Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Nie pracuje na wszystkich cylindrach

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Co do lpg to sobie chyba tego nie wymyślłem. Tutaj nawet ktoś na forum miał tak że nierówno pracował dopóki wskazówka nie wyszła z niebieskiego pola. I jedną z przyczyn mogła być rozjechana mapa.

    nierówno pracuje nie z braku paliwa tylko przy małej ilości benzyny a na kompie wywala błąd cewek

  2. #12
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Michał750 jak nie jesteś czegoś mocno pewien to napisz że może nie mieć wpływu a nie że na pewno nie ma.
    Gaz ma więcej do powiedzenia niż Ci się wydaje i to nawet na zimnym silniku a zwłaszcza jak sondy jeszcze nie pracują.
    Mapę można ustawić na sztywno ale dopóki się nie odepnie sond to nic na sztywno nie zostanie. Po to są sondy.
    Polecam jakąś lekturę dotyczącą korekt składu mieszanki. Jak się odpala silnik to zanim sondy zaczną pracować brane są pod uwagę korekty jakie były w momencie zgaszenia. Komp je bierze pod uwagę do czasu kiedy sondy zaczną pracować. A zanim zaczną to silnik potrafi na benzynie naprawdę ledwo jechać a nawet nie zapalać.

    W tym przypadku przydała by się dobra diagnoza kompem na początek. Wtedy by było widać jak wyglądają korekty. Czy jest za mało paliwa czy za dużo. Po korektach można stwierdzić czy jest zabrudzony silniczek lub nieszczelny kolektor ewentualnie coś innego.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    seban masz rację, nie pomyślałem o tym ;) Jednak mimo to wydaje mi się że to nie będzie miało wpływu w tym przypadku. Tak czy inaczej należy podłączyć najpierw kompa i przydałoby się właśnie te wszystkie obecne adaptacje pousuwać.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Od razu napiszcie mu że remont sie szykuje...
    Przede wszystkim zacznij od diagnozy komputerem.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    diagnoza kompem, pomiar kompresji, ew wymiana świec ... tak to powinno wyglądać

    potem możemy coś dalej wróżyć

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    40
    BMW
    kiedyś 740iA, teraz X5 4.4iA
    Skąd
    BP
    Siódemka ma LPG. Poza tymi objawami jakie napisałem na początku komputer wyświetla jeszcze taki komunikat TRANS. FAILSAFE PROG.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Program awaryjny aut. Skrzyni biegów. Jeśli błąd nie ustępuje po ponownym włączeniu zaplonu można spróbować usunąć błędy komputerem :) może to wskazywać na usterke mechaniczną skrzyni. Blad często pojawiał mi się po zabawach bez asc na śniegu :P (w poprzednim aucie)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    14
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Plock
    Podłącz pod komputer zrób adaptacje i pojeździj i przegon ja trochę na benzynie i do gazowników na regulacje i mapę wtrysków .Mialem to samo..jak to nie pomoze dopiero zacznij coś robic wtym kierunku typu przeczyszczenie silniczka przepustnicy itp....

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Witam a czy nie masz teraz pościąganych osłon na cewkach z napisem bmw?ja walczyłem ze swoim m60 pół miesiąca i tez nie chodził na wszystkie garki a okazało się że po wymianie świec nie założyłem tych osłon bo jeszcze miałem coś tam zobaczyć i woda z filtra przeciwpyłowego z maski dostawała się na świece i były cuda aż w końcu umyłem auto i zalało mi pół silnika dopiero znalazłem usterkę,słyszałem też że pomimo sprawnych cewek lubią płatać figle te fajki cewek- http://allegro.pl/fajka-swiecy-cewki...056273568.html
    Ostatnio edytowane przez WojtekD ; 19-01-2012 o 23:46
    sławomir

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    To dlaczego na ciepłym chodzi ok? Przechodziłem przez to i wiem że lepiej zaczynać od najgorszego scenariusza - oszczędzi się w ten sposób sporo pieniędzy które ja zmarnowałem np. na "specow" w poznaniu.

    Kolego sprawdzałeś już coś z tym silnikiem? :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •