Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Hana2000 (Green) za duże do 5.4...?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Dziś na cos wpadłem całkiem przypadkowo. Kiedy przełączam sobie zasilanie z Pb na LPG jadąc cały czas tak samo wskazówka spalania automatycznie wzrasta o jakieś 3-4l/100

    Jestem prawie pewien ze wynika to z faktu iż silnik (sondy) łapie za ubogą mieszankę i zwiększa czasy wtrysków (i wtedy też STAG zwiększa te czasy) a to niedobrze bo miara dobrze wyregulowanej instalacji LPG jest to że sterownik benzynowy nie zauważa żadnej różnicy tj. nie zmienia czasu wtrysków benzyny - czy mam rację?

  2. #12
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak jest poprawnie ustawiona mapa pb to isa z czasem doreguluje ale to co napisałeś się zgadza.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Noo tylko jak ma za małe cisnienie na dyszach 1.8mm to nic sobie nie doreguluje :) Chyba nie będę ich ruszał i zwiększe ciśnienie do 1.5bar. Wtedy wezmę się za ręczne ustawianie mapy bo mnożnik początkowy 1.4 wydaje mi się jednak za duży.

    Potrzebuje tylko interfejsu i najlepiej wymienic tego Zeta N z jednej strony na S-kę bo nie wyrobi.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    u mnie mnożnik początkowy jest chyba 0,9-1.0 i ta kreska zielona co u ciebie jest na wykresie u mnie idzie jakby od środka a u ciebie od dołu kto ma źle??:D

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Na 100% masz za bogata mieszankę. Zielona kreska to mapa LPG mówiąc w skrócie (ale nie widzę jej na moich zdjęciach). Może być wyżej.

    Jednak ustawiasz mapę zawsze w ten sposób aby czasy wtryskow PB nie zmieniły się po przełączeniu na LPG. Jakie masz ciśnienie i jaki rozmiar dysz?

    Ja muszę sobie załatwić ori interfejs i zacznę działać ale pewnie dopiero w marcu.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 07-02-2012 o 19:56

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    sorki, źle mówię u mnie chyba pomarańczowa zaczyna się od 0,9-1.0 i idzie w górę, z tego co pamiętam to gazownik mówił, że pomarańczowa od zakresu 0,9-1,0 to obroty na postoju, a później idzie w górę przy wyższych obrotach, niebieska nie idzie mi tak wysoko jak u ciebie, a delikatnie pod niebieską jest zielona, nie widzę tego wykresu teraz, strzelam pamięciówkę. Czas wtrysku mam podobny tzn wyższy na gazie niż na benzynie, ciśnienie bar z tego co pamiętam to 1,2 jeśli chodzi o rozmiar dysz to nie mam pojęcia, jak mogę to sprawdzić?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Chyba tylko po modelu wtryskiwacza ale nie ejst to takie ważne, jeżeli ustawisz dobrze instalację i nadal masz mnośnik pod 1.0 zmniejszasz ciśnienie i regulujesz ponownie. Tak wyczytałem. Jak mówię wytestuję to wszystko jak sie interfejsu i ładnej pogody dorobię. A i parownik musze sobie 2gi do kompletu znaleźć Zeta S.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    wcześniej pisałem o ogromnym spalaniu to podobno wszystko mi się po przestawiało, ciśnienia, mnożniki temp gazu itd, teraz mam ustawienia jak pisałem wyżej i napiszę jak ze spalaniem będzie teraz, mam nadzieję, że ok

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    i jak jest ze spalaniem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •