Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: podpięcie kompa pod navi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    podpięcie kompa pod navi

    hej kupiłem sobie NAVI, wszystkie te moduły, monitory wiązki itp, ale narazie tego nie zakładam, i wpadłem na taki pomysł co by się stało jak bym podpiął tę niebieską wtyczkę od BC do tej niebieskiej w monitorze?
    :) będzie wyświetlać coś? (dane) bo jak tak to bym sobie narazie podłączył a drugie radio obok jak CB załozył i by grało przez tydzien bo wstawiam do magików :D
    a i jescze mam pytanie z audio, bo ktoś mi powiedział żebym nie zakładał do mojej BM wzmacniacza bo głośniki nie wytrzymają??
    Wzmacniacz miałby być ori oczywiście, więc co to za sens, ori radio, wzmacniacz i ori głośniki miałby by nie wytrzymać niby? To kto to wymyślił i co to za wzmak??

    Słyszałem też że jak bym chciał dołożyć w przyszłości tylną półkę z głośnikami to znów musiałbym zmieniać wzmacniacz bo ten od zwykłego audio nie pasuje (teraz nie mam w ogole wzmaka, dokładam wraz z navi)
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 08-01-2012 o 10:10

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    1. To są zupełnie inne wtyki. Mimo, że może fizycznie pasują(do BC z tego co pamiętam jest czarna wtyka) to i tak nic Ci to nie da
    2. Głośniki wytrzymają.
    3. Były 3 systemy audio w E38, zwykły Stereo, Hifi oraz TOP Hifi. Zwykły stereo głośniki miał zasilane z radia, system hifi miał więcej głośników(po 3 w przednich drzwiach, 2 w tylnych) dodatkowy wzmacniacz(srebrny za zmieniarką). Zasadnicza różnica jest taka, że w tym systemie każdy głośnik jest osobno podłączony do wzmacniacza, a co za tym idzie wiązka do drzwi jest inna(do przednich drzwi idzie po 3 pary przewodów).
    System TOP-Hifi to rozbudowany o subwoofer system hifi. Dodatkowo są dostępne proste efekty DSP oraz dźwięk ze zmieniarki do wzmacniacza trafia drogą cyfrową w celu poprawy jakości dźwięku

    Tak więc chcąc dołożyć system hifi bądź top-hifi tak czy siak czeka cię zmiana instalacji do głośników
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ok dzięki wielkie, więc narazie zakładam tylko navi i ori głośniki ze wzmakiem bez wynalazków, a potem ew. TOP :)

    aha chciałbym jeszcze dowiedzieć się skąd wiązka od navi bierze zasilanie (kostka z dwoma grubymi kablami zdaje się) aby podłączyć to i sprawdzić czy w ogóle działa?
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 08-01-2012 o 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •