Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: zła praca silnika po wymianie świec i uszczelki pokrywy zaworów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński

    zła praca silnika po wymianie świec i uszczelki pokrywy zaworów

    witam podepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem silnik chodził normalnie i bez zarzutu ale przyszło mi do głowy wymienić uszczelki pod pokrywami zaworów oraz świeczki i po tych operacjach auto niestety nie pali na wszystkie cylindry (mam wrażenie że jak dodaję gazu to silnik pali na wszystkie cylindry) ewidentnie czuć nie przepaloną benzyne. Podłączyłem pod komputer sprawdziłem kompresje i wszystko jest niby ok błędów żadnych komputer nie pokazuje wszystkie pomiary są w normach a jednak nie pali na wszystkie cylindry :(

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Wydzieliłem do nowego wątku. Podpinanie się pod istniejące tematy często zaciemnia informację. :)

    PS
    Nie bój się używać znaków interpunkcyjnych. Łatwiej będzie się czytać Twoje posty.
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    panowie pomocy wczoraj na warsztacie sprawdzili mi ciśnienie na cylindrach i na 3 cylindrach wyszło ciśnienie ok 20 barów co może być powodem tak wielkiego ciśnienia dodam że na tych trzech cylindrach świece są zarzygane olejem

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Sam sobie odpowiedziałeś , właśnie olej powoduje lepsze uszczelnienie i zawyżony pomiar . Dowiedz się czy przypadkiem nie leje się olej spod pokryw zaworów na świece , bo może spłynął im podczas wykręcania świec . Możliwe ,że ktoś je źle założył a o to dość łatwo .

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    21
    BMW
    730i e38
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    ogólnie problem już wiadomy co się dzieje z silnikiem ale remont jest nie opłacalny teraz moje pytanie czy komputer w silniku 3.0 V8 m60b30 a 3.5 V8 m62b35 jest taki sam czy wraz z przekładką silnika będę musiał kupować nowy komputer ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Teoretycznie są identyczne , ale na forach różnie piszą , sam nie sprawdzałem ale ponoć to jeden i ten sam komputer , tylko obudowa z cyferkami się różni. Jak założysz osprzęt z 4.0 na 3,5 to powinno chodzić bez problemu , choć jak piszę nie robiłem takiej podmiany i nie jestem pewien w 100%.

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jest sporo różnic więc sobie przemyśl temat. Ja bym został przy m60.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •