Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: swap m60b40 na m62b35

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zegary różnią się ze względu na wyświetlacz biegów po prawej stronie od wyświetlacza OBC. Pod spodem wygląda uniwersalnie jakby wystarczyło tylko zmienić plastikową płytkę z symbolami, ale lepiej chyba będzie wrzucić zegary z 735.

    Seban a co z kodowaniem reszty sterowników po zmianie sterownika silnika/ews? Wszystko zostanie po staremu?

  2. #22
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To że ews jest nie zakodowany to nie ma wpływu na pracę auta. Przekładasz i ma działać. Sterownik silnika nie ma możliwości kodowania, wszystko jest przypisane na stałe we flashu. Przekładając silnik to może być problem z abs bo nie zagłębiałem się jak jest rozwiązane przesyłanie danych o poślizgu i momencie obrotowym oraz z jak jest z wymianą danych z licznikiem. Trzeba by przejrzeć schematy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No właśnie pytam bo nie jestem pewien czy wszystkie sterowniki auta nie są kodowane pod sterownik silnika...?

  4. #24
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sterownik silnika nic do tego nie ma. Sterowniki koduje się pod licznik lub ews. W tych obu modułach są zapisane informacje o konfiguracji. Zmieniając ews to tak na prawdę nic się nie dzieje. Dopiero zmiana licznika niesie za sobą pewne konsekwencje. Przykładem może nie działać webasto lub może być brak komunikacji ze sterownikami których nie było w aucie dawcy a są w tym.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Mogę tylko podpowiedzieć że jeżeli mamy liczniki z "plecaczkiem" z tyłu to w nim jest zapisany przebieg i VIN - sprawdzone u mnie z podmianką.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale m62 pracuje na 108 stopniach a m60 na 90.Czy układ chłodzenia pozostaje ten sam?
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No własnie lepiej będzie od razu przerobić go na 90st. Jest o tym na forum :)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    temperature silnika reguluje termostat, wiec chlodnica ma do tego nie wiele, w m60 jest zwykly mechaniczny termostat, zas w m62 jest on sterowany elektronicznie.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek740 Zobacz posta
    zas w m62 jest on sterowany elektronicznie.
    a ja myślałem , że ten w m62 też jest mechaniczny(na 108`C) i ma tylko ma dodatkowo grzałkę ,która powoduje , że się go oszukuje o wyższej temperaturze . Grzałką steruje DME w zależności od obciążenia silnika ( małe obciążenie=małe grzanie grzałki=podwyższenie temperatury w celu podniesienia sprawności silnika aby mniej palił)

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    no właśnie tak działa ;) Kolega uzyl skrotu myslowego w kazdym razie lepiej bedzie albo zmienic termostat albo ta grzalke oszukac niech dziala caly czas bo te temperatury zabijaja uszczelki :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •