Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: 740i po raz drugi problem z zapaleniem - problemów ciąg dalszy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz

    740i po raz drugi problem z zapaleniem - problemów ciąg dalszy

    Witam ponownie panów!

    Opisze mój problem - ostatnim razem moje maleństwo nie chciało zapalić z powodu uszkodzenia pompy paliwa, samochód naprawiony i kilka dni jeździł.

    Jednak ostatnio moja mała znów zamarła tym razem problem jest dość dziwny i w sumie nie oczekuje naprawy przez internet ale nakierowania w poszukiwaniu problemu. Po wymianie pompy samochód śmigał jednak z każdym dniem i przejechanym km coraz bardziej go trzepało i wyraźnie brakowało mocy, po dojechaniu do celu zauważyłem, że umarł wskaźnik poziomu gazu. W takim stanie samochód zgasiłem, po kilku godzinach z trudem go odpaliłem jednak samochód bardzo telepotało i wyraźnie nie miał mocy, gaz nadal nie żywy, chyba jechał na benzynie. Po przejechaniu 13km do domu zostawiłem go na chwilę aby poobserwować, trzepało bym wyraźnie na luzie na biegu oraz P, obroty nie skakały, a po przyłożeniu dłoni do wydechu czuć było nierówną emisję spalin które uderzały w dłoń w rytmicznych przerwach a nie stale, silnik pracował trochę jak takie "amerykańskie V8", po zgaszeniu samochodu nie chce odpalić.

    Teraz pytanie co może być powodem wibracji i braku odpalenia? Instalacja jest sekwencyjna, czy może być tak że samochód został na gazie i nie chce na nim zapalić? Do kogo powinienem zaholować auto, do gazownika czy mechanika? Bo nie ukrywam że ciągnięcie 2,5 T przez miasto od drzwi do drzwi nie jest proste.

    Silnik m62, 4398cm3, 05.1999

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    14
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Plock
    Pierwsze co to kolego trzeba podłączyć pod komputer auto zobaczyć czy nie ma żadnej usterki elektronicznej..bo za takie objawy jest masa rzeczy odpowiedzialna,ale jak wymieniali pompę to może tam tkwi przyczyna wadliwa pompa lub przekaźnik jakiś...jak auto chodziło dobrze przed wymianą to raczej tam trzeba szukać przyczyny na początek zęby nie wydawać nie potrzebnych pieniędzy, znam to z doświadczenia :(

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Ja tam holowalem i daje rade 110 za e34 od swiatel do swiatel ;)


    Co do odpalania to sprawdz czu obie strony silnika pracuja, moim zdaniem jak na PB tez zamula to nie od gazu, moze pompa padnieta? Albo ktoras swieca lub przewod padl? Najlepiej podlaczyc pod kompjutra na poczatek :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wyskoczyło kilka błędów po skasowaniu zostały dwa

    1) Radiator outlet nr 125
    2) Camshaft sensor bank 2 nr 114

    Wyskoczyło też coś takiego na ogrzewanie

    1) Park heating voltage nr 33

    Jednak nie wiem dlaczego nie się zapalić oraz dla tego nie świeci się kontrolka poziomu gazu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Slrawdz drugi. U mnie jak byl ten czujnik to byl problem z odpalaniem i slaby byl

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Ale ja nie wiem co to są za czujniki oraz gdzie one są, i czy wystarczy je jakoś docisnąć wyczyścić czy trzeba wymieniac?

    Ok doczytałem się, że to czujnik wałka rozrządu, ktoś wie gdzie go można kupić i ile kosztuje i czy samemu można wymienić?

    Ps. Jeśli pokazało błąd tego czujnika z numerem 114 z opisem bank 2 to który to jest czujnik, od strony kierowcy czy pasażera?
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 04-01-2012 o 16:31

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Jak będziesz wymieniał to tylko oryginał.Ja wymieniałem czujnik położenia wałka rozrządu i kosztował coś ok 400 zł, ale nie wiem czy błąd u Ciebie nie jest błędem czujnikiem położenia wału a to dwa inne czujniki.
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Bank 2 to znaczy głowica druga.. pierwsza jest z wlewem oleju druga z plusem od aku..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Czyli wychodzi na to że to głowica po stronie kierowcy coś wariuje, tylko jaki dokładnie to jest czujnik i czy to przez niego nie chce odpalić?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Wygląda na to , że ktoś źle połączył pompę z przewodem paliwowym i nie ma dostatecznego ciśnienia . Najpierw zrób pompę a potem sprawdź czy dalej występują błędy . Wiem że jak padnie czujnik położenia wałka to zaczyna palić więcej i trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem , żeby odpalił .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •