Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Wymiana dyfra, a ...

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    nie ma na wykresie czegos takiego jak straty na kolach, jest jedynie krzywa strat ogólnych napędu, ktore hamownia liczy w momencie gdy wysprzeglamy auto i pozwalamy kołom swobodnie sie zatrzymac pod obciazeniem rolek. Straty te sa niezalezne od rozmiaru zalozonych kol, raczej od ich szerokosci i masy, ale to są ułamki %

    Ale panowie na zdrowy rozsadek - moc bierze się z 2 rzeczy - z powietrza i z paliwa, wiec jakim cudem koła samochodu albo przekladnia maja ją zwiekszać ? Poza tym zalozmy ze mamy 300konne auto, no i teraz jak to jest na jedynce mamy 500 koni, na 2 400 a na 3 300 ? :D no przecież to głupota jest. A jak zalozymy 2x mniejsze kółka i krotki most na na 1 biegu ile bedzie, 800 koni ? to wychodzi na to że wystarczy zalozyc do takiego 540 manual kola od czinkłaczento i mamy dragstera lol
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 06-02-2012 o 09:49

  2. #32
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    A jak zalozymy 2x mniejsze kółka i krotki most na na 1 biegu ile bedzie, 800 koni ? to wychodzi na to że wystarczy zalozyc do takiego 540 manual kola od czinkłaczento i mamy dragstera lol
    Taaaaak?
    A w takim razie w jakim celu w terenówkach jest reduktor? Albo w ciężarówkach biegi "połówkowe"???
    Przecież według Twej światłej teorii zmiana przełożenia NIC NIE DAJE. Kierowca 40-tonowego TIRa mógłby "jechać po całościach" i przyspieszałby tak samo żwawo...

    Podpowiem: moment napędowy, czyli moment siły. Przełożenia zmieniają siłę napędową, a przyspieszenie jest wprost proporcjonalne do siły, a odwrotnie proporcjonalne do masy.
    To fizyka na poziomie liceum:icon_exclaim:
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 06-02-2012 o 10:52
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Taaaaak?
    A w takim razie w jakim celu w terenówkach jest reduktor? Albo w ciężarówkach biegi "połówkowe"???
    Przecież według Twej światłej teorii zmiana przełożenia NIC NIE DAJE. Kierowca 40-tonowego TIRa mógłby "jechać po całościach" i przyspieszałby tak samo żwawo...

    Podpowiem: moment napędowy, czyli moment siły. Przełożenia zmieniają siłę napędową, a przyspieszenie jest wprost proporcjonalne do siły, a odwrotnie proporcjonalne do masy.
    To fizyka na poziomie liceum:icon_exclaim:
    czytaj dokladnie - na samym poczatku napisalem,ze krotszy dyfer = lepsze przyspieszenie. Mi chodzi o to,ze wielkosc kol nie wplywa na zwiekszenie przyspieszenia

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Myślę |e wpływa w taki sam sposób jak inne przełożenia. Wyobraz sobie |e zakladasz do auta koła od Monster trucka i co się dzieje z przyspieszeniem? Silnik nie wyrobi tak się wkrecic bo za duże będzie miał opory. To samo zjawisko w mniejszej skali dotyczy długiego mostu. Przypominam jednak |e pomysłem nie ma być ruszanie z miejsca ale zwawsza reakcja na gaz na 2, 3 i 4 biegu.

  5. #35
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    Mi chodzi o to,ze wielkosc kol nie wplywa na zwiekszenie przyspieszenia
    A ja twierdzę, że ma, ponieważ zmiana średnicy koła jest równoznaczna ze zmianą przełożenia.
    Moment obrotowy jest wyrażony w Nm = niuton * metr.

    Jak sądzisz, po co tam jest metr?
    I czego ten metr dotyczy?
    Metr dotyczy długości ramienia siły. Przez analogię -- jest to po prostu dźwignia.

    poczytaj tu: http://autowiedza.republika.pl/sila_napedowa.html
    http://wasze.motofakty.pl/artykul/mo..._obrotowy.html --- tu najważniejszy jest wykres na samym dole.


    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Przypominam jednak |e pomysłem nie ma być ruszanie z miejsca ale zwawsza reakcja na gaz na 2, 3 i 4 biegu.
    Z "krótszego" mostu wynikają "krótsze" przełożenia. Wg mnie cel będzie osiągnięty.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 06-02-2012 o 11:49
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Jak się wyrobie z kasa i pogoda dopisze to w tym miesiacu będzie pomiar :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •