Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 93

Wątek: Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Kolego ja juz skrzynie mam w aucie 2 lata , moze to i lepiej gra ale zeby to byla rewelacja to nie powiem . Tym bardziej jak tuba jest marnej jakosci . Ja mam teraz bardzo mala aktywna skrzynie 150w , chodzi to jako tako .
    P.s musle ze lepszy kierunek to wymiana glosnikow w drzwiach dobre ich wygluszenie + wzmacniacz.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Tuba swoją droga ale cała robotę u mnie zrobiło puszczenie sygnału na głośniki przez wzmacniacz. To bardzo przyzwoite głośniki z papierowymi membranami i grają zadziwiająco ładnie przy dobrym "zasilaniu". Próbowałem już wielu głośników na podmianke w poprzedniej 7 i wszystkie grały jakby chciały a nie mogły. Cicho, bez bassu i niemrawo. Jakie glosniczki polecicię mi włożyć aby była wyraźną różnica w jakości?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Ferrari przy którym 7er to żółw i obciach.
    Trochę od tematu,
    (...)
    a jeżeli uda się w niej poprawić jakość dźwięku to nic więcej mi nie potrzeba.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 28-01-2012 o 15:41 Powód: Skupmy się jednak na temacie, czyli na audio....
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Mój znajomy z 5er wsadził do E39 wzmacniacz i skrzynkę do bagażnika. Faktycznie jeśli ktoś jest melomanem i jest bardzo wrażliwym na jakość dźwięku to dla niego będzie to niewielka zmiana. Ale jeśli ktoś chce po prostu poprawić tylko jakość niskich tonów i nie korzysta z radia na max to taka konfiguracja wystarcza. BMW nie robiło tragicznego audio ( wiadomo, że seria to nie zestaw BOSE czy HARMAN KARDON ) i do słuchania na co dzień wystarczy. Taka moja opinia. Szkoda, że Tonsil już nie produkuje..;/

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Można jeszcze kupić, jaki model byś polecił do e38??

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Można jeszcze kupić, jaki model byś polecił do e38??
    A tego Ci już nie powiem bo nawet nie wiedziałem, że jeszcze je robią ( kilka lat temu czytałem, że zakończyli produkcję :? ). Ale się rozejrzę :)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Tonsil działał później pod marką PROTonsil i klepali coś tam we wrześni ale mieli zamykać jakoś niedawno. Parę lat temu na pewno nie :) Na allegro dalej są pozostałości magazynowe. Nie wiem czy protonsil jeszcze produkuje teraz...

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Trochę właśnie szperałem po necie i faktycznie coś tam Tonsila jest, ale bardziej jako głośniki do kina domowego ( pamiętam miałem takie kolumny na membranach materiałowych w komplecie z radiem Unitry - pięknie grało ), ale jeśli chodzi o samochodowe audio to lipę straszną widzę, właśnie takie resztki. Także reaktywacja Tonsila chyba się nie udała.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Trochę od tematu,
    (...)
    a jeżeli uda się w niej poprawić jakość dźwięku to nic więcej mi nie potrzeba.
    Nie ma jak się człowiek naklepię w klawiszę i go tuczi77 wyautuje
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  10. #30
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Nie ma jak się człowiek naklepię w klawiszę i go tuczi77 wyautuje
    Trzeba klepać z rozmysłem i na temat toczącej się dyskusji, wtedy tuczi77 nic nie będzie musiał autować, a i sam chętnie poczyta ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •