Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zimowe wariacje - akumulator

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c

    Zimowe wariacje - akumulator

    Koledzy mam pewien dziwny problem z moją e38. Pewnego dnia rano po weekendzie nie mogłem go odpalić. Pomyślałem OK - nowy aku, ale później jak się okazało jeździłem parę dni (codziennie mniej więcej ok 20 km w jedną stronę) i odpalał. Nawet jak było ok -10 rano - bez problemu. Radość nie trwała długo - po paru dniach wieczorem zaczęło sypać i samochód spędził noc "pod pierzyną". Rano - znowu nie da rady odpalić - tylko szelki. Sytuacja jest o tyle dziwna, że parę dni odpalał jak było średnio -7 rano, a jak padało zrobiło się +2 i już nie chciał. Mało tego: znowu na drugi dzień przestało padać zrobiło się chłodniej - odpalał. Za parę dni znowu spadł śnieg i jak go przysypało - znowu nie odpalił. Nie wiecie z czym to się może wiązać? Może jakaś wilgoć czy coś...

    Rozwiązanie podstawowe najprostsze - nowy aku. Nawiasem mówiąc to już w sumie jego 4-ty sezon. Nurtuje mnie jednak czemu po przysypaniu nie odpala, a jak nie pada to na drugi dzień nie ma problemu (nawet przy znacznie niższej temp).
    Pozdrawiam

    fm

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witaj,
    A jak wygląda u Ciebie uszczelka podszybia?- szczególnie od strony pasażera? , jeśli jest sparciała to może się dostawać woda do skrzynki bezpieczników i przekaźników oraz dme .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Hm... nie wiem, nie zaglądałem. Sprawdzę. A propos wilgoci jeszcze: Jak jest w miarę ciepło (czyli pow. +5 mniej więcej) to odpala zawsze. Choćby przeszły nawet wielkie ulewy nad nim :)
    Pozdrawiam

    fm

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Hmm mój miał po zakupie podobonie....nowy aku załatwił sprawę...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    Sprawdź upływność, max to 0.06 A

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Aku

    Hmm, już dużo było na temat tajemniczej czerwonej dużej kropki przy wyświetlaczu km dziennych. Zobacz czy u Ciebie się świeci?, ja uważam że ona ma coś wspólnego z rozładowanym aku. Gdy mój akumulator padał to właśnie między cyferkami km kropka była widocznie większa i taka czerwona-zawsze po nocy gdy autko stało w chłodniejsze noce. Po wymianie aku zniknęła i jak na razie nie pojawiła już przez jakieś 3 lata -:)
    Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Co do tej czerwonej kropki, to owszem zapala się jak odpalam go z kabli, ale nie za każdym razem :) W innych okolicznościach nie świeci się nigdy, więc z akumulatorem związek pewnie ma :)
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •