Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Eco Driving -- dla 7-erów

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kiedyś z czystej ciekawości zastosowałem się do zasad eco dla sprawdzenia. Efekt to 5 litrów mniej niż przy codziennej jeździe po mieście. Ale jest to dla ludzi o mocnych nerwach. Nie potrafię 5 minut usiedzieć w spokoju na miejscu a co mówić o jeździe gdzieś dalej.

    Od siebie mogę dodać że balast w postaci zbędnych gadżetów w bagażniku też jednak sporo zmienia. Jak wywaliłem zapas bo już mi miejsca brakowało to dało się to odczuć. Jak posprzątałem bagażnik to normalnie rakieta się zrobiła.
    Jak najwięcej hamowania silnikiem - do cylindrów wtedy nie leci kropelka paliwa. Dodam że toczenie się na luzie to jest bardzo nie ekonomiczne. Komp podnosi celowo dawkę niż na postoju aby silnika pędem powietrza nie zdławiać.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #22
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Pamiętajcie , że w eco drivingu najważniejsza jest optymalna temperatura opon i dynamiczny start.
    BMW nadaje się idealnie do takiej jazdy
    http://www.youtube.com/watch?v=rBUTzIS5-VQ
    :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Dzis jak srednie wyszło mi 9,7litra:) 735 M62,ale było to do max 100km/h i bez szalenstw.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    33
    BMW
    Narazie w planach, obecnie Lancia Kappa
    Skąd
    Cegłów k. Mińska Maz.
    Hej! W kwestii eko-drivingu to i ja parę groszy mogę dorzucić. A więc najważniejsza zasada to dobry stan techniczny autka. Byle zapchany filtr powietrza potrafi podnieść spalanie nawet o litr. A tera kilka zasad jazdy w stylu eko ( niestety nie dotyczy tych którzy mają automat bez tip-tronica), ale do rzeczy:
    1. Nie grzejemy silnika na postoju.
    2. Przyspieszamy dynamicznie wciskając pedał gazu do 3/4 głębokości.
    3. Biegi zmieniamy przy obr. max. 2500/min ( w dieslu 2000).
    4. Hamujemy biegami ( samochód nie zużywa wtedy grama paliwa).
    5. Przewidujemy sytuacje na drodze ( np. jak z daleka widzimy, że pali się czerwone światło to nie depczemy w gaz i ostro hamujemy pod sygnalizatorem tylko puszczamy gaz i toczymy się oczywiście na biegu. W ten sposób oszczędzamy nie tylko wahę, ale również inne podzespoły autka).
    6. Nie wozimy nie potrzebnych gratów w bagażniku.
    7. Dbamy o ciśnienie w oponkach, 0,5 atm. mniej to 0,8 l na 100 km więcej.
    8. Jeżeli nie musimy, nie przekraczamy prędkości 120 km/h. Do tej bariery samochód jest ekonomiczny. Gdy jedziemy 140 pali ok. 20% więcej a i tak nie przyspieszymy zbytnio tej podróży bo i tak ten jadący wolniej dogoni nas na następnych światłach.
    To pokrótce było by tyle. A teraz zastanówcie się czy naprawdę warto wywalać kasę w powietrze drodzy forumowicze, zamiast wydać ją na dopieszczanie Waszych piękności. Ja już nie raz przekonałem się, że eco driving nie jest trudną sztuką, a gdy już się przyzwyczaicie to nawet nie zauważycie różnicy w prędkości przemieszczania się, za to na pewno ów taka pojawi się w Waszych portfelach in + oczywiście Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •