Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: wygłuszenie matami

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    wygłuszenie matami

    Hej, zastanawiam się nad wygłuszeniam auta takim czymś:
    http://autokult.pl/2012/01/13/przykl...rzwi-przednich

    w 7 potrzeba by było tego dość sporo

    pomysł wydaje się prosty, mam cieńkie szyby, powyżej 90 robi się szumowato, a jako że i tak rozbieram pół auta bo montuję Navi to ponaklejałbym gdzie się da i może było by ciszej, może nawet podłoga itp :)

    Co myślicie?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Problem w tym, że e38 jest dobrze wygłuszonym autem. Ktoś nad tym siedział, żeby było możliwie jak najciszej.

    Problem w tym, żeby zrobić to porządnie to należy wydać na prawdę trochę pieniędzy. Tanie maty nie mają sensu, a przykładowo Dynamat xtreme do tanich nie należy. Taniej wychodzą maty GMS czy STP, ale też nie warto interesować się najtańszymi modelami.

    Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się elementami które mają niwelować szumy, a więc uszczelki na drzwiach(te przyklejone wokół drzwi często już są wygniecione), uszczelki szczelin w karoserii. Warto zadbać aby maty pod silnikiem były zamontowane i nie połamane.

    Jak zdejmiesz wykładzinę, to przekonasz się, że E38 jest na prawdę dobrze wygłuszonym samochodem.

    Jak już coś robić to myślę, że warto wykleić drzwi wewnątrz, cienką, ale dobrą matę można na słupki ponaklejać. Także dach można wykleić, ponieważ jest tam tylko karton i filc. W przypadku dachu, na forach car-audio polecanym rozwiązaniem jest dobra mata bitumiczna + poroso
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Czyli bez sens, myślałem też o tym dlatego że chciałbym troche car audio przy okazji rozbudować....

    No właśnie moja jest po dzwonie i jak zdjąłem boczki to tam z wygłuszeniem szału nie było....

  4. #4
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    na drzwiach jest wygłuszenie, poza tym głośniki są zamontowane w plastikowych "skrzynkach" i nie ma sensu wygłuszać drzwi bo to nic nie da. jak chcesz ciszej w aucie zamontuj dable szyby , ja jak załozyłem to jest meeeeeeeeeeeeeeeeeega efekt
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •