Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [e32]735iA problem złożony skrzynia biegów czy osprzęt silnika?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź

    [e32]735iA problem złożony skrzynia biegów czy osprzęt silnika?

    Witam! Szanowne grono:)

    od tygodnia latam swoim e32 na razie wszystko jest seryjne po za sekwencyjną inst.gaz oraz głowicą B30 (obrobione zostały kanały dolotowe tak by było płynne przejście z kolektora B35 do głowicy B30 oraz jest 3plan głowicy z uszczelką nominalną) ta modyfikacja spowodowała,że dół jest i tak nieco lepszy jak wtedy gdy gdy miałem wałek o ok. 1,5mm niższy:D natomiast przy przechodzeniu przez okolice 4tys obr. uczucie jest takie jakby zaczynała tłoczyć turbina lub silnik miał zmienne fazy rozrządu momentalnie dostaje kopa dobija do czerwonego pola i wbija się następny bieg...dosłownie furia:D

    ale czasami jest tak,że odpalam rano i nie idzie tak jak powinien lub np. od rana lata jak szalony po 3ch godzinach jest inaczej póki co występowanie tego zjawiska jest czysto przypadkowe przy czym długa jazda ma wpływ im minus na zachowanie się auta .

    a teraz co to znaczy,że jest inaczej
    wciskam pedał przyśpieszenia mocno i reakcja na gaz jest ospała silnik wolno się wkręca czasem ma trudność z z przekroczeniem 5tys obr. gdyby cały czas tak mulił to pewnie by mnie to mocno nie zastanawiało ale autem wożę swoją córkę i nie chciałbym by w krytycznym momencie tak się stało...

    przez jakiś czas myślałem,że to automat, ponieważ gdy wlałem 3litry nowego oleju to auto jakby stało się czulsze na gaz (w planach mam by wymienić cały olej na nowy ale nie wiem czy gdzieś w Łodzi to robią i czy zrobią mi to tak jakbym sobie tego życzył jako mechanik sam bym to zrobił najchetniej ale nie mam sprzetu:( ), do tego jeśli takie pogorszenie następuje gdy już wszystko się dogrzeje może to świadczyć,że albo olej albo mechanika skrzyni na ciepło nie wyrabia

    ale nasuneło mi się,że być może ma to jakiś związek z EML (zaraz po złożeniu wszystkiego zapaliła mi się kontrolka EML i towarzyszył mi taki objaw zamulenia) lub też czy np. wpływ ma na to przepływka?

    w sierpniu mam zamiar zabrać rodzinkę do chorwacji swoją bunią i fajnie jakby udało mi się dojść do tego co to jest i jak to wyeliminować?




    proszę o jakieś pomysły a ja będę się starał dostarczać nowe dane

  2. #2
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Ja w mojej poprzedniej 735 miałem EML i jak się zapaliło to ustrojstwo na zegarach to auto łapało muła. Tyle wiem na pewno.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    no tak ale czasem tak jest a już mi się nie świeci eml a nad łapie zamuły ....choć już teraz sporadycznie....odtyka się

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •