Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z drzwiami

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz

    Problem z drzwiami

    witajcie
    pojawił się mały problemik - wieczorem zamknąłem samochód jak zawsze, a rano nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy... Centralny działa, "cypek" się podnosi i chowa, ale klamki i zewnętrzna i wewnętrzna po prostu nie działają, tak jakby były odłączone. Próbowałem je otworzyć "tradycyjnie" otwierając zamek poprzez wsadzenie kluczyka i przekręcenie - zero reakcji.

    Odkręciłem klamkę wewnątrz, ale nic nie idzie zdignozować, wygląda ok

    Co tu poradzić? jak je otworzyć ??
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  2. #2
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Jak rozkręcisz boczek to będzie widać tam linkę która idzie do zamka,prawdopodobnie nie odbiła,przesmaruj to dobrze i poruszaj a na pewno puści.Nie dawno przerabiałem to u siebie i myślę że stało się dokładnie tak jak u mnie.

    Na twoim miejscu rozkręcił bym wszystkie boczki dopóki drzwi się otwierają i przesmarował linki żeby później nie kombinować jak się zatną kolejne.
    Ostatnio edytowane przez Marynarz ; 03-01-2012 o 13:22

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zapiekła Ci się dzwigienka w zamku do jakiej jest przyczepiona linka od klamki.

    Trzeba wyciągnąć zamek cały wymyć te dzwigienke z rdzy i posmarować smarem do hamulców ,żeby nie spłynął jak sie drzwi nagrzeją.

    Mam sposób na otwarcie takich drzwi bez targania boczka ,ale za daleko mieszkasz :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    da się zdjąć boczek przy zamkniętych drzwiach? on jest na zatrzaski, czy trzyma się na jakichś śrubach ?
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    dla tych co mówią, żeby korzystać z wyszukiwarki...
    http://7er.pl/showthread.php/4942-wn...ighlight=drzwi
    http://7er.pl/showthread.php/13563-Z...ighlight=drzwi
    http://7er.pl/showthread.php/12182-Z...ighlight=drzwi
    http://7er.pl/showthread.php/13266-W...ighlight=drzwi

    Będę działał... tylko myślałem, że uda się otworzyć - jak to niektórzy piszą - w 5 sekund ;)
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    odnośnie otwierania drzwi, to moje spostrzeżenia są takie:

    1. Otwieranie drzwi w 5 sekund - już wiem jak ;)
    2. Sposób na podgrzewanie - można go sobie wsadzić... między bajki. Podgrzewałem suszarką przez godzinę i nic. Strata czasu i prądu!
    3. Dostanie się do zamka poprzez słupek środkowy - szkoda czasu, nie ma możliwości !
    4. Jedyny sposób to odchylenie boczku drzwi zaczynając od góry, nie da się zdjąć całości, ale odchyli się na tyle, że można wsadzić rękę i uruchomić zamek.
    5. Psikanie czegokolwiek do zamka (rozmrażacz) nie ma większego sensu...
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Miałem to samo w poprzedniej, teraz kolezka ma problem bo mu sie zatrzasnely i urwal klamke :D:D:D (może ma ktoś zielona klameczke oxford lewa?)

    Z tym że w ten 735 jest tak, ze drzwi najpierw nie chca sie zamykać tak jakby klamka caly czas byla w gorze (jednak mozna je przytrzymac do budy nogą i uruchomic centralny - wtedy sie zatrzaskuja tylko pozostają niedomkniete) ale jak juz sie zamknie centralnym jest spora szansa ze sie nie otworza. Pojeździ się pare chwil i da się je otworzyć! (pewnie chodzi o nagrzanie - od środka wiec moze to działa).

    Teraz szukamy klamki i bedziemy sie zabierac za te drzwi bo co zime sie tak dzieje :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    57
    BMW
    740i E38
    Skąd
    Dziesławice
    Cytat Zamieszczone przez Blumen Zobacz posta
    4. Jedyny sposób to odchylenie boczku drzwi zaczynając od góry, nie da się zdjąć całości, ale odchyli się na tyle, że można wsadzić rękę i uruchomić zamek.
    nie radze ściągać boczku zaczynając od góry bo połamiesz, ściąga się od dołu wypinając klipsy nie zapominając o odkręceniu po dajże jednej śruby jak wypniesz wszystkie klipsy boczek ściągasz ku górze

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Kramer Zobacz posta
    nie radze ściągać boczku zaczynając od góry bo połamiesz, ściąga się od dołu wypinając klipsy nie zapominając o odkręceniu po dajże jednej śruby jak wypniesz wszystkie klipsy boczek ściągasz ku górze
    nic nie połamiesz :P
    Nie masz możliwości wypiąć boczka od spodu, chyba, że zdemontujesz kilka rzeczy... dla zaspokojenia ciekawości proponuję przyjrzeć się jak to wygląda przy zamkniętych drzwiach ;) Odkręcasz klamkę, wypinasz tapicerkę przy szybie - srebrna listewka zostaje, tapicerkę wypinamy. W miejscu uchwytu jest mocowanie, które trzeba wyczepić jak mówisz - ku górze, ale przy zamkniętych drzwiach jest z tym problem, więc trzeba wsadzić rękę przy odgiętej tapicerce i uwolnić zamek ;) Ja wczoraj tak walczyłem i nic nie połamałem :) Została mi jeszcze jedna strona i jak się za mną wezmę to porobię zdjęcia.
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •