Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Wymiana dyfra, a ...

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    wymiana dyfra na krotszy NIE zmienia mocy auta na kolach
    niestety muszę się nie zgodzić , moc na kołach się zmienia , moc silnika pozostaje ta sama , tak samo zmienia się moment przekazywany na koła . To tak jakbyś powiedział , że moc na kołach jest taka sama na jedynce jak i na dwójce , a tak nie jest , jest to kolejna z przekładni zmieniająca moc i moment na kołach . Zmiana obwodu koła również zmienia moment obrotowy przekazywany na asfalt . To , że opona nie jest w stanie go przenieść to inna broszka .

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    aha to powiedz mi dlaczego jak hamuje auto na rolkach na 4 i 5 biegu to wyniki są te same ?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Shamuj auto na jednych kołach i zaraz zmień na drugie i zrób ponownie pomiar , zobaczysz różnicę . Na czwartym czy na piątym biegu masz ciągle te same koła te same opory toczenia w dyferencjale i przy hamulcach a różnice oporów w skrzyni biegów mogą być niezauważalne stąd te same wartości mocy na kołach .

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    głupoty panie opowiadasz, hamowalem moje 540 na wy^ebanych w kosmos 17 do driftingu, niestety slizgalo sie odrobine na rolkach wiec zmienilem na semislicki R888 15" i wyniki byly takie same. zreszta znam dziesiątki przykladow gdy hamowaliśmy takie same modele aut na całkowicie różnych kołach i wyniki powiaru byly zawsze takie same (znaczy okolice serii w zaleznosci od stanu tych aut)
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 05-02-2012 o 19:23

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Ciągle mylisz moc silnika z mocą na kołach ....

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    dobruś a jaka była średnica KÓŁ ??!! też różniły się o 2 cale?? watpię.... straszne bzdury wypisujesz załóz sobie koła od malucha i powiedz mi że tak samo zachowają się obroty i predkość jak na kołach od ciągnika. Już nie wiem jak drastycznego przykladu Ci potrzeba.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    panowie taki przykład;mam JEEPA jak każda prawdziwa terenówka ma pomiędzy skrzynią biegów a mostem ;skrzynie redukcyjną ktura ma możliwość redukcji przełożenia o 1/2, przy normalnym bezpośrednim przełożeniu predkość max. to 200km/h natomiast na reduktorze to 100km/h wykonywałem pomiary przyśpieszeń i co ;;;ZWIĘKSZENIE PRZEŁOŻENIA NIE POPRAWIA PRZYŚPIESZENIA ,w tym przypadku wręcz odwrotnie bo są duże straty podszas częstych zmian biegów ,dodam że moment na kołach wzrasta ogromnie

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Panowie, naprawde dajmy sobei spokoj z dyskusja na ten temat. To nie ma sensu. Proponuję lekturę np http://www.racingforum.pl tam sobie mozecie poczytać dokladnie o mocy na kolach i przelozeniach ;)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    ZWIĘKSZENIE PRZEŁOŻENIA NIE POPRAWIA PRZYŚPIESZENIA
    tak dyrastyczne na pewno , ale delikatne może zdziałać dużo , wszystko zależy od potrzeb

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dobrus, a oglądałeś jakie są straty na kołach w obu przypadkach?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •