserwacji wynika że przy przebiegu 25000 km rocznie należy zmieniać żarniki co rok wtedy cały czas jest dobre światło. Odnośnie barwy żarników to moim zdaniem tylko 4300 K bo świecą prawie całkowicie białym światłem. przetwornice w e38 montuje w oryginalnych miejscach czyli pod lampą po otworzeniu maski w ogóle nie widać że jest coś grzebane przy lampach. Dodatkowo u siebie mam przestawioną przesłonę na wersje usa czyli --- --- a nie --/ ---/. Po przestawieniu mam pewność ze np. na zakrętach nie będę oślepiał nikogo strefą doświetlania pobocza, a pobocze w po założeniu hid w opcji --- --- jest lepiej oświetlone niż na standardowych żarówkach h1 i standardowych ustawieniach przesłony. Jeszcze jedna rada jest taka że należy przy montażu xenonu rozebrać lampy i je wyczyścić z takiej mgły która sie zrobiła przez 10 czy 15 lat.
    Ostatnio edytowane przez 525d ; 26-01-2012 o 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •