Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

    Robimy przyzwoite audio niskim kosztem!

    VOL 1

    W swojej e38 bez wzmacniacza fabrycznego mam podpięte wszystkie głośniki poprzez 4-kanałowy wzmacniacz JBL w ten sposób że sygnał Front z kostki zasila wszystkie 4 głośniki w środku natomiast Rear idzie na 2 tuby bassowe w bagazniku. To zrobiłem sam :]

    Kumpel przerobił mi odtwarzacxz kasetowy w ten sposób że wlutował się kabelkami w układ przed filtrem Dolby. teraz wkładamy pustą kasetę, kabelki podpięte są do Jack'a więc kiedy odtwarzacz kręci kasetą w trybie Tape mamy wejście AUX stereo z filtrami dolby do dyspozycji (w praktyce nieużyteczne).

    VOL 2

    ...przeróbki audio planuję zastąpić te 2 tuby półką DSP z głośnikami. Sądzę ża dadzą one wystarczającego kopa do komfortowego słuchania np. The Prodigy, łupanek nie słucham więc trzęsienie ziemi nie jest mi potrzebne - raczej głośno i wyraźnie to mój target :)

    koszt półki z głośnikami i roletą to ok 400zł, planuję wyczaić okazję i kupić za 250-300 (da się ;))

    VOL 3

    Przy okazji szukania półki pod DSP zauważyłem na allegro głośniki z Logic7 od e65 i zastanawiam się jaki efekt by dało gdyby je zamienić z oryginalnymi. Zakładam że używane oryginalne głośniki będą miały kilkukrotnie lepszy stosunek jakość/cena niż jakiekolwiek sklepowe z etgo względu że jako nowe są baaardzo drogie. Dodam że oryginalne przez wzmacniacz grają i tak naprawdę ładnie. Co prawda mają inne mocowania ale nie powinno to stanowić problemu dla majsterkowiczów :)

    http://allegro.pl/glosniki-bmw-e65-l...048936111.html

    http://allegro.pl/glosniki-bmw-e65-l...048936067.html


    Koszt głośników ok 100zł/szt lub 50zł/szt

    Są także głośniki z DSP po ok 40zł/szt. - czy różnią się jakoś zasadniczo od oryginalnych z niższej serii?

    Co wy na to?


    Najważniejsze w moim projekcie jest zwielokrotnić maksymalnie przyjemność ze słuchania przy jak najniższym budżecie.

    Puki co kosztowało mnie to dzień pracy, ok 10-letni wzmacniacz po bracie kolegi który ponoć był uszkodzony ale jak go wziąłem to działa (na oko ok 150zł używka ja nie zapłaciłem nic) i 2 tuby dibeisi 90W RMS po 130zł kupione dawno temu w innym celu i chwilowo wrzucone do 7 :)

    Tak więc jak widzicie koszt praktycznie żaden a wszystko to brzmi kilkanaście razy lepiej i naprawdę gra czysto i głośno. Jedynie bass mimo że mocny to jednak nie zawsze i nie w każdym utworze brzmi dobrze - czasem po prostu buczy np w mp3.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 16-01-2012 o 18:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •