Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Wymiana dyfra, a ...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub

    Wymiana dyfra, a ...

    więc w swojej 745i zakładam dyfer 6.00 i do 150 km/h zostawiam w tyle każde ferrari i lamborghini tak:Dhehehe weż daj spokój

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    więc w swojej 745i zakładam dyfer 6.00 i do 150 km/h zostawiam w tyle każde ferrari i lamborghini tak
    Jeśli nie zerwiesz przyczepności kół albo co gorsza nie ukręcisz półośki...bardzo możliwe.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 12-01-2012 o 20:27
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    ..mojsza racja jest bardziej mojsza jak twojsza.......

    Jak German to Anna.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    masz racje Tuczi nie ma sie o co spierać . ale ja jestem pewny że po wymianie dyfra kolega nie osiągnie lepszych przyśpieszeń .np od 20 do 100km/h

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    Arturo widze że wierzysz w cuda

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Gadanie, gadanie, gadanie...
    Jak dla mnie zmiana dyfra to wystarczający przyrost FRAJDY (nie mocy) za małe pieniądze. Polecam.

    A co do sporu -- zamiast tłumaczyć, sprawdźmy.
    Jak mi przywieziesz dyfer 2,81, to zrobimy testa na mojej E38 :icon_wink:
    Ja mam dyfer 3,15 - to różnica 10%.
    Trzeba załatwić fotokomórki, ustalić dystans - może być 1/4 mili, znaleźć miejsce i zrobić po 5 przejazdów na każdym dyfrze.

    Koszty początkowo po połowie -- a przegrany spłaca wygranego i stawia browar Komisji oceniającej zawody :]
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    zmiana dyfra to wystarczający przyrost FRAJDY (nie mocy) za małe pieniądze. Polecam.
    SUPER o to tylko chodzi przecież żeby była frajda - szukam zatem dyfra w odpowiedniej wersji :P


    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Jak mi przywieziesz dyfer 2,81, to zrobimy testa na mojej E38
    Ja mam dyfer 3,15 - to różnica 10%.
    Trzeba załatwić fotokomórki, ustalić dystans - może być 1/4 mili, znaleźć miejsce i zrobić po 5 przejazdów na każdym dyfrze.

    Koszty początkowo po połowie -- a przegrany spłaca wygranego i stawia browar Komisji oceniającej zawody
    Podoba mnie się to. Możemy sprawdzić na mojej :)


    A co do sporu, 3,0s nie będzie ale ze 4,5 a to z tego względu że silnik tez wkręcając się szybciej na obroty ma jednakowoż więcej obrotów kół do zrobienia aby przebyc tę sama drogę. Za to jest mu dużo lżej się wkręcić i stąd wzrost przyspieszenia.

    W wielkim uproszczeniu redukując przełożenia 2x to tak jakby w miejsce 3 pierwszych biegów było ich aż 5 lub 6, a oryginalnej 4ki,5ki i ew. 6ki nie było. Gdyby były... To już wiesz Jędrku po co robi się 8-stopniowe skrzynie. Pozdr.

    PS. Czy dobrze kombinuję że spalanie w mieście spadnie?? Jedynka będzie "lżejsza"
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 12-01-2012 o 22:32

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    Arturo widze że wierzysz w cuda
    W cuda to może nie bo czystą logikę ciężko nazwać cudem...nie twierdzę,że na 100% przyspieszenie wzrośnie drastycznie ale wzrośnie a Ty upierasz się tak przy swoim zdaniu jakbyś conajmniej taki dyfer wypróbował.Przyspieszenie takiego auta wzrośnie ale niestety na bardzo krótkim odcinku...przechodziłem to w BMW 323,którą kiedyś miałem...założony był tam most od 318tki i przyspieszenie na bardzo krótkim odcinku było niesamowite...niestety po chwili miało się wrażenie,że auto bardziej wyje niż jedzie no i niesamowicie oszukiwał na prędkości...po wsadzeniu mostu od 323 bardziej miękko przyspieszał z miejsca ale po chwili było czuć,że wgniata w siedzenie...z tym mostem od 318 była by ta BMW szybsza tylko na kilkudziesięciu metrach...potem tylko wąchanie spalin.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Wybaczcie małe OT...
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    no i niesamowicie oszukiwał na prędkości...
    Wnioskuję ze to e46 lub e 36 czy przypadkiem w obydwu modelach prędkość nie jest ustalana poprzez odczyt sygnałów z czujników ABS ???
    Jeśli tak to czemu miałby licznik przekłamywać???
    Chyba że żyje jakimś mitem???
    V8 Garage

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    Kolego Michał zmieniaj dyfer jak naj szybciej i wykonuj pomiary i zdawaj relacje bo widze że nie przekrzycze tutaj wszystkich bo ciężko jest niektórym zrozumieć że zwiększenie przełożenia dyfra to to samo jakbyś założył koła mniejszej średnicy.taki zabieg można zrobic w aucie ze słabym silnikiem aby zwiększyć moment na koła przy starcie czyli na 1biegu ,właśnie dlatego robi sie to często np.w e30 ,jestem pewny że w v12 nic to nie da gdyż silnik jest w stanie i tak zerwac przyczepnośc przy starcie .natomiast przyśpieszenie można poprawić zmieniając skrzynie biegów na większą liczbę przełożeń a krótkich .większe przełożenie na dyfrze zmniejsza opór na wale ale dla utrzymania danej prędkości potrzebuje więcej obrotów więc i zapięcie wyższego biegu więc gdzie widzicie to lepsze przyśpieszenie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •