Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Hana2000 (Green) za duże do 5.4...?

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Prawidłowa regulacja LPG STAG300+ HANA2000 Green

    2x Stag300 ISA2 (300+) 12x Hana2000 Green 2x Zavoli ZETA S; 8mm PCV

    Moja buma po założeniu instalki pali 16-18l w trasie i ok 30l w mieście. Nawet najzagorzalsi przeciwnicy V12 nie wmówią mi że to norma :F Tym bardziej że na benzynie paliła po mieście bez korków średnio 15l



    Pojechałem z tym do gazownika - po paru próbach kalibracji i konsulatci z innym gazownikiem stwierdził że te HAny są za duże do tego silnika (niecałe 30km z cylindra) i dobre byłyby raczej te czerwone lub nawet czarne.

    poparł to argumentem że CZASY WTRYSKU GAZU NIE MOGĄ BYĆ MNIEJSZE NIŻ CZASY WTRYSKU BENZYNY a tak właśnie zaadaptował się sterownik ponieważ wtryskiwacz podaje taką ilość paliwa że zalewa silnik. Efektem tego jest ogromne spalanie i słabo wyczuwalny przyrost mocy przy normalnym przyspieszaniu (choć silnik jest zrywny) tak jakby zwiększał obroty ale nie czuć tego dopóki mu się nie depnie.



    JAKO ROZWIĄZANIE zasugerował założenie dławików średnicy ok 2mm w wężyki ZA WTRYSKIWACZAMI, efekt będzie taki jakby był mniejszy wtryskiwacz.

    Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Jakoś średnio sobie to wyobrażam jak to ma działać, czy między wtryskiwaczem a dławikiem nie zrobi się jakis "zator' co spowoduje muła itd... wątpliwości moje nie są poparte wiedzą techniczną dlatego zwracam się do was drodzy forumowicze :)



    Na koniec fotka z komputera diagnostycznego z czasami wtrysków i krzywą - liczę na komentarze!




    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 05-02-2012 o 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •