Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: kolektor ssący!!

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    kolektor ssący!!

    Witam i proszę o wskazówkiponieważ moja e38 nie będzie użytkowana przez jakieś 2tyg.to mam czas na małe co nie co;)!!a mianowicie:będę wymieniał odme,to też chciałbym wyczyścić kolektor ssący,zaznaczam że nigdy nie rozkręcałem kolektora i nawet nie wiem jak on wygląda po wyjeciu:Dale trochę czytając na ten temat,zabieg wydaje się dosyć prosty(tak mi sie wydaje)Na co muszę zwrócić uwagę,żeby nie uszkodzić czegoś i nie ponosić dodatkowych kosztów??Chodzi mi o jakies sprężynki,czujniki,zaczepy itp.Odnośnie uszczelek,to są tylko te na rysunku zaznaczone nr.15 http://www.realoem.com/bmw/showparts...11&fg=40&hl=46 4 sztuki,czy są jakieś jeszcze??Osobiscie myślę że jak biorę się za coś takiego,to warto wymienić też uszczelkę nr.14 w linku w/w.bo patrząc na schemat to i tak muszę odkręcić całą przepustnice,żeby dokładnie wyczyścić ten kolektor.Pytanie jeszcze,czy brać się sam za coś takiego,czy może odstawić fachowcowi:D Jeżeli posiada ktoś zdjęcia,lub jakis link z takiego zabiegu,to będę wdzięczny za pomoc!!Proszę o pomoc i z góry dziękuje za zainteresowanie sie tematem

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    super wielkie dzięki za pomoctylko jeszcze jedno pyt.trzeba demontować pokrywy zaworów??Z tego co widziałem u siebie chyba one nie przeszkadzają,pytam bo mam założone nowe uszczelki i szkoda je ruszać!!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    14
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Plock
    Ładnie wygląda na rysunku gorzej jest w praktyce nie dawno robiłem to samo i mechanik tak mi popierd.... ze masakra raczej sam się nie zabieraj chyba ze masz cos pojęcia o mechanice..żeby zdjąć kolektor nie wystarczy odkręcić parę śrubek jest tam trochę rzeczy które przeszkadzają w tym a w szczególności jeśli masz gaz .ale jezeli zdejmiesz kolektor na pewno kup uszczelki tak samo pod przepustnice w v8 wystarczy jakieś mikropęknięcie na uszczelce tak jak było u mnie i już jej zaczyna coś dolegać .jeżeli z autem nic się nie dzieje to się nie dotykaj bo możesz tylko pogorszyć chyba ze ktoś ci to profesjonalnie zrobi kto jest ogarnięty w tym i Żeby przy odbiorze chodziła lux..i oczywiście po wszystkim adaptacja komputerem.pozdro

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz740i V8 Zobacz posta
    Ładnie wygląda na rysunku gorzej jest w praktyce nie dawno robiłem to samo i mechanik tak mi popierd.... ze masakra raczej sam się nie zabieraj chyba ze masz cos pojęcia o mechanice..żeby zdjąć kolektor nie wystarczy odkręcić parę śrubek jest tam trochę rzeczy które przeszkadzają w tym a w szczególności jeśli masz gaz .ale jezeli zdejmiesz kolektor na pewno kup uszczelki tak samo pod przepustnice w v8 wystarczy jakieś mikropęknięcie na uszczelce tak jak było u mnie i już jej zaczyna coś dolegać .jeżeli z autem nic się nie dzieje to się nie dotykaj bo możesz tylko pogorszyć chyba ze ktoś ci to profesjonalnie zrobi kto jest ogarnięty w tym i Żeby przy odbiorze chodziła lux..i oczywiście po wszystkim adaptacja komputerem.pozdro
    pojęcia trochę mam(chyba):D chodzi o to że tak,czy siak odmę muszę wymienić,bo na pewno jest do wymiany,są ślady oleju między odmą,a kolektorem ssącym,poziom oleju,przewód od odmy jest popękany.Przy okazji chciałem wyczyścić właśnie ten kolektor.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Wyjęcie kolektora jest bardzo proste. Najwięcej problemu jest ze zdjęciem plastikowych "skrzyneczek" które są pozakładane na wtryskiwacze benzyny. Kostki na wtryskiwaczach nie chcą tak łatwo się wypinać i można coś łatwo połamać. Kostka na wtryskiwaczy jest dwuczęściowa, składa się z plastikowej obudowy i metalowego drucika "klipsa". Te druciki najłatwiej całkowicie pozdejmować jakimś małym śrubokrętem.
    Pokryw zaworów nie trzeba demontować, trzeba odkręcić od nich plastikowe pokrywki i po odpinać kostki od cewek zapłonowych. Reszta to w zasadzie banał.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Wyjęcie kolektora jest bardzo proste. Najwięcej problemu jest ze zdjęciem plastikowych "skrzyneczek" które są pozakładane na wtryskiwacze benzyny. Kostki na wtryskiwaczach nie chcą tak łatwo się wypinać i można coś łatwo połamać. Kostka na wtryskiwaczy jest dwuczęściowa, składa się z plastikowej obudowy i metalowego drucika "klipsa". Te druciki najłatwiej całkowicie pozdejmować jakimś małym śrubokrętem.
    Pokryw zaworów nie trzeba demontować, trzeba odkręcić od nich plastikowe pokrywki i po odpinać kostki od cewek zapłonowych. Reszta to w zasadzie banał.
    tak,tak to oczywiste że kostki trzeba wypiąć.Co do tych plastykowych skrzyneczek,to rzeczywiście może być problem:(już się z grubsza temu przyglądałem.A co z tą uszczelką od przepustnicy,wydaje mi się że trzeba wszystko zdemontować,aby wyczyścić cały kolektor no i powinna być też nowa to oczywiste!!Chyba że co do przepustnicy to się myle??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    demontowałem kolektor w m60 dziesiątki razy , ogólnie nie ma tam nic trudnego dojście do wszystkich śrub jest dobre. plastikowe skrzynki wyciągasz po odkręceniu 4 nakrętek 10 trzeba chwycić po obu stronach (z przodu i z tyłu) i szarpnąć z wyczuciem powinna wyjść , trzeba też odkręcić i wypiąć mocowanie linek wąż od serwo i wężyki paliwowe linkę od asc poodpinać kostki od tych skrzynek i jedną z przodu z lewej strony od czujnika w kolektorze. Jak chcesz to zrobić super to musisz kupić uszczelkę pod odmę, pod przepustnice i 4 uszczelki pod kolektor które do tanich nie należą. można poskładać na starych uszczelkach jak są miękkie i nie porwane. Jak odkręcisz śruby trzymające kolektor to uważaj na metalowe tulejki w otworach po nakrętkach. Powodzenia.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    najważniejsze to przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem przed demontażem żeby ci syfu do cyl nie wpadło... to pewna śmierć tam są aluminiowe cylindry...

  10. #10
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    demontowałem kolektor w m60 dziesiątki razy , ogólnie nie ma tam nic trudnego dojście do wszystkich śrub jest dobre. plastikowe skrzynki wyciągasz po odkręceniu 4 nakrętek 10 trzeba chwycić po obu stronach (z przodu i z tyłu) i szarpnąć z wyczuciem powinna wyjść , trzeba też odkręcić i wypiąć mocowanie linek wąż od serwo i wężyki paliwowe linkę od asc poodpinać kostki od tych skrzynek i jedną z przodu z lewej strony od czujnika w kolektorze. Jak chcesz to zrobić super to musisz kupić uszczelkę pod odmę, pod przepustnice i 4 uszczelki pod kolektor które do tanich nie należą. można poskładać na starych uszczelkach jak są miękkie i nie porwane. Jak odkręcisz śruby trzymające kolektor to uważaj na metalowe tulejki w otworach po nakrętkach. Powodzenia.
    decydując się na zakup 7er.liczyłem się z kosztami;)!! ale niema tragedi,znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/uszczelka-usz...031296228.html tylko kupię chyba w ASO te uszczelki,bo nie jestem pewien za jakość z aukcji.Odnośnie uszczelki od przepustnicy,tak myślałem że trzeba ją wymienić,a od odmy będzie wymieniona razem z odmą.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •