Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Nie pracuje na wszystkich cylindrach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    40
    BMW
    kiedyś 740iA, teraz X5 4.4iA
    Skąd
    BP

    Nie pracuje na wszystkich cylindrach

    Witam. Mój problem wygląda następująco, po odpaleniu na zimnym silniku to słychać że nie pracuje na wszystkich cylindrach. Jak się nagrzeje to zaczyna pracować na wszystkich garach. Czasami zdarza się że delikatnie trzęsie budą po tym jak już się nagrzeje i pracuje na wszystkich cylindrach. Nie zauważyłem falowania obrotów. Silnik M60B40, skrzynia automatyczna. Ktoś pomoże :)??

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A świece wykręcałeś ?? Nie są czasem zalane olejem ?? Może wystarczy wymienić uszczelkę dekla zaworów ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    40
    BMW
    kiedyś 740iA, teraz X5 4.4iA
    Skąd
    BP
    Nie wykręcałem świec. Jutro to zrobię i sprawdzę czy są zalane. Jeżeli wymiana uszczelki dekla zaworów nie pomoże to co wtedy :)??

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Sprawdzisz - będziemy się zastanawiać. :) Nikt nie jest jasnowidzem.
    Przy okazji popatrz w jaki stanie są cewki.
    Gra muzyka

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Hmm mam taki sam problem identyczny silnik identyczne objawy, ja w swoim wymieniłem już świece ale jednak nic to nie zmieniło. Będę śledził temat może w końcu się z tym uporam.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    jeśli świece ci nie pomogą to mogą też być stare uszczelki pod kolektorem

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    A co z odmą....może ona szwankuje?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Proponuję zakup V12 :P A tak poważnie... nie chciałem tego słuchać kiedy miałem V8 ale sprawdź sobie zanim cokolwiek zaczniesz inwestować w auto czy to nie uszczelka pod głowicą:

    A. wejdź pod auto i dokładnie obejrzyj uszczelki pod głowicą zwłaszcza od strony rozrządu czy nie są uwalone w oleju i ew. czy olej ten nie spływa jedynie z pokryw zaworów.
    B. podjedź gdzieś i sprawdź kompresję (sprawdza się na zimnym silniku!) pewnie na każdym garze ma inne bo albo zawory nie trzymają albo rozrząd jest rozjechany i są otwarte nie wtedy kiedy potrzeba.
    C. opcjonalnie wykonaj test CO2 uszczelki pod głowicą ALE to koledzy muszą powiedzieć czy w M60 da się to w ogóle zrobić bo w M62 się nie dało ze względu an to że ciśnienie płynu od razu wyrzuca probówki i tryska wodą.

    zakładam że wode w oleju/olej w wodzie już wykluczyłeś.

    Jeżeli jednak wszystko okaże się w porządku to masz przerąbane z szukaniem innej przyczyny:

    Elektroniczne:
    -czujnik położenia wałka rozrządu (wątpliwe)
    -sondy lambda
    -przepływomierz
    -uszczelki pod kolektorem (w praktyce raczej tego nie sprawdzisz)
    -czujnik wału RACZEJ na pewno nie.
    -mapa zapłonu i powody jej rozregulowania tj:

    sprawdź błędy jakie są w silniku, spisz je, napisz nam tutaj i usuń. Przejedź się i sprawdź jakie błędy pojawiły się ponownie. Na pewno będą "MISFIRE damaged cylinder 1,2...etc" oraz "lambda", ew. "camshaft sensor" czy jakoś tak czyli czujnik położenia wałka rozrządu.

    Następnie możesz podejrzeć w INPIE czasy wtrysków na wolnych obrotach: Engine>Analog Values>smooth running (F6); następnie adaptacje sond lambda i ich pracę bodaj w analog values 2; jeżeli są duże odchyły od normy odłącz przepływomierz i sondy lambda, następnie skasuj adaptację poprzez Errors>"Adaptations" (bodaj F7?) i zobacz co się będzie działo. Jeżeli silnik zaczął pracować równo to przyczyna będzie któryś z czujników.

    Prawdopodobnie jednak rozciągnięty jest łańcuch rozrządu.

    Łańcuch bardzo łatwo sprawdzisz zdejmując pokrywy zaworowe i sprawdzając ustawienia wałków rozrządu wg. ich kwadratowego zakończenia. Operacja bezpłatna pod warunkiem posiadania dobrego silikonu :P


    Telepiąca się V8 to zmora mojego pierwszego auta więc wszystko co tutaj napisałem pochodzi z autopsji ('97 735iA). Tam pomogło ustawienie rozrządu na jakieś 10tys km. Teraz auto nierówno chodzi na zimnym i niewiele lepiej na ciepłym przy tym wyraźnie pali za dużo i nie przepala paliwa.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Takie tlepanie to też może być chyba rozjechana mapa LPG.
    u mnie na przykład jest tak, że gdy mam mało benzyny to na zimnym tak nierówno pracuje

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Bzdura co ma lpg do pracy na zimnym. W ogóle nie tyczy się tego przypadku, jeśli nierówno chodzi przy małej ilości paliwa to dlatego |e przerywa z braku paliwa w przewodach a nie nierówno pracuje. Poza tym kolega chyba nie ma łpg, a jeśli by miał to powinien napisać jak chodzi na jednym i drugim zasilaniu. Mapę na LPG można ustawić "na sztywno" więc to najprostsza metoda wyluczenia usterki mechanicznej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •