Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 93 z 93

Wątek: Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

  1. #91
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez siwymetal Zobacz posta
    Z popularnych sub-ów JBL jak dla mnie brzmi najlepiej,więc jeśli istnieje możliwość i nie będzie za drogo to warto bardzo ale taki głośnik potrzebuje potężnego wzmaka do utrzymania go w ryzach inaczej bas będzie "buczący" i nie odda 100% swoich możliwości.
    JBL z serii GT to szajs i buczydło, niezależnie czym to zasilić. Nowa seria GTI też mnie nie urzeka. Dlatego mam 2szt. ze starej serii GTI(jeden to maluch 20cm)

    Pierwsza sprawa z półką to kwestia regulacji. Odcinając półkę od góry na 60Hz to praktycznie powodujesz, że głośniki już przestają grać w swoim użytecznym paśmie. Żeby 40Hz wykrzesać z 13cm głośnika potrzebujesz wychylenia, którego ten głośnik nie oferuje.
    Kolejna sprawa to Gain(vol) na wzmacniaczu. Ustawiając go na maks spowodowałeś, że ryzyko przesterowania sygnału jest znacznie większe.
    Ustawiając wejście na 0,5V, a podając 2V to przesterowanie masz gwarantowane.
    W seryjnym DSP półka jest odcięta od dołu przy 40Hz, więc częstotliwości poniżej praktycznie nie gra(kwestia stromości filtru, ale w to nie zagłębiajmy się). Głośniki w półce grają w zakresie 60-80Hz, a niski bas jest tylko złudzeniem.

    Spróbuj skręcić gain na maks 3/4 i podłączyć głośniki odwrotnie do wzmacniacza(w sensie plus do minusa, minus do plusa wzmacniacza).
    Żeby sprawdzić, czy wszystkie 4 głośniki grają w fazie możesz użyć bateryjki 1,5V, podłączając ją do przewodów głośnikowych, wszystkie głośniki powinny wychylić się w tę samą stronę. Jeśli wychylą się do przodu to tam gdzie plus baterii, tam jest też plus głośników.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #92
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Dzieki cursor masz rację. Wyregulowałem wzmacniacz na odcięcie kawałeczek po 60Hz (nie ma pełnej skali jedynie 40Hz 60Hz i 240Hz narysowane) i Vol tak na 1/4 i jest ok. Nadal nie można zaszaleć bardzo głośno ale tak głośno jak się na co dzień słucha brzmi bardzo dobrze.

    Nie ma rewelacji ale jest o niebo lepiej, lepiej też niż z tubą w bagażniku bo dźwięk jest bardziej nasycony, taki soczysty. Jedyną wadą jest teraz że bardzo głośno nie przyp**ole :D

    A może zamówię specjalny filtr wycinający wszystko poza 60-80Hz czy obcięcvie tych najniższych wartości poprawi "kulturę pracy" głośnika przy wysokich głośnościach?

  3. #93
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zdecydowałem że zamówię filtrywycinające najniższe pasma których moje głosniczki nie zagrają.

    Na tylną półkę będą to 0-55Hz (czy lepiej 60?) ponieważ powinna grać 60-80. Górę obetnie wzmacniacz.

    Czy warto zamowić takie filtry również dla głośników do wnętrza czy maja one już swoje filtry w plastikowych puszkach w drzwiach? A jeśli nie to jakie najnizsze częstotliwości należałoby im obciąć aby ich nie wypluwalo przy wiekszych głosnosciach?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •