Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: po wymianie EZ i pompki pogorszenie ogrzewania:/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    po wymianie EZ i pompki pogorszenie ogrzewania:/

    Witam. Wcześniej pisałem o braku ogrzewania u mnie w aucie, lecz gdy auto wkręciło się na obroty zaczynało lecieć ciepłe powietrze, teraz gdy wsadziłem inną pompkę i ez leci cały czas zimnę:/ nawet jak daję obroty na 6tys:/ pompka pracuję, bo ją słychać i czuć ez, gdy podpinałem pod 12v odskakiwały dość głośno, przed chwilą sprawdziłem te stare ez, które były wcześniej i pompka również działa, ale ez jakby dużo ciszej odskakiwały, albo jakby tylko 1 strona. Co jest nie tak teraz? gdy sprawdzałem węże obok ez są ciepłe, ale nie gorące, auto chyba odpowietrzone ponieważ jak odkręcam ten koreczek to wylatuje płyn nie powietrze:/

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Ja wymieniłem kompletnie caly skald ogrzewania i powiem ci ze dopiero jak dobrze odpowietrzysz to będziesz mial cieple powietrze...
    Wcześniej miałem coś jak ty jak przygazowałem to dopiero leciało cieple powietrze. Cieżko mi teraz powiedzieć co tak naprawde sprawilo ze mam teraz ogrzewanie ale zacząłbym od tego, że stawiasz samochód pod gorke przodem i odpowietrzasz. Cały układ masz szczelny, nie ubywa płynu?
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    w sensie silnik mam na wzniesieniu?? a bagażnik na dole?? odpowietrzam wtedy jak temp osiągnie 90C?? ile jest odpowietrzników? tylko jeden przy wlewie płynu? jak go odkręcę to czekam aż zacznie lecieć płyn i zakręcić? czy poczekać jakaś chwilę aż go sobie więcej wyleci??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    bylem odpowietrzać i lipa:/ węże od EZ są zimne,chłodne to już wcześniej miałem wszystkie gorące, być może jednak nagrzewnica jest zawalona, bo te węże od EZ wchodzące do nagrzewnicy w środku były pomarańczowe, może jakiś osad to zapchał, nie wiem:/ jeśli chciałbym przeczyścić to pod ciśnieniem w które węże od EZ mam wlewać?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Dokładnie tak. Silnik wyżej niż bagażnik. Przeczytałem kilka postów i pisali ze jak się wymienia całkiem płyn i układ jest całkowicie pusty to sie układ zalewa do pełna(tzn ile wejdzie do zbiorniczka) a później się przekręca zapłon aby zaczęła chodzić pompka i uciska się wąż od chlodnicy- ten górny co jest od strony kierowcy. SILNIK JEST CAŁY CZAS WYŁĄCZONY.
    Później odpalamy i tylko z odkręconym odpowietrznikiem na wolnych obrotach uciskamy cały czas węża od chlodnicy. I tak, aż zacznie iść sam płyn. Ja tak odpowietrzałem ok 30 min...
    Później wystarczy jezdzic i po wyłączeniu i LEKKIM OSTYGNIĘCIU SILNIKA ( NIGDY ZARAZ PO ZGASZENIU BO WYWALI PŁYN!!!!) czyli powiedzmy 15min odkręcamy korek główny i jezeli ubedzie to dolewamy płyn. TYLE- nasze silniki podobno same maja sie odpowietrzac i pewnie dlatego w zbiorniczku mamy odpowietrznik .
    Nie wiedziałem co to znaczy, jak ktoś na forum pisał, że ciężko odpowietrzyć v8 dopóki sam nie sprawdziłem tego na własnej skórze...

    Coś mi się nie chcę wierzyć, że jeżeli szybciej ci ogrzewanie chodziło od czasu do czasu to teraz zapchała się chłodnica. Sprawdź czy nie masz nigdzie wycieków bo to ważne. ja obstawiam, że masz jeszcze zapowietrzony układ.
    mogłeś kupić zestaw regeneracyjny do EZ jak juz je kupiłeś i Wyczyscic je bo czasami potrafią byc naprawdę zawalone.
    Sądzę, że u mnie powodem dla którego ogrzewanie raz chodziło a raz nie były EZ i nieszczelna nagrzewnica. Układ cały czas mi sie zapowietrzał a EZ z wiekiem sie poprotu posypały...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    wstawiłem dzisiaj te same EZ co były wcześniej i stwierdzam, że są chyba wadliwe, ponieważ jak podłączyłem na sucho i na klimatroniku zmieniałem 32C do 16C to nic się z nimi nie działo, a ta rzecz co powinna się zamykać i podnosić była jakby luźna tzn mogłem ją ruszać śrubokrętem,lekko góra dół.Później podłączyłem na sucho te nowe EZ i również zabawa z kliamatronikiem i tutaj już wyraźnie było widać, że się otwierają i zamykają, nie wiem do jakiego stopnia powinny się otworzyć, jakieś gąbeczki tam widziałem. Teraz znowu mam EZ które były wcześniej i po szybkiej jeździe leci mi letnie powietrze:/ więc już sam nie wiem:( wstawiłem niby dobre leciało cały czas mroźne, dałem uszkodzone leci chłodne:/ skomplikowany temat:(

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Jest postęp panowie:D wstawiłem inne ez, które są sprawne w połowie tzn jedna strona działa druga nie, ale są w pozycji otwartej, więc nie podłączyłem do nich zasilania, tylko samo zasilanie od pompki, odpowietrzyłem autko, zacząłem uciskać węże, bo bez tego jakby nie dochodziło ciepłe powietrze do ez i stojąc przodem do auta, lewy wąż był zimny, ale już jest ok, wcześniej odłączyłem jeszcze zasilanie od webasto i moja strona wieje ciepłym powietrzem, bez konieczności dodawania już gazu:) prawa lodowatym, ale podłączyłem zasilanie od ez do webasto i zaczęło lecieć prawie gorącym z prawej strony, gdzie wcześniej prawa cały czas była zimna:) jutro doleję jeszcze płynu, bo może jest nie do końca odpowietrzony, ale powiem jedno siedziałem w samej bluzie włączyłem fotel i było mi ciepło:D:D:D:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •