Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: E32 Dołozenie klimatyzacji klimatronic climatronic

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    124
    BMW
    E32 E39
    Skąd
    Poznań

    E32 Dołozenie klimatyzacji klimatronic climatronic

    Witam, kompletuje klimatyzacje - obecnie nie mam. Mam pytania odnosnie nagrzewnicy, po lewej stronie nad nogami kierowcy laczy sie wiazka nagrzewnicy z wiazka samochodu ( czarna wtyczka ) i mam pytanie czy auto ma bezposrednio wyprowadzone polaczenia P&P? Pytam poniewaz narazie mam szanse na dodatkowy demontaz z samochodu dawcy a swoj bede mial dopiero pod koniec miesiaca i nie mam jak sprawdzic. Druga sprawa czy srodkowa kratka nawiewu jest inna w wersji z klimatyzacja? ma nastawnik polaczony z wiazka. Trzecia sprawa to roznice w ewentualnych kanalach powietrznych, ewentualne przekazniki? Dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Witam. Najpierw sprawdź pod maską czy masz potrzebną instalację elektryczną. Wiem że wychodziły auta bez wiązki pod klimę i z wiązką. Ja nie miałem u siebie wiązki pod klimę, trochę roboty było ale założyłem. Na lewym nadkolu jest mała skrzynka z przekaźnikami taka czarna. Otwórz i zobacz co tam masz. Muszą tam być przekaźniki albo chociaż gniazda z doprowadzoną wiązką. Nie pamiętam dokładnie ile ale chyba ze 3 czy 4. Później u siebie zobaczę. I z prawej strony w okolicach przodu pod zbiorniczkiem spryskiwacza i bliżej zderzaka musi być kilka wolnych wtyczek. Między innymi do sprężarki, do czujnika ciśnienia w osuszaczu( jedna lub dwie) Do wentylatora chłodnicy (3pinowa). Kratka nawiewu jest taka sama jak w klimie i bez. Kanały powietrzne są takie same tylko u siebie na nogi dodałem bo nie miałem. Miałem wcześniej panel z dużymi pokrętłami siemens chyba i ta wiązka z czarna kostką co od niego szła łączyła się z autem, też była inna niż klimatronik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •