Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Czym nasmarowac ta sztyce od kolumny kierowniczej ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Czym nasmarowac ta sztyce od kolumny kierowniczej ?

    Mam taki problem przy montowaniu elektrycznej kolumny , wyciagnalem ta sztyce z wieloklinem ktora laczy przekladnie z kolumna . Po ponownym zamontowaniu sztyca ciezko pracowala wiec nasmarowalem ja tawotem . I tu zacza sie dramat bo na chwile obecna juz prawie wogole nie mozna ruszac ta sztyca . Dodam tylko ze wieloklin na sztycy zalany jest plastikiem . Pewnie powinienem miec jakis smar do plastiku ?


    P.S a czy regulacja kierownicy powinna odbywac sie tylko przy zamknietych drzwiach . Walcze z ta kolumna juz 5 dzien i juz dzis sie mialem poddac bo nie chciala chodzic . A tu nagle zaraz po zamknieciu drzwi kiera zaczyna chodzic ...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Przesmaruj to smarem silikonowym. Tawot jest bardzo gęsty. Jutro sprawdzę czy u mnie działa przy zamkniętych, czy otwartych drzwiach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    U mnie działa niezależnie od drzwi, przy zamkniętych i otwartych, tylko na przekręconym zapłonie żeby regulacja działała trzeba trzymać guzik do końca ustawienia, ale tak ma być.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    U mnie działa jak kluczyk jest w pozycji nr 1, nie zależnie od drzwi. Przy włączeniu w pozycję nr 2 kierownica zjeżdża w dół, a do góry w pozycji nr 0. Do góry podjeżdża też kiedy przekręcę kluczyk z pozycji nr 2 w pozycję nr 1 i potem otworze drzwi.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Panowie zamieszczam filmik jak to u mnie chodzi i jaki mam problem .

    http://youtu.be/5KhjqLdSXqU

    Tak jak widac na filmiku widac ze jak chowam i wysuwam , kierownica jak by nagle przystaje a mechanizm ciagle sie chowa .

    Wlasnie wracam z garazu . Poprostu masakra ... Zaczalem wszystko skladac i okazuje sie ze kierownica tak mocno sie podnosi ze az wygina ten plastik od licznika . Wlasnie sprawdzam na real om czy moze pominalem jakies tulejki dystansowe ale tam nic nie widze . Mial tez ktos z was tak samo ?
    Ostatnio edytowane przez technics ; 15-01-2012 o 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •