Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak sprawdzic pompe oleju w skrzyni 4hp22??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    16

    Jak sprawdzic pompe oleju w skrzyni 4hp22??

    Witam mam nastepujacy problem,moje e32 nie ma sily ruszyc z miejsca mimo wbijania biegu,pocztkowo myslalem,ze to tarczki,ale na wstecznym tez nie jedzie,moje podejrzenia pada na pompe oleju,dodam ze olej jest na wlasciwym poziomie,jednak jest szary,ale nie ma w nim opilkow metalu,ani nie smierdzi spalenizna,Moze ktos z Was mial podobny problem.Aha,na poczatku auto bylo w stanie przemierzyc kawalek drogi ale na wysokich obrotach(objawy slizgajacego sie sprzegla w manualnej skrzyni),pozniej tak jakby przez jakies 500m jechalo normalnie a potem staje na czerwonym swietle i lipa,woz nie ma sily ,na zadnym z Trybow,ani w przod ani w tyl.Moze ktorys z kolegow mial podobna sytuacje i zna temat skrzyn 4hp22,motor m30b30 data produkcjii to 06.91r.Jezeli komus to cos pomoze w weryfikacji moge podac vin

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    16
    Czyzby nikt z kolegow nie mial podobnego problemu?.Moze myle sie co do diagnozy,aczkolwiek to wydaje mi sie najbardziej prawdopodone.Z tego co wyczytalem pompa oleju najczescej siada na skutek zle zalozonego hydrokinetyka,chetnie przyjme porady z cyklu zrob to sam:) Pozdrawaim

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Pompę masz sprawną. Uszkodzeniu uległ układ hydrauliczny skrzyni (ciśnienie ucieka którędyś, nie zapinając sprzęgieł) Wystarczy, że puści jedno uszczelnienie i niestety... czas na remont. Ciesz się, że to nie np 5hp30...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    16
    No to zmartwiles mnie troche kolego:( Niestety ale bede musial zakupic jakas uzywana skrzynie,bo remoncik jest dosyc kosztowny jak na moja obecna sytuacje finansowa.Sam niestety nie znam sie az tak dobrze zeby rozebrac skrzynie i ja spowrotem zlozyc,wole nie ryzykowac.A moze,ktorys z kolegow w Wa-wie ma taka skrzynie za rozsadne pieniazki??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ja robilem jakis czas temu taka skrzynie i remont calkowity, tarczki, pompa oleju,nowe sterowanie,uszczelniacze,sprzeglo itd koszt 2tys zl. moze wlasnie samo sprzeglo Ci poszlo, koszt ok 300-400zl za uzywane.jak cos to moge dac ci namiar na goscia z wroclawia ktory mi naprawial ;]

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    16
    Witam kolege,sprzeglo to mam wlasnie kupilem po regeneracji,ale niestety obawiam sie,ze to nie sprzeglo,a sam wiesz ile to jest pracy wytarmosic skrzynie z BMW,nie mam pewnosci co do tej skrzyni bo sie z niej leje,miedzy innymi z miejsca gdzie jest wtyczka z kablami (chyba od przelaczania trybow,miska jest mokra,a po dwoch dniach zauwazylem plame oliwy,oliwa szara,zamiast czerwonej,wiec nie sadze aby to bylo same sprzeglo,wiec chetnie kupie skrzynie uzywana,a stara zostawie jak bedzie troche luzniej z szelestem to oddam ja do porzadnego remontu.A namiary chetnie,moga sie zawsze przydac.Skrzynia pewnie uumarla z powodu zaniedbania przez poprzedniego wlasciciela.Mialem kiedys szmelcwagen MKI w automacie i ta stara trzybiegowa skrzynka przezyla silnik:) A czasami dostawal ostry wpier.. jak sie czlowiek do pracy spieszyl.Raz jeden jedyny mialem z nia problem urwala sie linka od kinck-down'a,olej i filtr wymienialem co 35 tys.km,auto mialo przebieg ok.500tys.Pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    16
    Witam kolegow po dlugiej nieobecnosci,wczoraj zdjolem miske oleju ze skrzyni i zobaczylem kawalki dlugosci 0,5cm brazowego plastiku :shock: .Chyba jednak skrzynia potrzebuje remontu.Jutro umowilem sie z kumplem ktory troche automatow juz rozebral,i zobaczymy co to jest.Co nie zmienia faktu iz wydaje mi sie to dziwne,aby znalezc plastik w misce olejowej.Postaram sie opisywac na bierzaco moje zmagania ze skrzynia,moze komus jeszcze sie przydadza.Pozdrawiam i czekam na sugestie,moze ,ktorys z kolegow mial juz taka sytuacje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •