Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 93

Wątek: Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

  1. #81
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No dobra - półka zamontowana, głośniki podłączone pod kanał Lewy i Prawy po dwa równolegle.

    Niestety - półka w domu grała całkiem zacnie pod Denonem PMA-320 jednak po włożeniu do auta mimo że solidnie przymocowana zachowuje się okropnie.

    BASSu jest tyle co z głośników w drzwiach. No może przesadzam bo jak gra cicho to brzmi całkiem ładnie, jednak tylko ciut głośniej zaczyna... nie tyle pierdzieć co jest charakterystyczne przy zbyt słabym wzmacniaczu co "stukać" tak jakby wyrzucało membranę z obudowy. Brzmi to tak jakby ktoś stukał młoteczkiem.



    Z czego wynika takie zachowanie i co z tym można zrobić? Może otworzyć tą skrzynkę uszczelnić i wygłuszyć?? A może jakiś BASS reflex?

    wykluczone jest że "to po prostu takie g*wno" bo słyszałem jak to sobie gra w e38 z DSP i było super!!

    Czy to wina wzmacniacza czy problem tkwi gdzie indziej? A może potrzeba jednak filtra dolnoprzepustowego??


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dodam że na wzmacniaczu włączona jest funkcja odcięcia (X cut) jak najniżej czyli w okolicach 60Hz a Vol. na tym kanale MAX (przy drugim na głośniki prawie minimum) bo inaczej prawie w ogóle jej nie słychać.

  2. #82
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    No dobra - półka zamontowana, głośniki podłączone pod kanał Lewy i Prawy po dwa równolegle.

    Niestety - półka w domu grała całkiem zacnie pod Denonem PMA-320 jednak po włożeniu do auta mimo że solidnie przymocowana zachowuje się okropnie.

    BASSu jest tyle co z głośników w drzwiach. No może przesadzam bo jak gra cicho to brzmi całkiem ładnie, jednak tylko ciut głośniej zaczyna... nie tyle pierdzieć co jest charakterystyczne przy zbyt słabym wzmacniaczu co "stukać" tak jakby wyrzucało membranę z obudowy. Brzmi to tak jakby ktoś stukał młoteczkiem.



    Z czego wynika takie zachowanie i co z tym można zrobić? Może otworzyć tą skrzynkę uszczelnić i wygłuszyć?? A może jakiś BASS reflex?

    wykluczone jest że "to po prostu takie g*wno" bo słyszałem jak to sobie gra w e38 z DSP i było super!!

    Czy to wina wzmacniacza czy problem tkwi gdzie indziej? A może potrzeba jednak filtra dolnoprzepustowego??


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dodam że na wzmacniaczu włączona jest funkcja odcięcia (X cut) jak najniżej czyli w okolicach 60Hz a Vol. na tym kanale MAX (przy drugim na głośniki prawie minimum) bo inaczej prawie w ogóle jej nie słychać.
    no i tyle w temacie jeśli chodzi o "tanie i dobre" audio...

  3. #83
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Łatwo się poddajesz... ;) Ktoś ma pomysł czy czekamy na cursora... :x ?

  4. #84
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Takie zachowanie wynika moim zdaniem z braku ciśnienia pod membraną i teraz albo jak piszesz trzeba uszczelnić obudowę ale lepszym rozwiązaniem będzie chyba odpowiednio spasowany bass-reflex,który jest wydajniejszy od obudowy zamkniętej.Posprawdzaj też bieguny,bo często to jest przyczyną takiego zachowania.Nie raz zdarzało mi się myśleć,że podłączyłem ok ale było źle.Jaką częstotliwość mają twoje głośniki (dolną).Robiłem czasami takie budżetowe car audio dla kolegów i konstruowałem zestawy domowe też z tanich elementów i często efekty były zdumiewające ale nie zawsze.
    Ostatnio edytowane przez siwymetal ; 12-03-2012 o 20:58
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  5. #85
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie mam zielonego pojęcia, siwy a może właśnie trzeba by im troszkę dołu uciąć?? Chociaż na korektorze domowym zakres 64Hz był na max i śmigały... Nie wiem jaki jest tam na wzmacniaczu najniższy hmmm...

    Biegunowość sprawdziłem w taki sposób że podpiąłem przez żaróweczkę baterię 1,5V tak aby membrana została wypchnięta do góry. Stąd wiedziałem że plusy są na dole a minusy na górze kostki.

  6. #86
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    A nie masz czerwonych kropek przy spinkach głośników?
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  7. #87
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    bez urazy ale tylna pólka od dsp to moim zdaniem pierdziawka taka... jedynie z org kolektorem to jakos brzmi ale i tak szału nie ma... moja opcja to wyrównać tylna półkę (pozbyc sie tych dwóch garbów za zagłówkami) i klasycznie jak to do sedana wstawic 6/9" ze zdjęcia t595 dekade od jbl moim zdaniem w aktualnej cenie jedne z fajniejszych jajek jakie miałem... do przodu te dwa mniejsze plus mod puchy, i wygłuszenie boczków.. tylne drzwi odłaczam całkowicie ,dobre twetery (jeszcze niemam ) w miejsce seri.. rca juz wiem jak wyprowadzic pod te dwa kenwoody ten wiekszy to 4 kanałowiec a mniejszy pod suba monoblok.. dość wysokiej klasy wzmaki ze starej dobrej serii kenwooda.... takie audio nie drogo wychodzi a czy profesjonalne sami ocencie.. kiczu niema zwrotnice tez mam jbl dedykowane do tych t595.. brakuje tylko tweterów na przód... subwofer tez mam, kenwoda..




    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

  8. #88
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Na razie spróbujemy odpalić tę półkę - kiedy działa jak należy jest ok.

    Ile taka konfiguracja Cię wyniosła??

  9. #89
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    wzmaki i sub odkupiłem od znajomego za ok 800zł z dwa lata temu(od pierwszego właściciela) i tak leżało.... głośniki 6/9" kupiłem nowe za około 550zł tez z dwa lata temu i trochę woziłem je w e34... ogólnie to więcej czasu spędziły w kartonie.. reszta to groszowe sprawy.. przewijał sie tez na forum temat regeneracji głośników mam potężny sub jbl nie pamiętam modelu dokładnie ale ma 1500w i nie można wcisnąć membrany jest zajarany... ogólnie nie podziurawiony i warzy z 20 kilo jak myślicie warto to naprawiać... z chęcią bym zamienił sub kenwooda (150w rms) na tego jbl jak by go dało rade ruszyć...

  10. #90
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Z popularnych sub-ów JBL jak dla mnie brzmi najlepiej,więc jeśli istnieje możliwość i nie będzie za drogo to warto bardzo ale taki głośnik potrzebuje potężnego wzmaka do utrzymania go w ryzach inaczej bas będzie "buczący" i nie odda 100% swoich możliwości.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •