Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: wariacje 750ki

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    seban, nie wiem co robisz zawodowo, ale po Twoich radach zaraz ktoś usmaży sobie pół samochodu
    zawsze, bezwzględnie odłącza się -
    Widziałeś kiedyś co się dzieje jak zaczynasz grzebać najpierw przy + a potem gdzieś dotkniesz masy? bo ja widziałem

    wracając do resetu
    są różne metody, ja powatrzam to co sam stosuje i co kiedyś było podane tu na forum, jeszcze dawdno dawno temu
    parę razy w poprzedniej 7 pomagało mi to na problemy nnp z nawigacją, która nie chciała się włączyć, więc nie ytylko resetuje komputer od silnika
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Zawsze można zrobić mega reste. Czujnik piątka 'KG' i po sprawie.:D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nigdy się nie spotkałem aby ktoś coś uszkodził przy odłączaniu lub podłączaniu klem. No poza podpięciem odwrotnie a nawet miałem przypadki naładowania akumulatora do tyłu ( tam gdzie + to - i odwrotnie ) jedyne co się popsuło to mostek w alternatorze. Kompy są zabezpieczone przed przepięciami. Nawet wytrzymują spokojnie po 20 volt. Miałem sporo przypadków gdzie ładowanie było na poziomie 18 i normalnie jeździły.


    Wracając do tematu.
    Jak się odetnie plusa jak we wszystkich przełącznikach i włącznikach w aucie to nic się nie dzieje ale jak się zabierze masę to już rzeźnia. Zaczynając od dziwnych objawów ze światłami po dym i żywy ogień z elementów elektronicznych. Mam kilka sterowników silnika po braku masy a w nich dziury wypalone w płycie. To nie są mity tylko rzeczywistość. Sprawdzone na własnym sprzęcie. Po braku plusa brak jakichkolwiek efektów ubocznych.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Poddaję się
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Proszę jakiegoś elektryka o wypowiedzenie się bo zaczyna się to robić dziwne i to na otwartym forum...
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A co Ci więcej potrzeba?
    Co za różnica czy podłączasz najpierw minus czy najpierw plus do aku? Tak czy siak dopiero podłączasz źródło zasilania.
    Kolejna kwestia jest taka, że prąd płynie od minusa do plusa, tylko umownie przyjęto odwrotnie ;)


    W energetyce podstawa to najpierw PE(uziemienie) później neutralny, a dopiero później poszczególne fazowe, tak jest najbezpieczniej.


    To co seban pisał o braku masy to też fakt. W tym momencie urządzenia masę pobierają z drugiego urządzenia(np. świecąca żarówka poprzez tę która nie świeci a ma jakiś kontakt z masą(wystarczy obwód zapłonu czasem, który będzie wyłączony i potencjał będzie 0). W przypadku żarówek nic złego się nie dzieje, w przypadku elektroniki jest niestety znacznie gorzej.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •