Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wyciek oleju z miski

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6

    Question Wyciek oleju z miski

    Mam trochę nieszczelną miskę olejową i mam zamiar to zmienić ale zastanawiam się czy od razu lecieć z tym do mechanika czy można zrobić to samemu. I tu pytanie do Was czy da się a jeśli tak to co robić po kolei. Wydaje mi się że to nie tak łatwo się do niej dobrać...

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Co to znaczy nieszczelna miska olejowa?
    Masz w niej np. dziurę, że jest nieszczelna, czy uszczelka miski nadaje się do piekła i trzeba ją wymienić? Jeżeli to wina uszczelki to filozofii przy jej wymianie nie ma. Odkręcasz korek spustowy, spuszczasz olej, odkręcasz michę, wymieniasz uszczelkę, zakładasz miskę, wkręcasz korek, zalewasz nowy olej i po bólu.
    Natomiast jeżeli miska jest uszkodzona to już grubszy temat, ale wtedy nie bawił bym się w naprawę, tylko zakupił używkę i założył.
    p.s. do obydwu czynności dobrze jest dysponować kanałem lub w najgorszym przypadku podnośnikiem.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 05-01-2012 o 07:20

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Co to znaczy nieszczelna miska olejowa?
    Masz w niej np. dziurę, że jest nieszczelna, czy uszczelka miski nadaje się do piekła i trzeba ją wymienić? Jeżeli to wina uszczelki to filozofii przy jej wymianie nie ma. Odkręcasz korek spustowy, spuszczasz olej, odkręcasz michę, wymieniasz uszczelkę, zakładasz miskę, wkręcasz korek, zalewasz nowy olej i po bólu.
    Natomiast jeżeli miska jest uszkodzona to już grubszy temat, ale wtedy nie bawił bym się w naprawę, tylko zakupił używkę i założył.
    p.s. do obydwu czynności dobrze jest dysponować kanałem lub w najgorszym przypadku podnośnikiem.
    Nie wiem jak jest w przypadku M60, ale kolega zdaje się ma M30, a tam z tego co wiem jest sporo zabawy żeby się do tej miski w ogóle dostać.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Z tego co pamiętam trzeba nieco dźwignąć silnik żeby miskę wysunąć,jest bardzo blisko trawersu i stabilizatora,ale w sumie to nic trudnego.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Wszystko jest do zrobienia, kwestia chęci i odpowiednich narzędzi. TUTAJ np. jest fotorelacja z wymiany uszczelki miski w r6.
    @darkangel - uzupełnij opis swojego auta, będzie wtedy łatwiej doradzić.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6
    Uzupełniłam opis ;) Chodziło mi o wymianę uszczelki lub zrobieniu tego na jakimś silikonie znajomy robił na DIRKO i sobie chwali.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Na samym silikonie odradzam. Uszczelka kosztuje grosze i dobrze założona posłuży przez lata więc nie kombinuj :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    163
    BMW
    E38 750il 1995 & E34 535i 1990
    Skąd
    Warszawa
    Jak bardzo chcesz silikon to tylko Wysokotemperaturowy 300 stopni C. ale więcej jest zabawy niż uszczelka.
    Pamiętaj żeby dobrze wyczyścić pozostałości po oleju najlepiej benzyna eksrakcyjną
    Silikon 10-15 zł
    uszczelka FEBI BILSTEIN 40zł bez zniżek (po zniżkach ok 28zł) - INTERCARS
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez KAMILOS ; 05-01-2012 o 14:06

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar darkangel
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    67
    BMW
    e32 735i M30
    Skąd
    Rzeszów
    Blog
    6
    To trzeba podnosić ten silnik żeby wyjąć miskę czy nie?

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    W moim poprzednim poście podlinkowałem fotorelacje z wymiany uszczelki w m30. Opis mówi, że autor unosił silnik jakieś 2-3 cali.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •