Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Moduł DRL do ringów SMD, jednak istnieje!

  1. #11
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Fajna sprawa z tymi światłami do jazdy dziennej w formie ringów SMD. Może i u mnie skuszę się z tym patentem, jak zobaczę jak to świeci na żywo.

    Jedyne co to jest problem z tym, że światła do jazdy dziennej w formie ringów SMD nie spełniają założeń jeśli chodzi o przepisy i homologację dla tego typu świateł i przy kontroli będzie mandacik w przypadku policjanta służbisty.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Panowie wszystko fajnie wygląda tylko dalej mam obawy że jak się trafi mądrego policjanta to nasze lampy nie mają oznaczeń DRL i punkciki gotowe za brak świateł.Taka moja mała obawa.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez xenon Zobacz posta
    Panowie wszystko fajnie wygląda tylko dalej mam obawy że jak się trafi mądrego policjanta to nasze lampy nie mają oznaczeń DRL i punkciki gotowe za brak świateł.Taka moja mała obawa.
    Ryzyko zawodowe. Według przepisów, to po pierwsze brak homologacji (oznaczenie RL) a po drugie ingerencja w konstrukcję reflektorów.:(
    Plusem jest to, że teraz nowe BMW mają świecące ringi cały czas i może to uśpić czujność:D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Byłem dzisiaj u gościa. Oprócz ringów ma bardzo dużo gadżetów dla E38 i nie tylko, nawet dla max maniaków. :p

    coboss, co do Twojego pytania, to sprawa jest bardzo prosta, tzn. ze swojej instalacji od ringów SMD wypinasz przekaźnik i w to miejsce wpinasz kabelki od modułu (instrukcja na stronie) zgodnie z instrukcją dodana do modułu. Powiedział, że jak zadzwonisz i zamówisz to piątakę opuścić. Ja sugerowałbym do całego układy dodać jeszcze wyłącznik, żeby można było całkiem ringi gasić i do modułu na kabelki zamontować kostkę,bo kable wetknięte w taki sposób to trochę rzeźnia i patatajnia.


    A do administracji forum, to właściciel wyraża chęć współpracy, na razie w formie reklamy ale nie wykluczył, że jeżeli zamówienia będą w większej ilości to i cena pójdzie w dół. Kwestia kontakty z właścicielem i uzgodnienia, jak coś to powiedział żeby dzwonić.
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 16-01-2012 o 14:05
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Możecie zapodać jakieś fotki jak te dzienne wyglądają?

  6. #16
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jak mam być szczery to ten moduł to nie jest wielka filozofia.
    Wystarczy przekaźnik i stabilizator napięcia ;)
    cursor proszę Cię... temat wisi od roku jak nic, prosiłem aby ktoś "łebski" w tych sprawach coś skonstruował a chętnych nie było żadnych a teraz mówisz, że to pryszcz.

    @tgracing
    Byłoby bardzo ładnie gdyby to było zrobione jak napisałem jako wtyczka a nie luźne kable.
    Nie wiem tylko po co Ci wyłącznik do ringów?
    PS. Już do mnie leci zestawik :)



    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Jedyne co to jest problem z tym, że światła do jazdy dziennej w formie ringów SMD nie spełniają założeń jeśli chodzi o przepisy i homologację dla tego typu świateł i przy kontroli będzie mandacik w przypadku policjanta służbisty.
    Nie do końca się z Tobą zgadzam.
    1. ringi SMD spełniają wymogi świateł DRL
    2. Nie ingerujesz w konstrukcję reflektora i nie stracisz na nie homologacji ze względu na to, że te reflektory są całkowicie rozbieralne i można kupić większość części do nich, rozebranie ich i założenie ringów nie sprawia, że je przerabiasz w sposób naruszający homologację.
    3. Co do samej homologacji RL masz rację, trzeba o tym pomyśleć... muszę poszukać na fotkach jak np bije te znaki Philips na swoich lampach DRL i coś takiego zrobić na ringach w miejscu w którym nie będzie to przeszkadzać a będzie widać. Ważne aby magiczne literki były na ringach bo są to niezależne lampy tyle, że są montowane wewnątrz reflektora a nie na zewnątrz...


    http://xarchiwum.pl/led-daylight-swi...701140348.html

    Niestety ale chyba nie da rady tego przeskoczyć... pozostaje wierzyć, że gliniarze nie będą się czepiać świateł, które działają prawidłowo.
    Nie czarujmy się większość tych dodatkowych lamp jest produkcji chińskiej i nie posiadają żadnej homologacji a mimo to nikt nie walczy o to.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 17-01-2012 o 09:11
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Nie wiem tylko po co Ci wyłącznik do ringów?
    A chociażby po to, że jak będę chciał pogrzać dupsko w nocy, to po co mam dodatkowo robić jak na lotnisku za ścieżkę podejścia :D


    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    1. ringi SMD spełniają wymogi świateł DRL
    Może i spełniają, ale od tego gościa już nie ,bo po:
    1. nie maja homologacji europejskiej (E w kółeczku z cyfrą od 0 do 21)
    2. nie maja żadnych oznaczeń w tym "RL"


    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    2. Nie ingerujesz w konstrukcję reflektora i nie stracisz na nie homologacji ze względu na to, że te reflektory są całkowicie rozbieralne i można kupić większość części do nich, rozebranie ich i założenie ringów nie sprawia, że je przerabiasz w sposób naruszający homologację.
    Tu faktycznie można by to w taki sposób rozkminić
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #18
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Nie do końca się z Tobą zgadzam.
    1. ringi SMD spełniają wymogi świateł DRL
    2. Nie ingerujesz w konstrukcję reflektora i nie stracisz na nie homologacji ze względu na to, że te reflektory są całkowicie rozbieralne i można kupić większość części do nich, rozebranie ich i założenie ringów nie sprawia, że je przerabiasz w sposób naruszający homologację.
    3. Co do samej homologacji RL masz rację, trzeba o tym pomyśleć... muszę poszukać na fotkach jak np bije te znaki Philips na swoich lampach DRL i coś takiego zrobić na ringach w miejscu w którym nie będzie to przeszkadzać a będzie widać. Ważne aby magiczne literki były na ringach bo są to niezależne lampy tyle, że są montowane wewnątrz reflektora a nie na zewnątrz...
    ad.1: gdyby spełniały wymogi, wówczas miałyby homologację (może i nawet spełniają, ale domyślam, że nie było to badane i homologacji nie posiadają)

    ad.2: prawda, utrata homologacji reflektorowi nie grozi, jednak gdy ringi są włączone wówczas taki reflektor nie jest zgodny z przepisami, ponieważ emituje światło, dla którego nie wydano homologacji ani dopuszczenia jako DRL

    ad.3: odnośnie "bicia" samodzeilnie homologacji to po pierwsz trzeba byłoby ją wybić na kloszu reflektora. Po drugie to bardziej opłaca się jezdzić na nielegalnych ringach jako światłą do jazdy dziennej DRL, niż miec większe konsekwencje za podrabianie homologacji :-)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    U jafry kupowałem już dużo bajerów do siebie, między innymi SMD
    znajomi kupowali od niego SMD które ja zakładałem i jak do tej pory żadnych problemów ze sprzętem
    Właściciel bardzo sympatyczny i skory do pomocy

    Co do DRL to też już od jakiegoś czasu mi proponuje ale w tedy nie mogę mieć podpięte dodatkowo pod oświetlenie wnętrza więc raczej ja dziekuje

    Na samych SMD przejechałem Polskę w szerz, wzdłuż i poprzek
    Jeżdżę od roku od świtu do zmierzchu i żadnej kontroli

    pozdro
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Saillupus Zobacz posta
    Co do DRL to też już od jakiegoś czasu mi proponuje ale w tedy nie mogę mieć podpięte dodatkowo pod oświetlenie wnętrza więc raczej ja dziekuje
    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.ph...70667&start=80

    Da się po maleńkiej przeróbce.

    Właśnie odebrałem zestaw i rozdzióbałem oryginalny przekaźnik, po maleńkich przeróbkach zrobię z niego wtyczkę do oryginalnej wiązki aby zabezpieczyć połączenie i aby to wszystko jakoś wyglądało :)



    Pytanie do Was jak to dziadostwo podłączyć teraz??

    Od Jafry dostałem informację, że mam plus (zółty) podłączyć do kabla zielonego z czerwonym paskiem w skrzynce z bezpiecznikami, tyle, że nie mam takie kabla w tej skrzynce!

    No i teraz pytanie odnośnie sterowania (kabel biały) nie chcę go podłączać pod światła pozycyjne tylko mijania, gdzie idzie zasilanie na światła mijania przy reflektorze xenon?
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 18-01-2012 o 12:30
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •