Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Wachacze przednie górne (tylnie) aluminium czy stal?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ

    Wachacze przednie górne (tylnie) aluminium czy stal?

    Mam E32 z 89 roku i mam w nim w/w wachacz stalowy. Chłop z intercarsu mówi że jemu wyskakują dostępne tylko aluminiowe. Na allegro są i takie i takie. Orientuje się ktos jakie w końcu powinienem mieć? A i jeszcze jedno czy one są takie same i będą pasować?

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...47&hg=31&fg=05

    Mówisz o części nr 7 czy 13. Jeśli 7 to stalowy, jeśli 13 to alu (jest to nawet napisane). 13tka jest dostępna w stali ale tylko od producentów kreślących znaczki miast używać alfabetu łacińskiego. Z drugiej strony - 1 alu dobrej firmy to koszt CAŁEGO zestawu na oś od chińczyków. Wyboru dokonaj sam, choć zalecałbym nie oszczędzać.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Raz kupiłem środkowy drążek kierowniczy od chińczyków, po miesiącu nadawał się do wymiany. Myślałem kiedyś że nowy to pojeździ... Mówię o części nr 7. Bo przez pomyłkę przysłali mi 13. No i małe zamieszanie jest. Patrzyłem na BMWfans, ale nie było tam z jakiego materiału wykonane. Teraz jestem już pewny że powinienem mieć stalowe. Dziękuje.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez stare_dobre_bmw Zobacz posta
    Raz kupiłem środkowy drążek kierowniczy od chińczyków, po miesiącu nadawał się do wymiany. Myślałem kiedyś że nowy to pojeździ... Mówię o części nr 7. Bo przez pomyłkę przysłali mi 13. No i małe zamieszanie jest. Patrzyłem na BMWfans, ale nie było tam z jakiego materiału wykonane. Teraz jestem już pewny że powinienem mieć stalowe. Dziękuje.

    miałem dokładnie tak samo z drążkiem środkowym. po mniej niż pół roku leciutki luz, po 10 000 luz ogromny :( Teraz kupiłem TRW i jeździ już ponad 20 000 km - zupełnie inna jakość. Co do wahaczy to najlepsze cena/jakość wychodzą stalowe TRW/Lemforder (rzadko są dostępne stalowe).

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    miałem dokładnie tak samo z drążkiem środkowym. po mniej niż pół roku leciutki luz, po 10 000 luz ogromny :( Teraz kupiłem TRW i jeździ już ponad 20 000 km - zupełnie inna jakość. Co do wahaczy to najlepsze cena/jakość wychodzą stalowe TRW/Lemforder (rzadko są dostępne stalowe).
    To mnie teraz pocieszyłeś bo właśnie robię u siebie remont zawieszenia z przodu i kupiłem sobie drążek właśnie TRW. Tamten był chyba maxgear albo oś takiego, w każdym bądź razie najtańsze za 135zeta na all. Kupiłem też łączniki Febi i wachacze chyba też będą Febi ale spytam o te co radzisz.
    Ostatnio edytowane przez stare_dobre_bmw ; 02-01-2012 o 20:40

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Febi nie robi już niestety dobrych części , jak chcesz dobre to lemforder

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    lub TRW, BOGE

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    podepne sie pod temat bo na wiosne chce wymienic kompletne przednie zawieszenie i powoli kolekcjonuje potrzebne czesci i tu moje pytanie skad brac czesci marki lemforder/boge (chodzi o wachacze i drazki) bo w ic juz zbytnio ich nie ma a w sklepach ktore sa u mnie w miescie to podrobki maja.
    drugie pytanie to czy amory kayaby na przod to dobre rozwiazanie ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxx konkretni ludzie i jak narazie wszystkie kupione u nich części były w najniższych dostępnych cenach
    robiłem na wiosnę cały przedni zawias czesci to tylko LEMFORDER i TRW
    cały kontakt przez gg wszystko załatwione i towar na 2 dzień albo na 3 jeśli musieli zamawiać
    teraz brałęm od nich części do remontu przednich zacisków 4tłoczkowych pełna kultura koleś 20 min szukał odpowiednich tłoczków hamulcowych
    Naprawdę polecam Tuczi też korzystał i sądzę że też zadowolony dostęp do ORI części też maja ale taniej wychodzi samemu w servisie
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 03-01-2012 o 17:13

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    zapoznałem sie ze strona, wszystkie ceny poza ori przebijam....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •