Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Czy da się niewielkim kosztem dodać mocy V12?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    właśnie nie masz racij. nawet żebyś miał 10.0 przełożenie to i tak nie poprawisz przyśpieszenia .aby poprawić przyśpieszenie muśisz zwiększyć moc czyli obroty lub moment obrotowy silnika

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    To czemu do driftu dobiera się dyfer krótki, ma to ogromne znaczenie co do przyspieszenia na 3/4 mili stosuje się inny zeby inaczej rozłożyć moc na koła

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Wejdź na rower, wrzuć z przodu 1 i przyspieszaj zmieniając z tyłu 8-1, następnie powtórz to z 3 z przodu i zobacz czy czas był taki sam :)

    Ja myślę że dłużej... ktoś jeszcze się wypowie?

    Po co w takim razie stosować różne dyfry w różnych silnikach Jędrek?

    Czy znacie kogoś kto wykonał u siebie taką operację...? :)

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,256
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    właśnie nie masz racij.
    Proszę Cię... Tak na szybko wyobraź sobie zasadę działania skrzyni biegów lub choćby przerzutek w rowerze i powinno Ci się nieco rozjaśnić - duża zębatka -> mała zębatka i odwrotnie ;-)



    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Czy znacie kogoś kto wykonał u siebie taką operację...?
    Na Syndykacie co drugie auto ma zmieniony dyfer. Tyle, że to w większości E30 i E36.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    totalne bzdury piszecie . więc po co silnik 300 ,400 czy 500 km wystarczy zwiększać przełożenie dyfra i już auto przyśpiesza w 2 sek. do 100km/h hahaha ,fizyka panowie fizyka

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Silnik wkręca się na obroty szybciej kiedy ma mniejsze obciążenie. Wiadomo że przykładowo dwukrotna redukcja przełożenia nie zwiększy dwukrotnie przyspieszenia, ale na pewno zwiększy je o 1.X ;)

    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    totalne bzdury piszecie . więc po co silnik 300 ,400 czy 500 km wystarczy zwiększać przełożenie dyfra i już auto przyśpiesza w 2 sek. do 100km/h hahaha ,fizyka panowie fizyka
    Hehe, no właśnie napisałem. Po pierwsze przyczepność, po drugie auto z takimi przełożeniami (zakładając że skrzynia nadąży zmieniać biegi) jeździłoby jakieś 60km/h i nie nadawałoby się do użytku. My jednak bierzemy tylko ułamek tego efektu, bo auto jest nastawione na prędkość autostradową.

    Chyba to zrobię i wykonam test przyspieszenia od 20km/h do zegarowej setki. Myślę że zyskam z sekundę.... (?)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 12-01-2012 o 19:51

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 750 INDIVIDUAL
    Skąd
    Mazowieckie
    Ja miałem zmienione z 3,62 na 3,91 w S54 i różnica była,auto szybciej się wkręcało i było dynamiczniejsze.

    Co do modyfikacji to dyfer bym odpuścił ze względu na to jak będzie reagowała skrzynia,bardziej bym się skupił na dolocie,jakieś wkładki filtrów,i wydechu.
    W S54 po wymianie przepływki świec i sond na nowe orgi doszło jakieś 12KM,także od tego bym zaczął:D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    widze że ciężko zrozumieć

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    750 ma dyfer w którym są większe flansze do których przykręca się półosie średnica to 102mm,a 735 mają 94mm,740 ma 102 jak i 94,trzeba sprawdzić przy kupowaniu bo tak to jeszcze półosie do wymiany będą.
    730

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,256
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    totalne bzdury piszecie . więc po co silnik 300 ,400 czy 500 km wystarczy zwiększać przełożenie dyfra i już auto przyśpiesza w 2 sek. do 100km/h hahaha ,fizyka panowie fizyka
    Zastanów się czy chcesz dyskutować na rzeczowe argumenty czy obrzucać się piaskiem jak dzieciaki w piaskownicy - to tak tytułem wstępu do Twojej powyższej wypowiedzi.

    Po 1. nikt z nas nie napisał, że zmiana dyfra drastycznie zwiększa przyspieszenie. Śmiem jednak twierdzić, że można urwać w ten sposób kilka dziesiętnych sekundy.
    Po 2. mieliśmy fizykę w szkole i doskonale wiemy, że aby móc w ten sposób manipulować dyfrem trzeba posiadać odpowiedni zapas mocy (a raczej Nm) by silnik był w stanie obrócić poprzez skrzynię wałem i tym końcowym przełożeniem. Widzisz to oczami wyobraźni?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •