Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Profilatyka serii 7

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    Profilatyka serii 7

    Jako jeden z niewielu profilaktycznych użytkowników serii 7 polecam poniższe wymiany profilatyczne:

    - układ chłodzenia w BMW rozwiązany jest moim zdaniem dobrze pod warunkiem zachowania zasady że dbamy o niego tak samo jak o wymienę oleju (polecam raz na 3 lata wymianę viskozy) - tym badziej że wisko wymienić każdy z nas potrafi

    - jako , że piętą achillesa są tuleje wahliwe polecam również ich wymianę na orginalne taile BMW około 112 zł

    - korek chłodnicy (najlepiej zawsze mieć dodatkowy w skrzynce na narzędzia) przyd się w rzie pęknięcia plastiku (pasuje do chłodnicy jak również do obudowy termostatu 728); koszt to 7 zł

    - końcówki przewodów hamulcowych (przynajmniej po 200.000 km powinny zostać wymienione) - przewód jest wredny bo jeżeli jest to jest ale jak nam się rozleci to koniec świata (dodam , że w polsce stosują sól)

    - wymiana oleju w automacie (co 60.000 km polecam Esso lt 71141 ze względu na odpowiednie parametry lepkości)

    - czyszczenie chłodnic (szczególni warto po zimie) - nieraz słyszałem , jak mówicie że są czyste ale jak się je ściągnie to już inne opinie

    - termostat każdy z nas powinien wozić w skrzynce (koszt 30 zł zamiennik) wymiana 15 minut (czekamy do ostygnięcie auta);
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    7ka
    Gość
    hmm...dobrze ze poruszyles taki temat...

    moze to dziwne pytanie ale gdzie znajduja sie tuleje wahliwe chodzi zapewne o zawieszenie..

    i pytanie o visko..

    czy do mnie ,czy do kazdego modelu jest inna visko..jaki koszt?

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    hmm...dobrze ze poruszyles taki temat...

    moze to dziwne pytanie ale gdzie znajduja sie tuleje wahliwe chodzi zapewne o zawieszenie..
    Tak tuleje wahliwe to element tylnego zawieszenia.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    każdy rodzaj silnika ma inne wisko np. do mnie pasuje od 328 (e36) :mrgreen:
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    4,4 i 5,4 ma to samo visko.. najlepiej poszukać w ETK. Koszt na ebay`u ok. 40-50 euro w Polsce ok. 200-250 zł..

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja mam taką zasade, nienaprawiaj tego co niejest zepsute,

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    nie tylko przewodów !!

    - gdy pękie ci korekt od chłodnicy i będziesz między Wrocławiem a Katowicami pozostaje ci pomoc drogowa (a niby taka pierdoła) a jak dobrze nie popatrzysz na kreseczke od temperatury i pojedziesz dalej może okazać się że już uszczeleczka od głowicy lekko wydmuc***e :mrgreen: cisnienie wody uwielbia gniazdo komputera :mrgreen:

    - termostat nie psuje się w przedialcze czasowym tylko albo się otworzy albo nie (patrz wyżej);

    - podobnie z tuleją (za wczasu nie wymieniona) może okazać się prekursorem niszczenia tylnych wahaczy oraz nierównego ścierania się opon.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    przewody mozna poznac w jakim sa stanie, identycznie inne czesci, np visco, gdybym mial pozmieniac wszystko co bylo wyzej opisane wydal bym kupe kasy a jka by padlo cos innego wtedy bym sie wkorw...l i wlasnie po to sa przeglada aby obejrzecz newralgiczne punkty samochodu, sprzegla tez niezmieniasz tak dla zasady bo moze sie zepsuc, identycznie zarówki, jest pewien okres uzytkowania np oleju lub plyhu hamulcowego i po tym sie wymienia, sorry ale ja niebede wozil po bagaznika czesci zapasowych bo niejade duzym fiatem, moze mam troszke lzej od innych bo pracuje w servisie samochodowym i moge se auto obejrzec kiedy chcem, trzeba kozystac z darmowych przegladów np w norauto, aktualnie jest przeglad wakacyjny robiony za darmo i mozna poprostu zadzwonic i sie umowić, a pozniej powiedziec na co maja zwrocic uwage lub co sprawdzic lepiej,

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Do korka oc chlodnicy i termostatu nie trzeba specjalnego bagażnika (wystarczy mały schoweczek) > mniej więcej zajmuje to wszystko 3 razy mniej miejsca niż butla z płynem do spryskiwaczy :mrgreen:
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Zgadzam sie do niektorych postow ...

    Jednak takie sprawy jak termostaty i wisko i inne plastikowe lub tym podobne szpargaly naprawde moga byc przydatne i ratujace zycie :)

    Np w ciagu ostatniego tygodnia zrobilem prawie 3400km .. I zaczelo mi kapac dosyc mocno plynem chlodniczym okazalo sie ze kapalo z chlodnicy dolnego korka niebieskiego taki wkrecany badziew i co mialem zrobic bedac w nocy ? z uciekajacym plynem i to tragicznym tempem ? czekac do rana szukac gdzies serwisu i liczyc na to ze to kupie ?

    Nie akurat nauczylem sie juz profilaktyki olejusia i mialem ten o to koreczek w schowku :)
    Tak samo jak sebsastianowy sie urwal ukrecil ten w chlodnicy od odpowietrzania tez go mam w schowku :)

    Sa to koszta akurat 5 zlotowe .. A naprawde ratuja zycie ...

    tutaj akurat kazdy ma swoja glowe i swoje podejscia i generalnie temat mozna rozkrecic na 10 stron a i tak nic z niego nie wyniknie :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •