Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 93

W±tek: Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - pó³ka DSP i g³o¶niki Logic7?

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Sk±d
    UK

    Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - pó³ka DSP i g³o¶niki Logic7?

    Robimy przyzwoite audio niskim kosztem!

    VOL 1

    W swojej e38 bez wzmacniacza fabrycznego mam podpiête wszystkie g³o¶niki poprzez 4-kana³owy wzmacniacz JBL w ten sposób ¿e sygna³ Front z kostki zasila wszystkie 4 g³o¶niki w ¶rodku natomiast Rear idzie na 2 tuby bassowe w bagazniku. To zrobi³em sam :]

    Kumpel przerobi³ mi odtwarzacxz kasetowy w ten sposób ¿e wlutowa³ siê kabelkami w uk³ad przed filtrem Dolby. teraz wk³adamy pust± kasetê, kabelki podpiête s± do Jack'a wiêc kiedy odtwarzacz krêci kaset± w trybie Tape mamy wej¶cie AUX stereo z filtrami dolby do dyspozycji (w praktyce nieu¿yteczne).

    VOL 2

    ...przeróbki audio planujê zast±piæ te 2 tuby pó³k± DSP z g³o¶nikami. S±dzê ¿a dadz± one wystarczaj±cego kopa do komfortowego s³uchania np. The Prodigy, ³upanek nie s³ucham wiêc trzêsienie ziemi nie jest mi potrzebne - raczej g³o¶no i wyra¼nie to mój target :)

    koszt pó³ki z g³o¶nikami i rolet± to ok 400z³, planujê wyczaiæ okazjê i kupiæ za 250-300 (da siê ;))

    VOL 3

    Przy okazji szukania pó³ki pod DSP zauwa¿y³em na allegro g³o¶niki z Logic7 od e65 i zastanawiam siê jaki efekt by da³o gdyby je zamieniæ z oryginalnymi. Zak³adam ¿e u¿ywane oryginalne g³o¶niki bêd± mia³y kilkukrotnie lepszy stosunek jako¶æ/cena ni¿ jakiekolwiek sklepowe z etgo wzglêdu ¿e jako nowe s± baaardzo drogie. Dodam ¿e oryginalne przez wzmacniacz graj± i tak naprawdê ³adnie. Co prawda maj± inne mocowania ale nie powinno to stanowiæ problemu dla majsterkowiczów :)

    http://allegro.pl/glosniki-bmw-e65-l...048936111.html

    http://allegro.pl/glosniki-bmw-e65-l...048936067.html


    Koszt g³o¶ników ok 100z³/szt lub 50z³/szt

    S± tak¿e g³o¶niki z DSP po ok 40z³/szt. - czy ró¿ni± siê jako¶ zasadniczo od oryginalnych z ni¿szej serii?

    Co wy na to?


    Najwa¿niejsze w moim projekcie jest zwielokrotniæ maksymalnie przyjemno¶æ ze s³uchania przy jak najni¿szym bud¿ecie.

    Puki co kosztowa³o mnie to dzieñ pracy, ok 10-letni wzmacniacz po bracie kolegi który ponoæ by³ uszkodzony ale jak go wzi±³em to dzia³a (na oko ok 150z³ u¿ywka ja nie zap³aci³em nic) i 2 tuby dibeisi 90W RMS po 130z³ kupione dawno temu w innym celu i chwilowo wrzucone do 7 :)

    Tak wiêc jak widzicie koszt praktycznie ¿aden a wszystko to brzmi kilkana¶cie razy lepiej i naprawdê gra czysto i g³o¶no. Jedynie bass mimo ¿e mocny to jednak nie zawsze i nie w ka¿dym utworze brzmi dobrze - czasem po prostu buczy np w mp3.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 16-01-2012 o 18:13

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Po pierwsze to nie ten dzia³, piêtro wy¿ej ;)

    Po drugie, g³o¶niki z logic7 które wrzuci³e¶ maj± rozmiar 4"(10cm), a g³o¶niki w pó³ce maj± 5"(13cm), wiêc ¶rednio z ich wykorzystania.
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Sk±d
    UK
    Mia³em na my¶li zamianê z glosnikami w drzwiach, polka pozostaje oryginalnie :)

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Guner
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Sk±d
    Lublin
    Najlepsza opcja to dobre midwoofery 16tki w drzwi i dobre tweetery, do tego dobry wzmacniacz, reszte pseudoglosniczkow wywalic, drugi krok to sub w zabudowie w bagazniku, zadne pseudoglosniczki z dsp , nawet z e65 , tuby i inne cuda nie dadza Ci dobrego, liniowego dzwieku, tutaj cudow nie ma, zestawy naglosnienia w BMW to maskara jesli chodzi o jakosc, nadaja sie tylko do wywalenia, mialem kilka razy chec zrobic audio w e39 ale zniechecaly mnie koszty, koniecznosc zmiany wygladu kokpitu, wymiany radia itd., nawet w paryzu nie zrobia z gowna ryzu wiec jesli chcesz miec dobry dzwiek to wydaj jak najwiecej kasy na dobre midwoofery i tweetery ale raczej skuteczne glosniczki zebys nie mial problemyz obgonieniem tego nienajdrozszym wzmacniaczem, cala reszte co tylko buczy w ogole odlacz, te papierzaki nokii po 2 euro sztuka w hurcie pakowane do BMW z tego okresu sie do nieczego nie nadaja, zreszta maja magnesy mniejsze niz pudelko zapalek wiec...tuby do basu to jest posmiewisko i nie bedziesz mial z tego audiofilskiego, sprezystego, niskiego basu, beda wlasnie takie popierdy jakie opisujesz....

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar szajboos
    Do³±czy³
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Sk±d
    Brudne Po³udnie - SRC
    Co do 16, to niestety ale przeróbka boczków drzwi. A moja 7er jest niez³ym przyk³adem tego, ¿e dobra 13 te¿ daje ¶wietnie radê. Tylko trza mieæ napêd do tego.

    A co do sub'a, to po co odrazu zabudowa? Skoro w zupe³no¶ci wystarcza skrzynka zajmuj±ca 1/5 baga¿nika.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Guner
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Sk±d
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Co do 16, to niestety ale przeróbka boczków drzwi. A moja 7er jest niez³ym przyk³adem tego, ¿e dobra 13 te¿ daje ¶wietnie radê. Tylko trza mieæ napêd do tego.

    A co do sub'a, to po co odrazu zabudowa? Skoro w zupe³no¶ci wystarcza skrzynka zajmuj±ca 1/5 baga¿nika.
    jak na byc po taniosci i bez ingerencji to moga byc dobre 13tki, ale to jest ograniczenie systemu w porownaniu z 16kami....

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Sk±d
    UK
    Kto s³ysza³ Logic7 wie ¿e Kolega guner swoje wypowiedzi bierze z kosmosu ;)


    Cytat Zamieszczone przez Guner Zobacz posta
    Najlepsza opcja to dobre midwoofery 16tki w drzwi i dobre tweetery, do tego dobry wzmacniacz, reszte pseudoglosniczkow wywalic, drugi krok to sub w zabudowie w bagazniku, zadne pseudoglosniczki z dsp , nawet z e65 , tuby i inne cuda nie dadza Ci dobrego, liniowego dzwieku, tutaj cudow nie ma, zestawy naglosnienia w BMW to maskara jesli chodzi o jakosc, nadaja sie tylko do wywalenia, mialem kilka razy chec zrobic audio w e39 ale zniechecaly mnie koszty, koniecznosc zmiany wygladu kokpitu, wymiany radia itd., nawet w paryzu nie zrobia z gowna ryzu wiec jesli chcesz miec dobry dzwiek to wydaj jak najwiecej kasy na dobre midwoofery i tweetery ale raczej skuteczne glosniczki zebys nie mial problemyz obgonieniem tego nienajdrozszym wzmacniaczem, cala reszte co tylko buczy w ogole odlacz, te papierzaki nokii po 2 euro sztuka w hurcie pakowane do BMW z tego okresu sie do nieczego nie nadaja, zreszta maja magnesy mniejsze niz pudelko zapalek wiec...tuby do basu to jest posmiewisko i nie bedziesz mial z tego audiofilskiego, sprezystego, niskiego basu, beda wlasnie takie popierdy jakie opisujesz....
    Nie interesuj± mnie takie wypowiedzi w TYM temacie, to raczej popsiywanie sie swoim audiofilstwem ni¿ odpowied¼ ;) Wszyscy doskonale wiemy jakiej klasy sprzêt mo¿na sobie wsadzic do auta ale wiesz... gdyby stac mnie by³o na górn± pó³kê nie je¼dzi³bym 16-letni± beemka tylko nowym Ferrari przy którym 7er to ¿ó³w i obciach.

    Poza tym dla mnie audio w samochodzie nie jest warte pieniêdzy o jakich mówisz bo to dla wielu np. parê miesiêcy pracy wiêc zejd¼my na ziemiê :/

    TRZYMAMY SIÊ ¦REDNIEJ PÓ£KI DLA FUNU NIE JEST TO TEMAT DLA AUDIOFILI!!!



    Kolego szajboos - jakie g³o¶niczki masz u siebie rozwiñ proszê :)

  8. #8
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Kto s³ysza³ Logic7 wie ¿e Kolega guner swoje wypowiedzi bierze z kosmosu
    Albo ty nie wiesz jak dzia³a logic7 i tego typu systemy. A mianowicie na korekcji za pomoc± equalizera, st±d efekt niskiego basu, a tak na prawdê to czêsto ten bas ma problem nisko zej¶æ a tylko buczy robi±c efekt zej¶cia



    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Kolego szajboos - jakie g³o¶niczki masz u siebie rozwiñ proszê
    Rozwija³em to ju¿ w kilku tematach. G³o¶niki z przodu to VDO HPC1300. Swego czasu kosztowa³y 999z³, te by³y kupione za 180z³ z wysy³k±, nowe(pewna firma wyprzedawa³a jaki¶ czas temu kilka kompletów). Dodatkowo z BM24(nawigacja) jest wyprowadzony sygna³ RCA i za³o¿ony zewnêtrzny wzmacniacz. Póki co g³o¶niki zamocowane s± w seryjnych puszkach, tylko ty³ puszki wyciêty(oraz wyg³uszenia), ¿eby g³o¶nik gra³ w drzwi a nie mêczy³ siê w tym ma³ym pude³ku. Na wiosnê pojawi± siê zapewne ju¿ dystanse jak nale¿y oraz wyg³uszenie drzwi.
    Aktualnie wzmacniacz to maluch firmy Fujitsu TEN ale przewinê³o siê ju¿ kilka innych(Yamaha, Sony, za chwilê bêdzie Kenwood ze starej i wysokiej serii)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Guner
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Sk±d
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Kto s³ysza³ Logic7 wie ¿e Kolega guner swoje wypowiedzi bierze z kosmosu ;)




    Nie interesuj± mnie takie wypowiedzi w TYM temacie, to raczej popsiywanie sie swoim audiofilstwem ni¿ odpowied¼ ;) Wszyscy doskonale wiemy jakiej klasy sprzêt mo¿na sobie wsadzic do auta ale wiesz... gdyby stac mnie by³o na górn± pó³kê nie je¼dzi³bym 16-letni± beemka tylko nowym Ferrari przy którym 7er to ¿ó³w i obciach.

    Poza tym dla mnie audio w samochodzie nie jest warte pieniêdzy o jakich mówisz bo to dla wielu np. parê miesiêcy pracy wiêc zejd¼my na ziemiê :/

    TRZYMAMY SIÊ ¦REDNIEJ PÓ£KI DLA FUNU NIE JEST TO TEMAT DLA AUDIOFILI!!!



    Kolego szajboos - jakie g³o¶niczki masz u siebie rozwiñ proszê :)
    nie pisalem o duzych pieniadzach, w ogole nie podawalem cen, pisalem co zrobic zeby zagralo lepiej, nie podalem nawet zakresu cenowego wiec nie za bardzo wiem dlaczego sie tak nadales, audio jest jedno, bez wzgledu na to ile sie ma pieniedzy, sa sposoby skuteczne na dobry dzwiek i sposoby nieskuteczne, ktore nie dadza nic wiec jesli chcesz isc zla droga prosze bardzo, albo jesli myslisz , ze za kilkadziesiat zlotych cokolwiek poprawisz tym bardziej jestes w bledzie, sposob jaki podalem jest skuteczny i daje prawdziwy efekt, zwiekszanie liczby tanich pierdziglosniczkow, wszelkiego rodzaju polki i tuby tego efektu nie dadza, chcialem Ci oszczedzic niepotzrebnych trudow, ale jesli chcesz sluchac tylko rad , ktore sa zgodne z Twoimi wyobrazeniami o Hi-Fi to lepiej nie bede pisal , bo nie zamierzam pisac bredni czy jakichs mlodziezowych dyrdymalow o tubach przenoszacych subsoniczny bas albo cudownych tylnych polkach , ktore wyposazone w 8 glosnikow po 2 euro dadza piekny dzwiek
    w miare solidne 13stki , ktore mozna bez przerobek uzyc robi Hertz, tzreba to wlozyc w drzwi, reszte odlaczyc...zadnych polek, tubek i innego badziewia, to nic nie da....jeszcze raz przepraszam za udzial w temacie i podzielenie sie wiedza z zakresu, ktory dosyc dobrze znam....



    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Albo ty nie wiesz jak dzia³a logic7 i tego typu systemy. A mianowicie na korekcji za pomoc± equalizera, st±d efekt niskiego basu, a tak na prawdê to czêsto ten bas ma problem nisko zej¶æ a tylko buczy robi±c efekt zej¶cia
    Michal750 jest po prostu ignorantem, a mi wydawalo sie , ze zalozyl temat zeby sie czegos nauczyc.....mylilem sie...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 28-01-2012 o 15:47 Powód: Proszê, edytuj posty zamiast pisaæ jeden pod drugim.

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar technics
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Sk±d
    Szwecja
    Cursor a u szajboosa pusciliscie nowe kable od wzmacniacza ? I jak rozwiazaliscie sprawe 2 cewkowych glosnikow ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •