Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: klakson e32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar stryku
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    24
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Kłodzko

    klakson e32

    Witam. W związku, że nie znalazłem podobnego tematu postanowiłem założyć nowy i podzielić się moim przypadkiem braku klaksonu. Odkąd kupiłem autko klakson nie działał i myślałem, że może być to spowodowane uszkodzoną taśmą. W związku z tym, że moja kierownica była w nie najlepszym stanie postanowiłem kupić kierownicę razem z taśmą. Po założeniu jej okazało się, że klaksonu jak nie było tak nie ma. Udałem się do elektryka i po długich poszukiwaniach okazało się, że na kolumnie kierownicy nie ma masy. Z tego co pamiętam jest tam jakaś tulejka, która oryginalnie była poniklowana (mogę się mylić bo nie pamiętam dokładnie co mówił elektryk) ale po latach użytkowania wytarła się przez co kolumna nie miała masy i nie działał klakson. Nie do końca wiem do tam zrobił żeby wszystko grało ale gdyby ktoś był zainteresowany to mogę podjechać do niego i wytłumaczy mi to żebym mógł się tym z wami podzielić. Mam nadzieję, że komuś przyda się ta wiedza. Pozdrawiam ;-)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Jak możesz to podjedź, mam podobny problem tzn nie mam klaksonu. Kiedyś był, potem trzeba było mocniej nacisnąć ale nie było reguły. Myślałem że to wina kierownicy, jednak po wymianie kiery i poduszki problem pozostał. Jakby ktoś mógł mi pomóc to będę wdzięczny bo bez klaksonu we Wrocławiu bardzo ciężko się jeździ :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar stryku
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    24
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Kłodzko
    Podjadę w poniedziałek a za ten czas możesz sprawdzić czy masz masę na kolumnie kierownicy żeby upewnić się, że to właśnie to ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    chyba chodzi o element ruchomy który z czasem sie wyciera to taki bolec miedziany czy cuś dość miękki metal bywa że się wyciera kompletnie i nie ma styku z taśmą
    dodam jeszcze ze w autach poliftowych ze względu na inną stacyjkę jak i również w autach z poduchą ten element jest inny
    poliftowe nr 7
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...26&hg=32&fg=30
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 07-01-2012 o 17:04

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •