Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Które piny załączają S EDC?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Które piny załączają S EDC?

    Zamierzam dodać do mechanizmu wybieraka przycisk w taki sposób aby [S EDC] uaktywniało się przy przełączeniu w tryb Sport. Technicznie to bardzo proste i ogranicza się do dodania jednego przełączniczka.

    Problem w tym że kostka do przycisku ma aż 5 przewodów i nie mam pojęcia które należy zewrzeć oraz czy mają być zwarte non-stop czy tylko aby jednorazowo załączyć S EDC :D

    Jeżeli ktoś ma dostęp do schematów i umie je odczytać poprawnie prosze o pomoc :)


    Zdjęcie kostki i kolory kabli:




  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wg schematów to musisz podać plus na przewód czarno-czerwono-zółty(żółte to te cętki)

    Pozostałe przewody to:
    - szaro-czerwony - podświetlenie
    - brązowo-czarny - masa
    - czarno-szaro-żółty - kontrolka zwrotna z EDC(informacja o włączeniu)
    - zielono-niebieski - plus po zapłonie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ok wielkie dzięki czyli czerwono-czarno-żółty do zielono-niebieskiego, teraz pytanie czy na chwilę czy cały czas, obstawiam na 90 proc. |e tylko na Chile ale to już łatwo sprawdzić :) dam znać jak zadziała :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    OK mam już zrobiony "mechanizm" zwierający obwód podczas przełączania w tryb sport. Chcę mieć jednak pewność że jak dam tam gdzieś plus po zapłonie (kolor zielony) i dojdzie do jakiejś awarii to że nie zrobi mi zwarcia w instalacji i nie uszkodzi czegoś.

    Postanowiłem więc dać na kabelek od EDC i od plusa po zaplonie bezpieczniki - jaki nominał powinienem wybrać? Może po prostu jak najniższy? Nie mam miernika pod ręką żeby sprawdzić jaki tam prąd idzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •