Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Mrugnięcie kierunków z dźwiękiem przy zamykaniu pilotem

  1. #11
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Na pewno trzeba ustawić to za pomocą podpiętego kompa ale dokładnie jak, nie wiem :)
    Pozdrawiam, Przemos

  2. #12
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zajmuję się montowaniem alarmów i Europejskie prawo zabrania wydawania dzięków przy zamykaniu i otwieraniu.
    Takie informacje są umieszczone na instrukcjach montażu alarmu. Aby alarm był dopuszczony do użytku na terenie unii musi spełniać normy gdzie jest jasno napisane że ma być ciche uzbrajanie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #13
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Dzięki na info- przyda się jak najbardziej !
    Pewność na każdym kilometrze ...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Sygnał dźwiękowy przy otwieraniu i zamykaniu kodujemy NCS-em który jaest w pakiecie z Inpa . Kodujemy sterowmnik GM5

    Niezbędny będzie do tego NCS Expert i interfejs. Zaczynając od początku..
    Kluczyk na 1 pozycji.
    Tworzymy w NCSie profil, tzn lecimy: File/ load profile/ expertmode / OK
    Kolejno File/ Edit profil/ haslo: repxet
    Lecimy w Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 możliwe opcje, później OK
    Następnie wybieramy FSW/PSW i zaznaczamy FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN, później OK
    Profil jest już odpowiednio skonfigurowany, aby nie powtarzać za każdym razem tej czynności można wybrać: File/ Save as i zapisać nasz nowy profil.
    W tej chwili należy utworzyć nowy pusty plik np. notatnikiem o nazwie FSW_PSW.MAN w katalogu ncsexpert/work
    W NCS wybieramy kolejno F1, a następnie F3.
    Z listwy wybieramy model pojazdu.
    Na kolejnej liście wybieramy sposób do połączenia się. Ja wybierałem AKMB.
    Po połączeniu klikamy Back (F6)
    Teraz wybieramy F4 czyli Program ECU i wybieramy moduł komfortu, u mnie to GM5.
    Kolejno wybierz F5 Basic functions, co pozwoli nam odczytać ustawienia zakodowane w pojeździe. Do odczytu z kolejnej listy należy wybrać coapireadsggetfswpsw.
    Po poprawnym odczytaniu, wszystkie zakodowane ustawienia zobaczyć można w pliku FSW_PSW.TRC - znajduje się on w folderze ncsexpert/work.
    Kopiujemy zawartość tego pliku i wklejamy ją do nowo utworzonego FSW_PSW.MAN.
    Szukamy linijek:
    QUIT_AKUST_ENTSCH - zmieniamy wartość na aktiv / 2x pikniecie przy otwieraniu
    QUIT_AKUST_SCHAERF - zmieniamy wartość na aktiv / 1x pikniecie przy zamykaniu
    QUIT_OPT_ENTSCH - zmieniamy wartość na aktiv / 2x mrygniecie kierunkami przy otwieraniu
    QUIT_OPT_SCHAERF - zmieniamy wartość na aktiv / 1x mrygniecie kierunkami przy zamykaniu - jest to bodajze wlaczone w kazdym pojezdzie.

  5. #15
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    maniek42 dzięki za wskazówki, będę działał w tym temacie:-)

    Dlaczego pikanie jest niezgodne z przepisami EU? Gdzie można znaleźć te przepisy i jakie to przepisy? Chciałbym to poczytać.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    A czy samo mrugnięcie można ustawić przy zamykaniu i otwieraniu auta. Ewentualnie czy alternatywnie do mignięcia kierunkowskazów można ustawić np. światła przeciwmgielne lub mijania? i czy mrugnięcie lub sygnał dźwiękowy zawsze musi być związany z alarmem?

    maniek42 - może byś przedstawił taki algorytm jak to zrobić? (w INPA odczytałem, że mam LCM II)
    Ostatnio edytowane przez daniel_hack ; 10-01-2012 o 21:51
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zachowanie kierunków ustawiasz w module GM, nie LCM
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    A u mnie jak zamykam i otwieram z pilota nie dzieje się nic oprócz zamykania i otwierania auta...przy zamykaniu tylko światła wewnątrz gasną a przy otwieraniu światło w środku się włącza.I chyba tak jest prawidłowo...tak?Dodam,że taka opcja mi odpowiada.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #19
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    I chyba tak jest prawidłowo...tak?
    Tak - tak właśnie powinno być.
    Gra muzyka

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    tak właśnie powinno być.
    Zatem tak pozostanie bez jakiejkolwiek dyskoteki...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •