Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: wariacje 750ki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    12
    BMW
    750il
    Skąd
    podlaskie

    wariacje 750ki

    mam taki problem że wszystko zaczęło wariować z elektroniką. wyjąłem aku na noc żeby naładować i teraz po podłączeniu radio czasem gra czasem nie gra, wyświetlacz 16:9 się nie włącza, kierunkowskazy działają ale w zegarach czasem słychać czasem nie, jedna szyba przestała działać. o co może jej chodzić?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Odłącz jeszcze raz aku i na kilka minut złącz klemę plusową z klemą minusową. Potem podłącz z powrotem aku i pamiętaj najpierw "+", potem "-".
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Zobacz kolego czy Ci się jakiś gryzoń nie wkradł pod maske..
    Biały

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    12
    BMW
    750il
    Skąd
    podlaskie
    dzięki wielkie. jutro zabieram od elektryka i sprawdzam metodę.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez discus885 Zobacz posta
    jutro zabieram od elektryka
    Tylko pamiętaj żeby to był jakiś dobry i sprawdzony (tzn. miał pojęcie o BMW), bo to nie Opel Kadett!!!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    trzeba zrobić reset kompa
    opuszczasz szybę kierowcy, odpinasz minus, potem plus, łączysz przewody, przekręcasz na zapłon, czekasz 10 minut, wyłączasz stacyjke, rozpinasz przewody, przykręcasz plus, potem minus
    przekręcasz na zapłon, czekasz pare minut, odpalasz, czekasz chwilę, robisz z 3 km po oklicy i samochód jak nowy ;-)
    zwykły elektryk samochodowy powie Ci że zwariowałeś jak z taką metodą do niego przyjdziesz a sam Ci też nie pomoże :D
    zrób to sobie spokojnie sam w domu, to zaoszczędzisz parę złotówek
    a jak nie pomoże (mało prawdopodobna opcja) to zacznij się bać i gnaj do ogarniętego speca od BMW bo masz gdzieś zwarcie w instalaci lub inną ciekawostkę
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Hehe.
    Ciekawa metoda resetu kompa tylko jakiego?
    W 7 jest ich trochę.
    A dlaczego najpierw minus a następnie plus.
    Dlaczego ma pochodzić 3 minuty a dopiero rundka. Zapomniałeś powiedzieć o wyłączeniu zapłonu między rundką a jazdą na przynajmniej 45 sekund.

    Reset kompa co napisałeś tyczy się kompa od silnika. Nie do końca trzeba tego przestrzegać tak rygorystycznie. W kompie jest kondensator który ma przytrzymać napięcie na kilka minut po zdjęciu klemy. Złączenie klem i włączenie zapłonu skutecznie rozładowuje go w ułamek sekundy. Tak naprawdę po odpaleniu dobrze aby sobie pochodził z 10 minut na wolnych obrotach. Po tym go zgasić i odczekać power luch czy jakoś tak a w praktyce jakieś 45 sekund. Komp zapisze sobie wtedy korekty. Można wtedy go odpalić i się przejechać kilka km w normalnym stylu jazdy. To dotyczy tylko silnika. Reszta jest niezależna. Nie wymaga takich procedur. No może jedna ważna.

    Nie wolno zdejmować klemy od razu po wyłączeniu zapłonu!!! Potrafi się wtedy wysypać synchronizacja immo z kompem silnika i po założeniu klemy nie odpali. Mowa o tych 45 sekundach odczekania. Wtedy są przesyłana ważne informacje między kompami.

    Po założeniu klemy dobrze jest odczekać z minutę przed włączeniem zapłonu. Reszta jest mało istotna.
    Za to kompy lubią się gubić czasami i wystarczy zdjąć klemę jeszcze raz.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    A dlaczego najpierw minus a następnie plus.
    To spróbuj najpierw odpiąć plus, to zobaczysz jakie przykre konsekwencje mogą cię spotkać.
    seban123 dziwię się, że posiadając taką wiedzę o elektronice (pat. w/w post) a zadajesz takie pytanie.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Trochę robię elektroniki i wiem że masa to ŚWIĘTA rzecz i ją odłaczą się na końcu!!!!

    Jak możesz to podaj te przykre kosnsekwencje.
    Trochę lat się w tym siedzi i tych klem się zdejmowało ale nic się nie działo dziwnego.
    Ciekaw jestem co się od tego może stać. Zadaję to pytanie bo nie znam odpowiedzi a nie ze złościwości.

    Dla przykładu:
    - na której klemie jest ładunek pirotechniczny
    - dlaczego w pojazdach z ADR odłacza się plus przy samym aku
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 18-01-2012 o 17:02
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Zaraz mod nas pojedzie, ze odbiegamy od tematu.

    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    - dlaczego w pojazdach z ADR odłacza się plus przy samym aku
    Bo z tego co się orientuję, bo jest to wymóg zawarty w przepisach o transporcie materiałów niebezpiecznych, a podyktowane jest to przeskokiem potencjalnego ładunku elektrycznego (czyli zwykłej iskry, której ADR bardzo nie lubi).



    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Ciekaw jestem co się od tego może stać.
    I tu wracając do powyższego przykładu, to ja osobiście wolę (ale moja wola jest tu najmniej ważna, ponieważ to są podstawy w elektronice i tak tego uczą) a żeby ten ładunek przeskakiwał mi z klemy na auk, niż na przykład na Twoje 356-razy ściągania klemy plusowej, w 357-razie ładunek popłynął do kompa i coś spalił.

    Dodam, że też nie jestem złośliwy tylko, próbuję podzielić się wiedzą jaką mi wpajano i tyle.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •