Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Dokładka xenonu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski

    Dokładka xenonu

    Witam panowie, posiadam w swojej siódemce zwykłe lampy przednie. Przeglądając allegro znalazłem taki o to zestaw

    http://moto.allegro.pl/ShowItem2.php...&ars_rule_id=8

    Czy da się to bezproblemowo zamontować do mojej beemki? ( wersja przed liftem )

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    dac sie da na pewno, gorzej z policja - xenony wymagaja samopoziomowania, oraz czasem tez oczyszczania lamp.
    Druga sprawa - kupilem takie cos wlasnie z allegro, wsadzilem i powiem jedno - jedna wielka kupa. Migaja, niezawsze zapalaja sie obydwa zarniki, jakies dziwne akcje, wiec po 2 dniach kupilem jakies lepsze zarowki(firmowe, a nie niebieskie:P) i jestem zadowolony + nie mam problemu z policja.
    Z drugiej strony - kiedys w E38 mialem taki zestaw i tam rzadko bo rzadko, ale tez jeden zarnik potrafil nie odpalic, ale generalnie przez niecaly rok nie bylo wiekszych problemow.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Da się, jednak to zwykłe chińskie badziewie, wg mnie lepiej przeczyścić dokładnie lampy i kupić dobre żarówki (mniej więcej będą w tej cenie to cen cały zestaw "xenonów"). Wszystko będzie zgodnie ze sztuką i efekt też będzie widoczny. Jeżeli dobre żarówki (zwykłe nie do xenonu) kosztują tyle co ten cały zestaw to masz odpowiedź jakiej to jest jakości :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    poprzedni właściciel wstawił w mojej E38 też ala xenony i potwierdzam to co pisał BRABUS - zdarzał się że jeden żarnik nie odpalał. Raz się palił , raz nie. Poza tym oświetlenie drogi ( szczególnie na "krótkich") było mniej niż marne. Nie polecam.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja w swojej e32, miałem oryginalny ksenon, który mi się popsuł i musiałem zmienić na zwykłe lampy. Po zmianie jeździłem na zwykłych żarówkach H1, ale jednak bez rewelacji to było, więc kupiłem chiński ksenon z allegro. Najpierw miałem 8000k, jednak za niebieskie później 6000k, to też było nie to, i ostatnio jak spaliła mi się jeden żarnik 6000k, zmieniłem oba na 4300k i powiem Ci rewelacja! Miałem te ksenony u siebie 3 lata, i żadnych problemów.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Xenony będą pasowały na 100% lecz jak dla mnie to tatalna lipa, miałem tak we wcześniejszej e38, żarnik czasami świecił światłem pulsacyjnym a czasami gasł, lepiej zainwestowaś w oryginalne hella tzn, kompletne lampy.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dokładnie, lampy do przedliftu da się kupić w przyzwoitych pieniądzach. Do tego polecam palniki marki General Electric. W porównaniu z osramem lub philipsem jest spora różnica, świecą mocniej, wprawdzie na początku świecą lekko żółtawo, ale po dopaleniu świecą na biało bez niebieskiej poświaty itp.

    Szajboos od ponad roku ma takie u siebie i sprawdzają się świetnie, a cena 120zł/szt jest akceptowalna



    Pamiętaj, że niezależnie jak ksenon dołożysz musisz mieć spryskiwacze lamp przednich. Wielu gliniarzy nie sprawdza poziomowania, tym bardziej, że w e38 nawet zwykłe lampy robią ruch góra-dół zanim się ustawią
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Pamiętaj, że niezależnie jak ksenon dołożysz musisz mieć spryskiwacze lamp przednich. Wielu gliniarzy nie sprawdza poziomowania, tym bardziej, że w e38 nawet zwykłe lampy robią ruch góra-dół zanim się ustawią
    To co napisales, to mozna odczytac jako - "wrzuć xenony z allegro, zamontuj jakies spryski, tak zeby byly i jezdzij" ;)
    Otoz wg mnie, intensywne oczyszczanie reflektorów oraz samopoziomowanie słuzy temu, aby były one bardziej przyjazne dla innych użytkowników, bo co z tego że Ty bedziesz miał dobrze, jak bedziesz ciagle oslepial innych. Wiadomo ze dla policjanta, to wystarczy cos wystajace ze zderzaka i wygladajace jak sprysk, ale tu mysle ze akurat jest ziarno prawdy - skoro jest to stosowane po obecne czasy.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Pamiętaj, że niezależnie jak ksenon dołożysz musisz mieć spryskiwacze lamp przednich. Wielu gliniarzy nie sprawdza poziomowania, tym bardziej, że w e38 nawet zwykłe lampy robią ruch góra-dół zanim się ustawią
    To co napisales, to mozna odczytac jako - "wrzuć xenony z allegro, zamontuj jakies spryski, tak zeby byly i jezdzij"
    Otoz wg mnie, intensywne oczyszczanie reflektorów oraz samopoziomowanie słuzy temu, aby były one bardziej przyjazne dla innych użytkowników, bo co z tego że Ty bedziesz miał dobrze, jak bedziesz ciagle oslepial innych. Wiadomo ze dla policjanta, to wystarczy cos wystajace ze zderzaka i wygladajace jak sprysk, ale tu mysle ze akurat jest ziarno prawdy - skoro jest to stosowane po obecne czasy.
    Jako że zostałem poniekąd wywołany do tablicy to się wypowiem.

    U mnie fabrycznie ksenonu nie było. Kupiłem lampy pod ksenon (orginalnie polift bez ksenonu nie ma soczewki), założyliśmy biksenon z e60, orginalne przetwornice z e38 + markowe żarniki (rzeczone GE). Spryskiwacze zostały dołożone fabryczne. Nie wiem co dla Ciebie oznacza "intensywne oczyszczanie reflektorów", ale takiego czegoś nie ma w e38. Było intensywne mycie szyby czołowej, ale to osobny zbiorniczek. Występowało to razem ze spryskami reflektorów. Ale orginalna instalacja mycia reflektorów to poprostu większy zbiorniczek spryskiwaczy, druga pompka w nim, węże i same dysze w zderzaku. No i przekaźnik za schowkiem.

    Co do poziomowania, to mam tylko pokrętłem z wnętrza kabiny i przez 55 tysięcy przejechanych z tymi ksenonami nikt mi nie mrugał, dbam o ustawienie świateł i zawsze jak jadę obciążony przekręcam pokrętełko żeby niżej świeciły. A różnica jest kolosalna względem braku ksenonu

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ja pare lat temu do swojej 728i montowałem w tej firmie xenon

    http://www.well-done.pl/component/pa...id,4/vmcchk,1/

    i działały mega - nikt mnie nigdy nie zaczepił ani nie kontrolował w sensie z Policji - ale dziś czepiaja sie pewnie bardziej
    Jednak za jakość firmy i ich produktów z linka ręcze !!!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •