Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Szyba boczna - problem !!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Szyba boczna - problem !!!

    Witam co może być powodem że szyba przednia lewa (kierowcy) działa inaczej niż inne tzn. przytrzymując przycisk "zamykanie" szyba się zamyka ale po puszczeniu przycisku staje a inne szyby po przytrzymaniu zamykają się same natomiast otwieranie działa normalnie czyli po przytrzymaniu szyba otwiera się sama. Podobnie jest przy domykaniu szyb z kluczyka wszystkie i szyberdach się zamykają a kierowcy nie. W czym tkwi problem czy to kwestia zakodowania jakiegoś modułu? pozdro................

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Problem tkwi w tzw. "yamming sensor". W plastiku wokół szyby jest taka gumka od strony szyby. W tej gumce jest przewód.
    Prawdopodobnie masz to odłączone i stąd te problemy. U szajboosa dokładnie to było powodem(oczywiście nie odłączyło się samo, "pomogliśmy" mu :P )
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 04-01-2012 o 22:02
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    OK> czyli żeby dostać się do tego przewodu to trzeba zdjąć boczek drzwi ??? czy jest inna możliwość???. pozdro.........

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    boczek zdjąć i założyć to sekunda, tylko trzeba uważać żeby nie pourywać tych wszędobylskich wcisków ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    17
    BMW
    e 65
    Skąd
    koło

    Post

    Witam wszystkich pomocnych. Mam E65 z 2004 roku i mały problem również z szybą prawą pasażera . Nie domyka się automatycznie tylko zamyka się calkiem i cofa jakies 3 cm w dół . Moge ja zamknac jesli pykam powoli ze nie dojdzie do samego maxa wtedy sie nie cofa. Jesli jednak raz nacisne przycisk aby się zamknela ona leci w gore pieknie i na koncu jak dociska zwalnia i cofa sie ponownie 3 cm . Czy to może tez byc ten yaminng sensor czy jakos tam? . Przy okazji czy ktos jest na tyle życzliwy i zna się na żeczy że odplatnie aktywuje dzienne swiatla oraz pomoże w wyborze interfejsu z Łodzi , Wawy czy Poznania? Pozdrawiam

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Problem tkwi w tzw. "yamming sensor". W plastiku wokół szyby jest taka gumka od strony szyby. W tej gumce jest przewód.
    Prawdopodobnie masz to odłączone i stąd te problemy. U szajboosa dokładnie to było powodem(oczywiście nie odłączyło się samo, "pomogliśmy" mu :P )
    też tak samo miałem

    problem też miałem jak czujnik zamknięcia drzwi w zamku był padniety

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez latino8 Zobacz posta
    ...Nie domyka się automatycznie tylko zamyka się calkiem i cofa jakies 3 cm w dół . Moge ja zamknac jesli pykam powoli ze nie dojdzie do samego maxa wtedy sie nie cofa. Jesli jednak raz nacisne przycisk aby się zamknela ona leci w gore pieknie i na koncu jak dociska zwalnia i cofa sie ponownie 3 cm ...
    Coś było ostatnio robione z elektryką drzwi? Mam na myśli odłączanie wtyczki drzwi, etc.?
    Najpewniej musisz zrobić inicjalizację szyby.
    TUTAJ masz info jak to zrobić.
    Sugerowałbym się raczej rozwiązaniem podanym w drugim poście przez TechFreak.

    EDIT:
    teraz zobaczyłem, że to dział e38, więc instrukcja podana wyżej może nie pomóc.
    Można jej jednak spróbować, jeżeli będzie bezskuteczna to możesz podpiąć pod komputer i zobaczyć czy da radę zainicjalizować szybę, bo to jednak bym obstawiał jako rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 11-10-2013 o 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •